Ogznet.com
Android ve iOS için Google Meet’in En İyi Özellikleri Paylaş:

Android ve iOS için Google Meet’in En İyi Özellikleri

Android ve iOS için Google Meet’in En İyi Özellikleri

Google Meet uygulaması nasıl kullanılır?

Google Meet’in Android ve iOS uygulamaları, görüntülü sohbet hizmetinin masaüstü arayüzünün geliştirilmiş bir sürümünü sunar. Akıllı telefonlarda görüntülü veya sesli sohbet uygulaması kullanan herkes kolayca kullanabilir, ancak birçok yararlı özellik ve ayar Google Meet’in mobil arayüzünde gizlenmiştir.

Google Meet'in Android ve iOS uygulamaları, görüntülü sohbet hizmetinin masaüstü arayüzünün geliştirilmiş bir sürümünü sunar. Temel kontroller basittir ve akıllı telefonlarda görüntülü veya sesli sohbet uygulaması kullanan herkes kolayca kullanabilir ancak, birçok yararlı özellik ve ayar Google Meet'in mobil arayüzünde gizlenmiştir. Bunlardan birkaçını burada göstereceğiz:

Toplantıdan önce sesinizi ve görüntünüzü ayarlama

Uygulamayı ilk açtığınızda ve bir toplantıya katılmadan önce bazı temel ses / video ayarlarını değiştirebilirsiniz.

 • Mikrofonunuzu ve kameranızı açmak veya kapatmak için ekranın altındaki simgelere dokunun.
 • Ses çalma konumunu telefon, hoparlör, kulaklık (bağlıysa) olarak değiştirmek veya sesi tamamen kapatmak için hoparlör simgesine dokunun. (Ayrıca, bir toplantı sırasında kullanmak istediğiniz kamerayı, "Kamerayı Değiştir" e dokunarak da değiştirebilirsiniz.)
İlginizi çekebilir

Yeni Başlayanlar için Google Meet İpuçları ve Püf Noktaları

Google Meet, Zoom'un başarısından yararlanmaya çalışan başka bir video konferans uygulamasıdır. Yeni bir ürünü keşfetmek her zaman heyecan vericidir ve herkes n..

Sohbet etmeye hazır olduğunuzda, bir grup araması oluşturmak veya katılmak için "Yeni Toplantı" ya da "Toplantı Kodu" na dokunun. Alt ekran ayrıca zaten katıldığınız devam eden toplantıları ve yaklaşan planlanmış toplantıları da görüntüler.

Google Meet

Gürültü gidermeyi etkinleştirme

Google kısa süre önce, uygulamadan gelen sesleri duymanızı zorlaştırabilecek ortam seslerini filtrelemek için yararlı bir gürültü önleme özelliği ekledi. Meet’in gürültü engelleme özelliği varsayılan olarak devre dışıdır, ancak ihtiyaç duyduğunuzda açılması oldukça kolaydır.

 1. Sol üstteki üç çizgi simgesine dokunun.
 2. "Ayarlar" a dokunun.
 3. "Gürültü engelleme" yi etkinleştirin.

Bir toplantı öncesinde veya sırasında gürültü engellemeyi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Google, filtrenin müziği ve diğer tamamlayıcı sesleri etkileyebileceği konusunda uyarır, bu nedenle, görüşmeniz sırasında örneğin bir enstrüman çalmayı planlıyorsanız, kapattığınızdan emin olun.

Otomatik olarak kapalı olan açıklamalı alt yazıyı açma

Meet, Google'ın konuşmayı anında metne dönüştüren otomatik altyazı özelliğini açabilir. Bu, YouTube'da ve belirli Android cihazlarda bulunan konuşmadan metne teknolojisidir. Tam olarak doğru aktarma yapamaz, ancak görüşmede başkalarını duyamadığınız veya sesinizin açık olmadığı durumlarda yine de yararlıdır.

Bir toplantı sırasında altyazıyı açmak için:

 1. Video ekranınızın sağ üst kısmındaki "CC" simgesine dokunun.
 2. Veya “” ve ardından “Altyazıları Aç” a dokunun.

Ekran paylaşımını etkinleştirme

Adından da anlaşılacağı gibi, Ekran Paylaşımı, cihazınızın ekranını toplantıdaki diğer herkesle paylaşmanıza olanak tanır. Ekranınız aramada ek bir video olarak görünür, böylece bir uygulama, sunum veya diğer içeriği gösterirken yüzünüz ve sesiniz görünmeye devam eder.

 1. Bir arama sırasında, "..." öğesine dokunun ve ardından "Ekranı Göster" i seçin. Devam eden bir toplantıya yeniden katılmak ve ekranınızı paylaşmak için ana uygulama penceresinden "Sunum yap" a da dokunabilirsiniz.
 2. Ardından Meet, ekranınızı paylaşmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır (yanlışlıkla paylaşımları önlemek için). "Devam" a dokunun.
 3. Hazır olmamanız veya yanlışlıkla bu sürece girmiş olmanız durumu için ekran paylaşımınızın sesi ve görüntüsü kapalıdır. İkisini de etkinleştirmek için mikrofon ve kamera simgelerine dokunun.
 4. Artık diğer herkes ekranınızı görecek ve duyacak.

Arka planınızı bulanıklaştırmak

Google Meet’in arka plan bulanıklaştırma filtresi, size ve çevrenize odaklanmamanıza yardımcı olabilir, bu da gizlilik ve üretkenlik açısından faydalıdır. Arka plan bulanıklaştırma yalnızca Meet'in masaüstü uygulamasında kullanılabilir, ancak Android ve iOS için yakında kullanıma sunulacaktır. Mobil cihazlar için bu özellik eklendikten sonra, muhtemelen masaüstünde yaptığınız gibi açabileceksiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!