Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor

Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor

Google Translate'e yaptığı son güncellemeyle, yabancı bir ülkede bulunduğumuzda ve o dili konuşmak için çabalarken iletişimi kolaylaştırıyor. Ve sinirsel makine çevirisinin dehası sayesinde, artık çevrimiçi olmanıza bile gerek yok.

Başka bir ülkeye gitmeden önce birkaç anahtar kelime ve kelime öbeğini öğrenmek her zaman iyi bir fikir olsa da, bir iletişimde, Google Translate, sağlam bir alternatiftir. Ve şimdi, önceden gerekli dosyaları indirdiğiniz sürece, her şeyi çevrimdışı yapabilirsiniz.

Diller için Makine Öğrenimi

Google, birkaç yıl önce sinirsel makine çevirisini (NMT) tanıttı. Ancak, daha önce Google Translate yalnızca çevrimiçi kullanılıyordu. Şimdi, teknoloji doğrudan cihazınızda çalışır, yani çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz.

Google Translate daha önce PBMT'yi veya kelime öbeği tabanlı makine çevirisini kullanıyordu. Bu, bir kerede bir kelimeyi tercüme ediyordu ki bu mükemmel olmaktan uzaktı. NMT, bir kerede tüm cümleleri analiz ederek daha doğru çeviriler yapmak için bağlamı kullanır.

Google’ın yeni numarası, NMT teknolojisinin çevrimdışı çalışmasını sağlıyor. Tek yapmanız gereken önceden bir dil setini indirmektir. Anahtar Kelimeye göre, bunlar sadece 35-45 MB ağırlığındadır, bu nedenle küçük depolama alanına sahip düşük kaliteli akıllı telefonlar bile bunları işleyebilir.

Çevrimdışı çeviriler 59 dilde kullanılabilir. Çevrimdışı ayarlara gidin ve indirmek istediğiniz dilin yanındaki oka dokunun.

Yurtdışında Olduğunuzda Size Yardımcı Olur
Google Translate akıllı makine çeviri teknolojisini kullanabiliyor olsa bile, hala hata yapabilir. Bununla birlikte, NMT kesinlikle PBMT'den (cümle tabanlı makine çevirisi) daha doğrudur ve çoğu yabancı ülkede elde kullanabileceğiniz kadar doğrudur.

Google Translate kadar iyi teknolojiye güvenmek yerine yeni dilleri öğrenmek daha iyidir. Neyse ki, mevcut bazı harika dil öğrenme uygulamaları var.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 319 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Translate Şimdi Daha İyi Çevrimdışı Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "