Güvenli kalın: En İyi 5 Şifre Yöneticisi

Güvenli kalın: En İyi 5 Şifre Yöneticisi

İnternette kullandığınız şifreleri online olarak depolayıp istediğiniz zaman güveli bir şekilde temin edebileceğiniz ve çapraz platformlarda da erişebileceğiniz 5 uygulamayı sizin için derledik.

Şifre yöneticileri, tüm şifrelerinizi güvenli bir şekilde birbirine bağlayan uygulamalardır. Bu, hesaplarınıza daha fazla güvenlik sağlamak için karmaşık şifreler oluşturmanıza olanak tanır; bu şifrelere daha sonra, programa bağlı tek bir şifreden erişilebilir. İşte beş favorimiz.

1Password (Windows|Mac|iOS|Android)

1Password adındanda anlaşılacağı üzere size karmaşık şifreler oluşturur. Hizmet çapraz platformlarda çalışır, sizin için güçlü parolalar üretir ve hatırlatır. Şifreleri depolamak için dijital bir cüzdan gibi çalışır. Kullanımı kolaydır, iyi tasarlanmış ve mevcut olduğunda parmak izi kilidi ile entegre olur.

LastPass (Windows|Mac|iOS|Android|Windows Phone)

LastPass ilk çıkan şifre yöneticilerinden biriydi. Parolalarınızın güçlü olup olmadığını kontrol eder ve isterseniz parolalarınız yoksa otomatik olarak yeni parolalar üretir. İki adımlı bir tanımlama işlemi, Google Authenticator'ı veya USB anahtarını kullanır. Güvenlik ve kullanım kolaylığı için bir dizi başka özellik de sunar. Güvenlik için harika ... tasarım için fazla iyi değil.

KeePass Password Safe (Windows)

Tamamen ücretsiz olan KeePass Password Safe, açık kaynak kodlu bir şifre yöneticisidir. Bulut kullanarak cihazlarda senkronizasyon yapmanıza izin verir, ancak şifrelerinizin bulutta dolaşmasını istemiyorsanız, bu fonksiyon devre dışı bırakılabilir. KeePass'ın temel yararı açık kaynak niteliğidir, büyük bir toplulukla güvenlik açıklarının hızlı bir şekilde düzeltilebileceğinden emin olabilirsiniz.

Enpass (Windows|Mac|iOS|Android|Blackberry)

Enpass, bir sürü aygıt için destek sağlar - hatta Blackberry içinde. Şimdiye kadar ki bildiğiniz temel özellikleri barındırıyor: güçlü parolalar oluşturma, otomatik kaydetme, otomatik parola güncelleştirmeleri ve dijital bir cüzdan. Varsayılan olarak verileri yerel olarak kaydeder, ancak buluta güvenli bir şekilde yükleyebilirsiniz. Bonus özellik olarak bir hesap gerektirmez ve bu hizmet masaüstü bilgisayarlarda ücretsizdir.

Dashlane (Windows|Mac|iOS|Android)

AES-256 protokolünü kullanarak şifreleme, iki adımlı doğrulama, TouchID ile uyumluluk ve ana parolanız için güvenlik, gibi özellikler Dashlane belki de bu listedeki en güvenli uygulama yapıyor. Öyle güvenli ki, ana parolanızı kaybederseniz sorun yaşayabilirsiniz ... Dashlane, belgeleri ve diğer formları dolduracak bilgileri depolar.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Bültenimize katılın ve bizi takip edin!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 450 kez okundu.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Tenis OyunuKare YapmacaBlobs1010 Hex
Multi-Monitor Wallpaper Tool

Multi-Monitor Wallpaper Tool

21 Mar 2018 / Masaüstü
BitTorrent

BitTorrent

21 Mar 2018 / İnternet
MyPhone Book Dialer

MyPhone Book Dialer

21 Mar 2018 / Ofis
Gdow

Gdow

21 Mar 2018 / İnternet
Auto Wallpaper Changer

Auto Wallpaper Changer

21 Mar 2018 / Masaüstü
BitTorrent

BitTorrent

21 Mar 2018 / İnternet
MiniMinder

MiniMinder

21 Mar 2018 / Araçlar
WildBit Viewer

WildBit Viewer

21 Mar 2018 / Multimedya
Multi-Monitor Wallpaper Tool

Multi-Monitor Wallpaper Tool

21 Mar 2018 / Masaüstü
Gdow

Gdow

21 Mar 2018 / İnternet