Google VR uygulaması Blocks

Google VR uygulaması Blocks

/ / Okuma süresi: 2 dk, 6 sn / Yorum (0)
A A A

Google, Oculus Rift ve HTC Vive'de 3D nesneler oluşturmak için ücretsiz bir VR uygulaması olan Blocks'ı piyasaya sürdü. 3D içerik oluşturmanın yeni bir yolu.

Google, kullanıcıların renkli 3D modeller oluşturmasına olanak tanıyan Oculus Rift ve HTC Vive için ücretsiz bir VR uygulaması olan Blocks'ı duyurdu. Blocks'un amacı, yeni kullanıcıların 3D nesneleri kolayca oluşturmaya başlayabilmesi için basit olması ve aynı zamanda gelişmiş kullanıcıların daha görsel ve daha karmaşık tasarımlar yapmalarına izin vermek. Google, beyinlerimizin 2D bir düzlemde 3D nesne oluşturmak için özel olarak tasarlanmadığına, dolayısıyla sanal gerçekliğin 3D içeriği tam olarak anlamamıza yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Tasarımı oluşturduktan sonra, tasarımı OBJ olarak dışa aktarabilir ve diğer VR / AR uygulamalarına içe aktarabilirsiniz. Örneğin, Blocks'da tamamen beyaz bir 3D model oluşturabilir, o OBJ'yi Google'ın kendi Tilt Fırçası 3D boyama uygulamasına içe aktarabilir ve Blocks oluşturma işleminizi boyayabilirsiniz. Google'ın gösterdiği örnek modeller, at, piyano, oyuncak ayı ve bir avcı jet ve Transformer görünümlü bir üründen tasarımlara kadar oldukça etkileyicidir.

Blocks, daha önce modelleme deneyimi olmayan herhangi birinin kullanabileceği kadar basittir. Geleneksel 3D modelleme yazılımı çalışmaktan çok çocuk çizimleri ile oynamak gibi hissetmek için tasarlandı. Basit bir şekil seti, bir renk paleti ve sezgisel araçlar seti ile başlayarak, karpuz parçasından bir orman manzarasına kadar hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi doğal ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İlginç olan şey, Google'ın kendi Daydream VR platformu için bunu bırakmadığı ... en azından henüz değil. Blocks, el kumandaları ile gereken kesin hareketler ve yaratımların etrafında dolaşma yeteneği nedeniyle muhtemelen üst düzey VR kulaklık setlerine özgüdür. Bununla birlikte, Lenovo ve HTC ile birlikte çalışarak Google, bağımsız Daydream kulaklık setleri yapmak için Google'ın kendi VR platformunda Blocks'u görmek muhtemelen uzun sürmez.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 737 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Google VR uygulaması Blocks konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google VR uygulaması Blocks ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google VR uygulaması Blocks ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.