Ogznet.com
Google’dan Ses Kayıt Uygulaması Google Recorder Paylaş:

Google’dan Ses Kayıt Uygulaması Google Recorder

Google’dan Ses Kayıt Uygulaması Google Recorder

Android Cep Telefonunda Ses Kayıt için Google Recorder

Google’ın en yeni Pixel telefonlarında kullandığı inanılmaz derecede faydalı bir Google Ses Kaydedici uygulaması var. Bu uygulama gerçek zamanlı transkripsiyonlar ve ses arama ile tamamen çevrimdışı bir ses kaydedicidir. Eğer sizinde böyle bir ses kayıt uygulamasına ihtiyacınız varsa okumaya devam edin.

Google Recorder, ses kayıt uygulaması ekstra özellikler sunmadan sadece kendi bildiği işi yapıyor. En yeni Pixel telefonalarına, son Aralık 2019 yazılım güncellemesi ile geldi. Eski tip Pixel veya başka bir Android akıllı telefona sahipseniz, Google Ses Kayıt uygulamasının en son sürümünü indirmek ve yüklemek için farklı yollara başvurmanız gerekir.

Google Kaydedici uygulaması, gerçek zamanlı transkripsiyonlar ve sesli arama ile tamamen çevrimdışı bir ses kaydedicidir. Google'ın Kaydedici uygulaması çok fazla özellik dolu olmayabilir, ancak sadece yapması gereken işi yapar. Bir Pixel 3a, Pixel 3 veya Pixel 2'niz varsa, en son Aralık 2019 yazılım sürümünü çalıştırdığınız sürece uygulama sizin için de kullanılabilir. Birinci nesil Pixel veya başka bir akıllı telefonunuz varsa, Google Kaydedici uygulamasının en son sürümünü indirmek ve yüklemek için alışılmadık yöntemlere başvurmanız gerekir.

Peki bu uygulama kimlere hitap ediyor. Özellikle, sınıfta anlatılan dersi kaydetmek isteyen bir öğrenciyseniz veya röportaj kaydetmek isteyen bir gazeteciyseniz, bu uygulama gerçekten yararlıdır. Google Recorder uygulamasını açmak ve konuşmaya başlamak, Google Keep gibi bir not tutma uygulamasına hatırlamak istediğiniz her şeyi yazmaktan daha hızlıdır.

Bununla birlikte, transkripsiyonlar için şu anda desteklenen tek dil ABD İngilizcesi'dir, bu nedenle İngilizce ana diliniz değilse transkripsiyon motorunun konuşmanızı tanımasını sağlamada sorun yaşayabilirsiniz. Uygulamayı Pixel 4 model telefonunda deneyen XDA editörü, sesin gürültülü ortamlarda bile yazıya dökülebildiğini keşfetti. Ancak bu durum resmi olarak uygulamayı desteklemeyen telefonlarda değişiklik gösterebilir. Son olarak, kaydedilen kayıtların ses kalitesi çok yüksek değildir, ancak Google, sesi daha yüksek kaliteli WAV formatında kaydetmenize izin vermeye çalışmaktadır.

Google Recorder - Şimdiye kadarki en akıllı Kaydedici. Kayıtlarınızı arayabilmeniz, düzenleyebilmeniz ve paylaşabilmeniz için sesi anında metne dönüştürün.

Bu uygulamayı kendi Android telefonunuzda kullanmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemlerle uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Google Recorder Uygulamasını İndirin

Uygulamayı yüklemek için telefonunuzda bulunmasın gereken minumum özellikler:

Android 9 Pie veya Android 10 çalıştıran Android akıllı telefon. Uygulama, Android 9 Pie'den daha eski Android sürümleri için oluşturulmamıştır.
Google Kaydedici uygulaması, belirli cihazlarda düzgün çalışmıyor çünkü bu cihazlar TextView'de değişiklik yapılmış yazılımlar kullanıyor. Bu uygulamanın cihazınızda gerçekten çalışıp çalışmayacağını test etmeden söylemenin bir yolu yok, bu yüzden XDA editörleri sizi zahmetten kurtarmak için bir sürü farklı telefonda test etti. Sonuçta aşağıdaki telefonlarda çalıştığı tespit edildi:

Tamamen Çalışıyor

 • Android 10 çalıştıran Google Pixel ve Pixel XL
 • EMUI 9 (Android 9 Pie) veya EMUI 10 (Android 10) çalıştıran Huawei ve Honor telefonları
 • LG UX 8.0 (Android 9 Pie) çalıştıran LG telefonlar
 • Android 9 Pie çalıştıran Motorola telefonları
 • Android 9 Pie çalıştıran Nokia telefonları
 • One UI 1.0/1.5 (Android 9 Pie) veya One UI 2.0 (Android 10) çalıştıran Samsung Galaxy telefonlar
 • Android 9 Pie veya Android 10 çalıştıran Sony Xperia telefonları
 • AOSP Android 9 Pie veya Android 10 tabanlı özel bir ROM çalıştıran herhangi bir telefon

Kısmen Çalışıyor (kayıt çalışıyor ancak kayıttan sonra transkripsiyonlar görünmüyor)

 • Android 9 Pie veya Android 10 tabanlı ROG UI 2.0/ZenUI 6.0 çalıştıran ASUS telefonlar
 • Android 9 Pie tabanlı ColorOS 6 çalıştıran OPPO ve Realme telefonları
 • Android 10 tabanlı OxygenOS 10 çalıştıran OnePlus telefonları

Çalışmıyor

 • MIUI 10 veya MIUI 11 çalıştıran Xiaomi telefonları
İlginizi çekebilir

Android için En İyi Ses Kayıt Uygulamaları

Herhangi bir Android cihazının en kullanışlı özelliklerinden biri ses kaydetme yeteneğidir. Bunu yapmak için pek çok sebep var. Müzisyenler yeni bir fikir kayde..

Google Recorder uygulamasının resmi ve değiştirilmemiş bir sürümünü resmi olarak indiremeyen cihazlara indirmek için APKMirror sitesine gidebilirsiniz. Bu siteden indireceğiniz APK dosyası ile uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamanın daha eski bir sürümü olmasına rağmen, gerçek zamanlı transkripsiyonlar ve sesli arama gibi temel işlevlere sahiptir.

İlginizi çekebilir

Android'de USB Mikrofonuyla Ses Kaydetme

Android cihazlar hemen hemen her şeyi yapabilir ve ses kaydı buna istisna değildir. Ses kaydınızı daha da geliştirmek isterseniz ne yapabilirsiniz? USB girişind..

Kaynak : https://www.xda-developers.com/download-latest-google-recorder-app-android/
Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!