Güvenli Ücretsiz Program İndirme Siteleri

Güvenli Ücretsiz Program İndirme Siteleri

Ücretsiz program indirme siteleri tehlikeli olabilir. Kötü bir siteyi ziyaret etmek, sahte indirme düğmelerinden ve genellikle gizlenmiş olan kötü amaçlı yazılımlar ve virüs tehlikesi barındırır. İyi bir internet güvenlik paketi sizi kötü amaçlı yazılım yüklemelerine karşı koruyabilir, ancak bu tür indirme sitelerine uğramamak daha iyidir. Kötü amaçlı yazılım ve aldatmalardan arınmış doğru program indirme sitelerinden oluşan bir liste burada.

Bir web sitesinin bu listeye girebilmesi için Web of Trust ile en az %90 ve URLVoid ile 35/36 puan alması gerekiyordu. Hiçbir site %100 güvenli olmayabilir, ancak bu indirme siteleri genellikle temiz ve güvenlidir.

1. Ninite

Ninite hakkında bilgisi olmayanlar için oldukça basittir: Web sitesi size seçebileceğiniz programların bir listesini sunar, ardından seçilen programların tümünü bir araya getiren özel bir yükleyici dosyası indirmenize izin verir.

Ninite, güveninirliği ile bilinir, bu yüzden kötü amaçlı yazılım veya paketlenmiş bloatware ve junkware hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Daha sonra aynı yükleyici dosyasını çalıştırın ve Ninite her programı otomatik olarak güncelleyecektir.

2. Softpedia

Softpedia, veritabanında 850.000'den fazla dosyayla birlikte web'deki en büyük dosya sunucusudur. Yüzlercesi her gün güncellenir, bu yüzden sadece temiz ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmaz aynı zamanda olabildiğince güncel olduklarından emin olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Windows, Mac, Linux, Android, iOS veya Windows Mobile'da olsun, her türden programa ve sürücüye göz atmak için harika bir üne ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

3. MajorGeeks

Site 90'lı yıllardan kalma gibi görünse de, MajorGeeks, 15 yılı aşkın süredir en saygın yazılım indirme sitelerinden biri olmuştur. Bir sitenin herhangi bir zamanda çevrimiçi olarak birkaç bin kullanıcısı olduğunda, harika bir hizmet sağladığını biliyorsunuz.

En iyi ücretsiz seçimler listesini başlatmak için harika bir yer, ama sol kenar çubuğuna göz atmak ve kullanışlı bulabileceğiniz yüksek dereceli programlara bakmaktan korkmayın.

4. FileHippo

FileHippo, Windows, Mac ve Web'de 16 faydalı kategoriye ayrılmış 20.000'den fazla aktif programa sahip iyi bilinen bir sitedir. Ama ne yaparsanız yapın, site size bir indirme yöneticisi veya bunun gibi bir şey sunuyorsa, atlayın ve bunun yerine doğrudan indirmeye gidin.

Unutulmaması gereken bir şey de FileHippo'nun, sisteminizi tarayan ve mevcut programların herhangi birinin güncellenmesi gerekip gerekmediğini görmek için karşılaştıran bir Update Checker programı sunmasıdır. Tüm yazılımlarınızın tutarlı bir şekilde güncel olduğundan emin olmanın en kolay yolu budur.

5. DonationCoder

Adından da anlaşılacağı üzere DonationCoder, bağışlardan başka hiçbir kazancı olmayan, ücretsiz ve temiz bir program indirme sitesidir.

Bu sitenin dezavantajı, sadece Donation Coder tarafından oluşturulan programları bulacağınız için program deposu küçük. Ancak, programları oldukça yararlı ve ilginç, belki gözünüze çarpan bir şey bulabilirsiniz.

6. Download Crew

Karmaşık ve baş dönmesine yol açan web sitesine rağmen, Download Crew kullanmaya değerdir, çünkü listelenen her programın ne yaptığı, neden iyi olduğunu ve hangi kusurların olduğunu açıklayan kısa ama bilgilendirici bir yorumu vardır.

Yeni havalı programları bulmak ister misiniz? “En Popüler Yüklemeler” bölümü ve “Editörün Seçimi” bölümü (ana sayfanın alt kısmına erişebileceğiniz bölüm) ile başlayın. Programlar Windows, Mac, Linux, Android ve iOS için kullanılabilir.

7. FileHorse

FileHorse, büyük bir program arşivine sahip değildir. Bunun yerine, bu site yalnızca en iyi ve en kullanışlı programları depolamaya ve bunların hepsinin temiz ve kötü amaçlı yazılım ve virüslerden arınmış olmasını sağlamaya odaklanır. Popüler programlara popüler alternatifler bulmak için harika bir site.

8. FilePuma

FilePuma ve yukarıda sözü edilen FileHippo bir çok benzerliği paylaşıyor. FilePuma'nın öne çıktığı yer, FileHippo'dan daha kolay gözüken kategorileştirme işlemidir.

FilePuma, yazılımınızı güncel tutmak için kendi Güncelleme Dedektörü programına da sahiptir. FileHippo'nun aracı sizin için iyi çalışmıyorsa veya başka bir nedenden dolayı hoşlanmıyorsanız çok kullanışlıdır.

9. SnapFiles

SnapFiles'ı diğer ücretsiz yazılım indirme sitelerinden ayırt etmek için çok az şey var, ancak bu konuda beğendiğim bir şey varsa, ana sayfada vurgulanan “Daily Freeware Pick”. Her gün kontrol ederseniz, ara sıra bazı kullanışlı araçlar ve yardımcı programlar bulabilirsiniz.

En İyi 20 Ücretsiz Program İndirme Sitesi
İlginizi Çekebilir

En İyi 20 Ücretsiz Program İndirme Sitesi

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile