Güçlü Jest Desteği ile En İyi 5 Android Tarayıcısı

Güçlü Jest Desteği ile En İyi 5 Android Tarayıcısı

Web, mobil tarama sayesinde her yerde parmaklarımızın ucunda, ancak internette gezinmek hala verimsiz. İki ana faktör buna neden olur: tarayıcı tasarımı tutarsızlıkları ve tarama alışkanlıkları. Hareketler, göz atmanın eğlenceli ve üretken olmasını sağlar ve anlamlı bilişsel faydalar sağlar. Size, üretkenliği artırmak için kullanabileceğiniz jestleri ve yolları destekleyen beş adet mobil tarayıcı göstereceğiz.

Bir çok kullanıcı bir mobil tarayıcıyı kullanmanın en etkili yollarını bilmiyor. Menülere ve küçük düğmelere daha fazla dikkat ederek zaman kaybediyorlar. Ancak bir çok kullanıcının atladığı bir tarayıcı hilesi var: jestler.

1. Google Chrome: Hareketleri Destekleyen İyi Dengeli Bir Tarayıcı

Google Chrome, Android’in varsayılan mobil web tarayıcısıdır. Uygulamanın altında jestler için destek içeren birçok hile var.

Chrome’un sekme genel bakışında, tüm açık sekmelere genel bir bakış sunulmaktadır. Büyük olasılıkla, açmak için adres çubuğunun yanındaki kare Sekmeler düğmesine dokunmaya alışkınsınızdır. Ancak başka bir yol var: sekmelerinize erişmek için adres çubuğuna dokunun ve aşağı çekin.

Çok sayıda sekme açıksa, sekmeye genel bakışta her birinin içeriğini görmek zor. Genel bakışla uğraşmayın; Sekmeleri değiştirmek için parmağınızı adres çubuğuna yatay olarak kaydırın. Tüm açık sekmeleriniz arasında geçiş yapmak için hızlıca kaydırmaya devam edin.

Chrome'un üç noktalı menüsü, çeşitli Chrome özellikleri için ev sahipliği yapmaktadır. Yeni bir sekme açabilir, gizli bir oturumu başlatabilir, sayfayı paylaşabilir, ayarları değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ancak parmağınızı o minik menü düğmesine hedeflemek her zaman uygun değildir. Bu menüye göz atmak için bir hareketlendirme hilesi var: ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın ve parmağınızı seçmek istediğiniz menü seçeneğine kaydırın. Seçeneği seçmek için parmağınızı kaldırın.

Başka bir jest daha yaygındır: sayfayı yeniden yükleme. Üç noktalı menüden yeniden yükle düğmesine dokunmak yerine, parmağınızla sayfayı aşağı doğru çekin ve dairesel yeniden doldurma sembolünü gördüğünüzde serbest bırakın.

2. Opera Touch: Hızlı Hareket Düğmesine Sahip Tek Taraflı Tarama

Opera Touch nispeten yeni bir mobil web tarayıcısıdır. İlk kez açtığınızda, uygulama tüm önemli özellikleri ayrıntılı bir dizi mini öğreticiler boyunca size rehberlik edecektir. Arka planı bulanıklaştırır ve Anında Arama çubuğu üzerinden hemen web'de arama yapmanıza izin verir.

Ana ekranın dört ana öğesi vardır:

 1. Hızlı Eylem düğmesi, tarayıcının ortasında bulunur. Web'e göz atmak ve gezinmek için gerekli tüm düğmeleri içerir.
 2. Menü çubuğu, tarayıcının farklı ekranları arasında gezinmenizi sağlar: Ana Sayfa, Anında Arama çubuğu ve Üst Sitelerden oluşur. Tarih, ziyaret ettiğiniz tüm siteleri içerir. My Flow, Opera Touch'ı ana Opera tarayıcısına bağlamak için bir kısayol.
 3. Anında Arama çubuğu, web'de herhangi bir şeyi aramanızı sağlar.
 4. En Popüler Siteler, sık ziyaret ettiğiniz tüm siteleri içerir.

