Google Sonunda Android'de bir Podcast Uygulaması Başlattı

Google Sonunda Android'de bir Podcast Uygulaması Başlattı

Google görmezden geldiği podcasting'i nihayetinde ciddiye alıyor. Bu amaçla şirket, Google Podcast olarak adlandırılan bağımsız bir uygulama yayınladı. Adından tahmin edebileceğiniz gibi, podcast'ler için yapılmış bir uygulamadır.

Google Podcast Nedir?
Özetle, Google Podcast'ler podcast'leri dinlemenizi sağlar. Bildiğiniz ve sevdiğiniz podcast'leri arayabilir ve yayının içeriğine abone olabilirsiniz. Ya da, daha fazlasını duymak istiyorsanız, Google'ın dinleme alışkanlıklarınıza dayalı olarak podcast'leri önermesine izin verebilirsiniz.

 

Anahtar Kelime'de ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, Google Podcast'ler Google Asistan dahil olmak üzere farklı Google ürünlerine senkronize edilir.

Google, Podcasting'i Dönüştürmek İstiyor
Google Podcasts sayısız üçüncü taraf alternatifine çok benzer. Ancak, uzunca bir süredir, Google Podcast uygulamasını “daha ​​iyi için podcasting'e dönüştürmek” için kullanmayı umuyor. Bu, AI kullanılarak ve çeşitliliği teşvik ederek gerçekleştirilecektir.

Yapay zeka açısından Google, bunu “dinleme alışkanlıklarınıza dayalı öneriler sunmak” için kullanacaktır. Ve gelecekte Google, Google Translate tarafından desteklenen otomatik altyazı sunmayı planlamaktadır.

İster ödevde tarih dersleri dinliyor olun, ister spor salonundaki haber hikayeleri ya da akşam yemeği hazırlarken gizemleri sürükleyin, podcastler hayatın önemli bir parçası haline geldi. Ancak, başlayabilmek ve seveceğiniz yeni şovlar bulmak hâlâ zor olabilir. Ayrıca, herkes için podcast'leri erişilebilir ve keşfedilebilir hale getirmeye devam edebilirsiniz.

Cihazlarınız genelinde Google Asistan ile entegre edilmiş ve kişiselleştirilmiş önerilerle dolu olan Google Podcasts, Android kullanıcılarının podcast'leri keşfetmesini ve dinlemelerini her zamankinden daha kolay hale getirecek şekilde tasarlanmıştır.

Google Podcast'lerle daha akıllı öneriler
Google Podcast'leriyle herhangi bir podcast'i dinleyebilir ve abone olabilirsiniz. Zaten bildiğiniz podcastlerin ötesinde, Google Podcasts, dinleme alışkanlıklarınıza dayalı olarak belirli bir ağdaki podcast'leriniz gibi önerileri sunmak için AI'yı kullanır.
Google Podcast'ler, Google Asistan dahil olmak üzere çeşitli Google ürünlerinde sorunsuz bir şekilde senkronize edilir. Dolayısıyla, iş yerinizde telefonunuzda bir pod yayınını dinliyorsanız, geldiğinizde Google Ana sayfanızda devam edebilirsiniz. Zamanla, Google Podcast'leri Google’ı kullandığınız daha fazla yere entegre edilecek.

Google Podcast'lar şu anda yalnızca Android'de kullanılabilmektedir, ancak gelecekte bir iOS sürümü olasıdır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 226 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Google Sonunda Android'de bir Podcast Uygulaması Başlattı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google Sonunda Android'de bir Podcast Uygulaması Başlattı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Sonunda Android'de bir Podcast Uygulaması Başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "