Google VR uygulaması Blocks

Google VR uygulaması Blocks

Google, Oculus Rift ve HTC Vive'de 3D nesneler oluşturmak için ücretsiz bir VR uygulaması olan Blocks'ı piyasaya sürdü. 3D içerik oluşturmanın yeni bir yolu.

Google, kullanıcıların renkli 3D modeller oluşturmasına olanak tanıyan Oculus Rift ve HTC Vive için ücretsiz bir VR uygulaması olan Blocks'ı duyurdu. Blocks'un amacı, yeni kullanıcıların 3D nesneleri kolayca oluşturmaya başlayabilmesi için basit olması ve aynı zamanda gelişmiş kullanıcıların daha görsel ve daha karmaşık tasarımlar yapmalarına izin vermek. Google, beyinlerimizin 2D bir düzlemde 3D nesne oluşturmak için özel olarak tasarlanmadığına, dolayısıyla sanal gerçekliğin 3D içeriği tam olarak anlamamıza yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Tasarımı oluşturduktan sonra, tasarımı OBJ olarak dışa aktarabilir ve diğer VR / AR uygulamalarına içe aktarabilirsiniz. Örneğin, Blocks'da tamamen beyaz bir 3D model oluşturabilir, o OBJ'yi Google'ın kendi Tilt Fırçası 3D boyama uygulamasına içe aktarabilir ve Blocks oluşturma işleminizi boyayabilirsiniz. Google'ın gösterdiği örnek modeller, at, piyano, oyuncak ayı ve bir avcı jet ve Transformer görünümlü bir üründen tasarımlara kadar oldukça etkileyicidir.

Blocks, daha önce modelleme deneyimi olmayan herhangi birinin kullanabileceği kadar basittir. Geleneksel 3D modelleme yazılımı çalışmaktan çok çocuk çizimleri ile oynamak gibi hissetmek için tasarlandı. Basit bir şekil seti, bir renk paleti ve sezgisel araçlar seti ile başlayarak, karpuz parçasından bir orman manzarasına kadar hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi doğal ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İlginç olan şey, Google'ın kendi Daydream VR platformu için bunu bırakmadığı ... en azından henüz değil. Blocks, el kumandaları ile gereken kesin hareketler ve yaratımların etrafında dolaşma yeteneği nedeniyle muhtemelen üst düzey VR kulaklık setlerine özgüdür. Bununla birlikte, Lenovo ve HTC ile birlikte çalışarak Google, bağımsız Daydream kulaklık setleri yapmak için Google'ın kendi VR platformunda Blocks'u görmek muhtemelen uzun sürmez.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 613 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Google VR uygulaması Blocks konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google VR uygulaması Blocks ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google VR uygulaması Blocks ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al