Ogznet.com
İşte Gözleri̇ni̇zi̇ Yaşlandıran Yanlış Alışkanlıklar! Paylaş:

İşte Gözleri̇ni̇zi̇ Yaşlandıran Yanlış Alışkanlıklar!

İşte Gözleri̇ni̇zi̇ Yaşlandıran Yanlış Alışkanlıklar!

Genleriniz, yerçekiminin etkisi, günlük stres, gözlerinizi kısarak gülümsemeniz gibi birazda kaçınılmaz olan faktörler size zaman içinde göz çevresinde koyu halkalar ve göz altı şişkinlikleri olarak yansıyabilir.

Ama gözlerini yaşlandıran tek şey bunlar değil;  günlük güzellik alışkanlıklarımızdan bazıları da kısmen bu hızlı yaşlanmaya etki edebilir.

İşte size gözlerinizin genç parlaklığını kaybetmemenize veya geri kazanmanıza yardımcı olacak önemli ipuçları ve sıkça yapılan günlük yanlış alışkanlıklarımız!

1. Göz Bölgenizi Sertçe Ovalamak

Ne kadar yorgun olursak olalım, yatmadan önce göz makyajını çıkarmanın önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama burada uzun süre kalıcı göz farı ve su geçirmez maskaralar oldukça inatçı olabilirler. Böylece her uykulu, bitkin insanın yaptığı şeyi yaparsınız: Gözlerinizi ovalarsınız.  Ancak, güçlü makyaj kaldırma hassas göz altı cildine zarar verebilir ve kırılgan kılcal damarlara ve koyu halkalara neden olabilir. Göz bölgenizi ovalamadığınızdan emin olmak için göz makyajınızı eritmek için yağ bazlı bir temizleyici seçin.

2. Göz Kremi Kullanmamak

Herhangi bir dermatoloğa sorun ve size aynı şeyi söyleyecektir: Göz kremi, yaşlanma karşıtı rejimin en önemli bileşenlerinden biridir;  aynı zamanda en çok göz ardı edilenlerden biri. Göz çevrenizdeki cilt, tüm vücudunuzdaki en ince deridir, bu da onu daha hassas hale getirir. 

3. Yanlış Göz Kremi Kullanmak

Tüm göz kremleri birbirinin aynısı değildir. Hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu şu şekilde öğrenebilirsiniz:

İnce çizgiler veya kaz ayakları için: Çizgileri, kırışıklıkları ve kaz ayaklarını yumuşatma yeteneği için dermatologlar ve estetisyenler tarafından altı çizilen ve güçlü bir antioksidan olan retinol içeren bir göz kremi arayın. Yüksek oranda nemlendirici özelliklere sahip, özellikle de hyaluronik asit ve botanik yağları içeren göz kremleri, cildin dolmasına yardımcı olarak kırışıklıklara karşı daha dayanıklı  hale getirir.

Koyu halkalar için: C vitamini, meyan kökü, kojik asit ve niasinamid gibi parlatıcı maddeler içeren bir göz kremi, koyu halkalara karşı koymaya ve cildinizin yüzeyinde oluşan oksidasyon sürecini önlemeye yardımcı olabilir. Retinoller, peptitler ve seramidler ayrıca cildi kalınlaştırarak ve güçlendirerek çalışır, kırık kılcal damarların daha az görünür olmasını sağlar.  Aranacak diğer göz kremi bileşenleri K vitamini ve arnikadır - her ikisi de yaygın olarak şişliği hafifletmek ve renk değişikliğinin görünümünü iyileştirmek için kullanılır.

Şişlik ve göz torbaları için: Tuzlu yiyecekleri ve alkolü (gözlerinizin altında sıvı birikmesinin arkasındaki ana suçlular) azaltmanın yanı sıra kafein içeren bir göz kremine ulaşın. Çoğu uzman, kafeinin dolaşımı uyardığına ve cildin altındaki kan damarlarını daraltarak kabarık gözlerin görünümünü azalttığına inanılır.

4. Göz Kremini Yanlış Uygulamak

Sizin için doğru göz kremini bulmak işin sadece yarısıdır. Bir göz kremini nasıl uyguladığınız fark yaratır. 

Göz kremini nasıl uygulamalısınız?
Yüzünüzü yıkadıktan ve serumlarınızı ile nemlendiricinizi uyguladıktan sonra, yüzük parmağınızla bezelye büyüklüğünde bir göz kremi veya jel alın ve gözlerinizin altında ve çevresinde, kaş kemiğinde küçük noktalar yapın. Asla cildi çekmeyin.  Bunun yerine, krem ​​veya jeli emilene kadar gözün iç köşesinden dış köşesine hafifçe vurun. Ürünün tamamen emildiğinden emin olmak için güneş kremi veya makyajınızı uygulamadan önce birkaç dakika bekleyin.

5. Yüz Tonlama Cihazı Kullanmıyor Olmak

Doğru göz kremini kullanmanın yanı sıra ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatma söz konusu olduğunda, yüz tonlama cihazının günlük kullanımı, sarkan cildi hızla sıkılaştırmak ve tonlamak için etkili bir başka yoldur. Nazik mikro akım enerjisi sunmak için tasarlanan evdeki tonlama cihazı, cildin görünümünü sadece beş dakika içinde pürüzsüzleştirebilir ve sıkılaştırabilir

6. Kaşlarınızı Göz Ardı Etmek

Daha kalın, daha dolgun kaşlar sadece geçen bir trend değil;  aslında gençliğin ve sağlık durumunun bir işaretidir. Çünkü yaşlanmanın yanı sıra temel besin maddelerinin eksikliği, kaşlarımız da dahil olmak üzere vücudumuzdaki tüylerin doğal olarak düşmesine veya incelmesine neden olur. Genç yaşlarınızdan beri koparıyorsanız, kaşlarınızın artık gür olarak büyümediğini fark edebilirsiniz. Doğru kaş arttırıcı veya makyaj, ince, seyrek kaşları muhteşem, yüz çerçeveli kemerlere dönüştüren tam bir fark yaratıcı olabilir.

7. Yanlış Kapatıcı Kullanmak

Piyasadaki en iyi göz kapatıcı bile, bir gece boyunca en sevdiğiniz TV dizilerini aşırı derecede izlemeyi gizlemez. Ancak en azından doğru olan, ince çizgilere yapışarak veya yerleşerek daha fazla zarar vermez. En iyilerinden bazıları göz bölgenizi güneşin yaşlanma etkilerinden korumak için mineral UV filtrelere sahiptir.

8. Doğru Beslenmemek

Bir kapatıcı görünümlerini kamufle etse de, sağlıklı bir yaşam tarzı yaşlanan gözler için en iyi savunmadır. Diyetinizin göz çevresindeki daha parlak, daha genç görünen ciltler için gerekli besinler açısından zengin olduğundan emin olun: K vitamini kollajen üretimini ve yeni hücre büyümesini teşvik eder; C vitamini cildi aydınlatır ve daha fazla hasarı önler; B vitamini, cildin elastikiyetini korumasına yardımcı olan yağ asitlerinin üretimini arttırır.

Sağlıklı günler.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!