Günde 3 Yumurta Yemeye Başlarsanız Ne Olur?

Günde 3 Yumurta Yemeye Başlarsanız Ne Olur?

/ / Okuma süresi: 5 dk, 14 sn / Yorum (0)
A A A

Yumurtalar yıllar boyunca hiç bir neden yokken kötülendiler. Yağ içeriği hakkında çok konuşuldu. Ayrıca yumurta sarısında bulunan kolesterol ile ilgili felaket tellallığı yapıldı. Sonra yumurtaların içinde bulunan hormonlar var, çünkü dişi bir tavuğun döllenmemiş döngüsünden geliyorlar. Meselenin gerçeği şu ki, yumurta çok faydalı bir besindir.

Günde birkaç yumurta yiyebilir ve bir ton fayda kazanabilirsiniz.

Bu arada aşağıda görünen RDA terimi açıklaması şudur; "Recommended Dietary Allowance" yani Önerilen Besin Tüketimi. RDA hareketsiz bir insan için tüketilmesi tavsiye edilen günlük besin miktarıdır. 

Bir büyük haşlanmış yumurta şunları içerir:

 • A Vitamini: RDA'nın %6'sı
 • Folik Asit: RDA'nın %5'i
 • B5 Vitamini: RDA'nın %7'si
 • B12 Vitamini: RDA'nın %9'u
 • B2 Vitamini: RDA'nın %15'i
 • Fosfor: RDA'nın %9'u
 • Selenyum: RDA'nın %22'si

Yumurtalar aynı zamanda iyi miktarda D vitamini, E vitamini, K vitamini, B6 vitamini, kalsiyum ve çinko içerir.

Ayrıca 77 kalori, 6 gram protein ve 5 gram sağlıklı yağ kazanacaksınız.

Ve günde sadece bir tane değil, üç adet yumurta yemeye başlarsanız başınıza gelecek olan harika şeylerin bir listesini hazırlamışlar.

1. HDL “iyi” kolesterolünüz artacak

Yüksek kolesterol ve yumurtaların bu olayda olumsuz bir faktör olduğu hakkında çok şey söylendi. Ancak, iyi kolesterol gibi bir şey var ve yumurtalarda bol miktarda var. Aslında, çeşitli araştırmalar düzenli bir yumurta tüketiminin HDL'nizin (Yüksek yoğunluklu lipoprotein) yükselmesine neden olacağını göstermiştir. Bu tip kolesterol, vücudunuzdaki kolesterolü vücudunuzun diğer bölümlerinden karaciğerinize geri götürmek için gereklidir, böylece kötü kolesterolü vücudunuzdan çıkarabilir.

2. Kalp hastalığı riskinizi azaltacaksınız

Yüksek HDL seviyelerine sahip olmak, vücudunuzun LDL, yani, Yüksek yoğunluklu lipoprotein, yani “kötü kolesterol” ten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Uzun yıllar süren araştırmalar sonucunda, yüksek LDL seviyelerine sahip olmak, artan kalp hastalığı riskine bağlıdır.

Artan HDL + azalan LDL = Sağlıklı kalp!

3. Daha güçlü ve sağlıklı kaslara sahip olacaksınız

Ortalama büyük bir yumurta, çoğu protein formunda olan sadece 72 kalori içerir. Vücudunuzun kas hücreleri oluşturmak ve onarmak için proteine ​​ihtiyacı var. Gerçekten basit. Yumurtalar kaslarınız için mükemmel bir yakıttır, bu yüzden atlamayın.

Haşlanmış yumurta, kahvaltıda meyve ve yulaf ezmesi ile tüketildiğinde öğle yemeğine kadar muhtemelen sizi iyi tutacaktır.

4. Daha sağlıklı kemiklere sahip olacaksınız

Eski araştırmalar, hayvansal protein tüketmenin kemik sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu yönünde idi. Bununla birlikte, son bulgular, protein alımı ile kemik kütlesi veya yoğunluğu arasında anlamlı bir pozitif ilişki olduğu sonucuna vardığı için bu düşünceden vaz geçilmiştir. Bunun sebebi, hayvansal proteinin kalsiyumun korunmasına ve emilmesine yardımcı olmasıydı - böylece kemik yoğunluğunun ve gücünün arttırılmasıydı.

5. Göz sağlığınızı korursunuz

Yumurtalar, göz sağlığına yararları kanıtlanmış antioksidanlar olan lutein ve zeaksantini içerir. Bu güçlü antioksidanlar, göz retinalarında birikir ve gözlerimizi etkileyebilecek dejeneratif işlemlerin bir kısmını önlemeye yardımcı olur.

Çalışmalar, diyetinizde bu besin maddelerinin yeterince alınmasının, katarakt ve maküler dejenerasyon riskini azaltabileceğini bulmuştur.

6. Daha az yiyeceksin

Tamam, bazen yemek gerçekten iyidir ve yemeyi durduramazsınız - yemek için çok fazla zamanınız varsa. Yumurtadaki protein doygun hissetmenize yardımcı olur, gün boyu yemek yemek için duyduğunuz ihtiyaç duygusunu azaltır.

Sert haşlanmış yumurta, biraz meyve ve bir kase yulaf ezmesi yiyin ve muhtemelen en azından öğle yemeğine kadar açlık hissetmeyeceksiniz.

7. Daha fazla zamana ve enerjiye sahip olacaksınız

Hiç yumurta hazırlamak için zaman ayırdınız mı? Eğer öyleyse, muhtemelen çok zaman almadığını biliyorsunuzdur. Bir tencereye birkaç tane koyun, biraz tuz ve karabiber ile karıştırın ve 12-13 dakika veya daha kısa bir sürede yumurta dolu bir tabağa sahip olacaksınız. Bir tencereye birkaç yumurta koyun, üzerlerine su dökün, set üstü ocağı orta-dereceye ayarlayın ve hareket halindeyken hızlı bir kahvaltı için yumurtalarınızı kaynatın. Bir tavada bir yumurta kırın ve cızırdamasını izleyin.

Mesele şu ki, bir yumurta pişirmek zaman almaz, size daha önemli şeyler yapmak için zaman bırakır - bu her neyse.

8. Lezzetli yemekler yiyeceksiniz

Yumurtalar kendi başlarına zengin ve kremsidir. Ancak onlarla ilgili en harika şey, yalnızca tadı daha iyi hale getirecek şeyler ekleyebilmenizdir. Bazı kabakları, domatesleri ve mantarları doğrayın ve bir tür omlet için biraz peynir ekleyin. Aynı şeyi al ve bir çörek kabı içinde yumurtaları karıştır.

Yumurtalar inanılmaz ve yenilebilir! Ve bunu üçe katlayın. Eh, olasılıklar sonsuzdur.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 84 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Günde 3 Yumurta Yemeye Başlarsanız Ne Olur? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Günde 3 Yumurta Yemeye Başlarsanız Ne Olur? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Günde 3 Yumurta Yemeye Başlarsanız Ne Olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.