Opera Touch web'i bir el ile taramak için tasarlanmıştır, bu nedenle varsayılan olarak, tam bir jest desteği vardır.

Opera Touch'ta Hareketleri Kullanma
Hızlı Eylem düğmesi, tarayıcının kalbi. Düğmeye uzun basıp yukarı doğru kaydırdığınızda, düğmenin içeriği genişler. Uygulamada bulunduğunuz yere bağlı olarak farklı menüler gösterir.

Ana ekrandaysanız, soldan sağa üç düğme görürsünüz: QR kodu, Arama ve Sesli Arama. Ve eğer sayfa görünümündeyseniz,
sonra iki menü grubu görürsünüz - Sekme menüsü ve Düğme menüsü.

Sekme menüsü, yeni açılan üç sekmeden ve sekme görünümüne kısayoldan oluşur. Düğme menüsü beş düğme içerir: Yeniden Yükle, Kapat, Ara, Yeni sekme ve Akışıma Gönder. Son seçenek, sekmeyi doğrudan masaüstünde açar.

Sekmeyi Sekme menüsünün kendisinde önizleyebilirsiniz.
Hızlı eylem düğmesini kaydırarak açın ve önizlemeyi oluşturmak için parmağınızı bir sekme üzerinde tutun. Tüm sekmelere genel bakış için hızlı işlem düğmesine dokunun ve sekmeler görünümüne yukarı doğru kaydırın. Buradan sekmeyi kapatmak için sola doğru kaydırın ve masaüstündeki sekmeyi açmak için sağa hızlıca kaydırın.

Masaüstüne bir sekme gönderdiğinizde, bu sekme uygulamada kalacak ve çift kopya olarak sunulacaktır. Diğer> Ayarlar menüsüne dokunun ve şifreleme girişimlerini engelleme işlevi dahil olmak üzere daha kullanışlı seçenekler görürsünüz.

3. Smooz Browser: Hareketler için İnanılmaz Destek ile Sorunsuz Tarama

Smooz, sezgisel hareket tabanlı gezinme ve sekme yönetim kontrolleri ile hızlı bir şekilde dolaşmanıza yardımcı olan zengin özelliklere sahip bir mobil tarayıcıdır.

Ana ekranın üç ana öğesi vardır:

 1. Bir sorguyu aramak için bir arama çubuğu.
 2. Sık kullanılan siteleri aramak için hızlı erişim çubuğu. El ile daha fazla site ekleyebilirsiniz.
 3. Ek seçenekler için Arama, Yer İşareti ve Diğer menüler için düğmeli bir alt çubuk.

Her zaman göz attığınız sekmeyi sabitlemek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için önce Tab Manager'ı açmak için sayfayı basılı tutun. Açılan Sekmeler altında, siteyi sabitlemek için dokunun ve basılı tutun. Bu özellik başka bir mobil web tarayıcısında mevcut değil. Bir sekmeyi yanlışlıkla kapatırsanız, Kapalı Sekmeler'e gidin ve Geri Yükle'ye dokunun.

Ayarlar menüsünde iki tane daha kullanışlı seçenek var. Hücresel bağlantıya göz atarken verileri azaltmak için Veri Tasarrufu özelliğini etkinleştirin. Verileri kaydetmek için Resimleri Engelle ve geçiş yapın.

 

Smooz Tarayıcısında Hareketleri Kullanma
Sorgunuzu arama çubuğuna yazın ve arama sonuçlarınızın hemen yanında yeni bir sekmede açılacak bir bağlantı bulacaksınız. Ardından, yapmanız gereken tek şey sayfaları taramak için sola veya sağa kaydırmaktır.
Sekmeyi kapatmak için küçük bir X düğmesi aramanız gerekmez. Sadece Arama simgesinden yukarı kaydırın ve sekme kapanır. Yeni bir sekme açmak için tekrar dokunun.

Smooz ayrıca ek jest işlevleri ayarlamanıza izin verir. Bunu açmak için Diğer> Ayarlar'a dokunun. Hareketler seçeneğinin altında, Hareket gezinmelerini kullan'ı etkinleştirin. Bu dört gezinme kontrolüne sahip: Aşağı Sağ, Aşağı Sol, Sağa ve Sola. Bu kontrollerin her biri için belirli bir ayar atayabilirsiniz. Örneğin sayfayı yeniden yüklemek için Aşağı Sağ hareketini atayabilirsiniz.

4. Dolphin Browser: Mektup Şeklinde Hareketler

Dolphin Browser, internette gezinmek için temiz ve minimalist bir arayüze sahiptir. Geri / ileri, ferahlatıcı ve benzerleri için temel kalıplarla harika bir jest desteğine sahiptir. Böylece web sitelerini açabilir ve parmağınızı kaydırarak tarayıcı işlevlerinde gezinebilirsiniz.

Yeni bir hareket oluşturmak için, ekranın altındaki gri yunus simgesine dokunun. Ayarlar simgesini seçin ve Hareketler ve sonar'a gidin. Bu sayfada, ortak web siteleri için bazı hareketler görebilirsiniz. Ancak favori siteniz için de bir hareket atayabilirsiniz.

URL’yi girin, ardından + düğmesine basın. Şimdi hareketi çizin ve kaydetmek için Bitti'ye basın. Çakışan bir hareket oluşturmayacağınızdan emin olun, çünkü bu bir çakışma yaratacaktır. Diğer İşlemler bölümünde, yaygın olarak kullanılan tarayıcı eylemlerinin hareketlerini görebilir ve yapılandırabilirsiniz.

Bu hareketleri kullanmak çok basit. Sadece alttaki gri yunus simgesine uzun basın ve sola doğru yukarı doğru kaydırın. Jest'i yeni pencerede çizin; doğru yaptıysanız site yeni bir sekmede açılır.

5. Cake Browser: Hızlı Sayfa Yükleme ile Daha İyi Arama Deneyimi

Cake Browser, aramaları hareketlerle benzersiz bir şekilde birleştirdiği için mobil taramayı yeni bir hale getiriyor. Bir arama sorgusu girdiğinizde, normal arama sonuçlarını vermek yerine, ilk üç organik sonucu otomatik olarak açar. Sonra sağa doğru kaydırırken
sonraki sayfaları açar.

Görüntülerin ardında tarayıcı, arama sonuçlarını otomatik olarak analiz eder ve sonuçları hafızada önceden yükler.

Ana ekranın iki ana öğesi vardır:

 1. Bir sorgu aramak için bir arama çubuğu. Aynı zamanda şu anda trend olan aramaları da içerir.
 2. Arama, Paylaşım ve Sekme Yöneticisi için gerekli düğmeleri olan alt çubuk.

Arama teriminizi girin ve Ara simgesine dokunun. Tarayıcı daha sonra arama sonuçlarını birden çok siteden otomatik olarak yükler. Resim, video veya haber siteleri dahil olmak üzere sonuçları göstermek için farklı bir medya türü seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, Ara simgesine dokunun ve Resim, Video veya Haber simgesini seçin. Favori video arama motorlarınızı seçip yeniden düzenleyebilirsiniz. Ayarlar'a gidin, video aramasına dokunun ve video sitelerini tercih ettiğiniz şekilde düzenleyin. Bu seçenekler YouTube, Vimeo, Dailymotion ve Big Video. Belirli bir video sitesini de devre dışı bırakabilirsiniz.

Android’deki Hareketleri Diğer Yollarla Kullanın
Verimsiz tarama alışkanlıkları değerli zamanınızı boşa harcayabilir. Ama jestler bundan kaçınmanıza yardımcı olabilir.
Hareket halindeyken ve iki elinizi kullanamıyorsanız, çeşitli durumlarda faydalıdırlar.

En İyi Android Launcher 2018

Android deneyiminizi yükseltmek mi istiyorsunuz? Launcher (Başlatıcıyı) yükseltmeyi deneyin. Android'deki başlatıcılar (Launcher) genellikle uygulama kısayollarını ve widget'ları ve bir uygulama çekmecesini düzenleyebileceğimiz bir dizi ana ekrandan ..

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.