Güvenli Web Tarama için En İyi Tor Alternatifleri

Güvenli Web Tarama için En İyi Tor Alternatifleri

İnternet kullanıcıları güvenli tarama deneyimlerine devam edebilmek için en iyi Tor alternatiflerine göz atmaya başladılar. Bu Tor alternatifleri, eksiksiz anonimlik ile derin internete erişim sağlar.

Tor (The Onion Router), çeşitli özel sunucular üzerinden trafiği yönlendirerek tarama geçmişine ve verilere şifreleme sağlayan bir anonimleştirme aracıdır. Uygunsuz işlemler nedeniyle, çok sayıda korkunç kuruluşun bir parçası olarak kullanılır.

Güvenli Tarama için En İyi Tor Alternatifleri

Disconnect

Disconnect, bir gizlilik uzantısı, web sitelerinin bilgilerinizi saklamak ve sizi bunlardan vazgeçirmek için kullanılan en iyi tor alternatiflerinden biridir. Bunlar Facebook, Google ve Twitter gibi ortak izleme sitelerini içerir. Farklı fiyatlandırma ve üyelik paketleri ile Windows, Android ve iOS için Disconnect vardır (tek bir tarayıcıyla birlikte ücretsiz bir seçenek içerir).
Tarayıcınızda Disconnect yükledikten sonra, ziyaret ettiğiniz her bir sitede engellenen izleme isteklerinin sayısını görürsünüz. Yeşil olanlar, tüm isteklerin engellendiğini, gri ise bazılarının engelinin kaldırıldığını gösterir.

Disconnect, tüm izleme isteklerini engelleyemeyebilir.

Epic

Epic, basit ve kullanıcı dostu bir özel tarayıcıdır; Ağ hızınızı değiştirir ve eksiksiz bir gizlilik sağlar. Epic, IP adresinizin belirli WebRTC tarafından sızmasını engeller.

Verilerinizi internet servis sağlayıcısından (ISS) saklayan şifrelenmiş bir proxy'ye sahiptir. Bu şifreli proxy ayrıca genel ağda sizi güvende tutar. Epic sizi izleyen veri izleyicilerini görüntüler ve bunları engellemenizi sağlar.
Başka hiçbir uzantı, Epic dışındaki parmak izi yazılarının ve işlevlerinin (resim tuvali verileri gibi) engellenmesini önermez. İzleme komut dosyalarına, izleme çerezlerine ve diğer üçüncü taraf widget'larına, reklam ağlarına ve izleme aracılarına karşı yerleşik bir korumaya sahiptir.

Firefox Focus

Firefox Focus, Mozilla Foundation ve Corporation tarafından geliştirilen tor alternatiflerinin listesine yapılan en son eklemedir. Firefox Klar olarak da bilinir. Android ve iOS gibi platformlarda yayınlanıyor, ancak Android Gecko Engine yerine Blink Engine kullanıyor.
Firefox Focus'un estetiği ve grafikleri genelde iyi. Ayrıca, veriyi gözetim kurumlarının ve siber suçluların meraklı gözlerinden korur. 

Reklam izlemeyi durdurmak ve sosyal izleyicileri engellemek için bir özellik kullanıma sokmuştur. Bu seçeneği etkinleştirmek, hızınızı ve izleyici tarafından kaydedilen oturumu yavaşlatmadan internet üzerinden ödün vermeyen bir deneyim sunacaktır. Android'in bazı ayrıcalıklı özellikleri var. Göz attığınız web sitesinde engellenen bir dizi reklam saldırısının listesini içerir.

Globus

Globus, başka bir Tor alternatifi çünkü bu tarayıcı, iletişiminizi anon,m tutmak için VPN sunucuları kullanıyor. Trafiğiniz gizlidir ve üçüncü taraf izleyicileri faaliyetlerinizi izlemede başarısız olur.
Globus tarayıcısı, Tor tarayıcısını kullanarak kötü amaçlı yazılımlara karşı da koruma sağlar. Bir bilgisayar korsanı, sisteminize girmek için genellikle kötü amaçlı yazılım kullanır. Ayrıca sizi tüm zararlı yazılımlara karşı korur. Tor yazılımını kullanarak, web sitelerinin engelini kaldırmaya da yardımcı olur.

Premium çevrimiçi anonimlik ve güvenlik sağlar. Kullanıcının VPN sunucusunun yerini seçmesi. Bu yazılım ayrıca birçok işletim sistemi ile uyumludur.

Brave

Brave, daha küçük bir oyuncu ve nispeten daha yeni Tor alternatifi olmasına rağmen, Brave, Mozilla projesinin kurucularından olan Brendan Eich tarafından geliştirilen Chromium'a dayanan bir açık kaynak tarayıcıdır. Gizlilik özelliği öne çıkarıyor, internet üzerindeki kimliğinizi gizlerken tüm web sitesi izleme etkinliklerini engellemeye odaklanmış tarayıcı.

Şu anda Android, iOS, Windows, MacOS ve Linux için kararlı bir sürüm olarak kullanılabilir. Ayrıca, web sitelerinden tüm müdahaleci reklam izleme isteklerini de engeller.

Bununla birlikte, reklam engellemeyi telafi etmek için yayıncıları ödüllendiren “Cesur Ödeme” adında bir ödüllendirme sistemi vardır. Ayrıca, internet'te anonim deneyimini geliştiren, yaygın olarak bilinen gizlilik odaklı bir arama motoru olan DuckDuckGo ile ortak çalışıyorlar.

Tails

En iyi Tor alternatifi olarak kabul edilen canlı bir işletim sistemidir. Bir USB bellek veya DVD kullanarak herhangi bir cihazda başlatılabilir. Web tarayıcısını, görüntü için düzenleyicileri, IM istemcisini, ofis paketini ve sesini kullanmanıza olanak tanıyan önceden yapılandırılmış yerleşik uygulamalardan oluşur.

Tails'in ana amacı, kullanıcının gizliliğini ve anonimliğini korumaktır. Bu web tarayıcısını kullanarak, kullanıcılar internette anonim olarak gezinebilir ve sansürü atlayabilirler. Kullandığınız bilgisayardaki izleri tamamiyle bitirir. Kriptografik araçları kullanarak dosyalarınızı, e-postalarınızı ve hatta anlık iletilerinizi şifreleyebilirsiniz.

Tox

Bu arkadaşlarıyla konuşmaları için üst düzey güvenlik isteyenler için en iyi Tor alternatifi. Uçtan uca şifrelemeyi uygulayan eşler arası anlık mesajlaşma ve görüntülü arama protokolüdür. Yazılımın ana hedefi, kolayca erişilebilen iletişimin güvenliğini sağlamaktır.

Tox, Tor'un tamamen yerine geçmez. Özel ve kodlanmış IM, video konferansı ve anlaşılması kolay olan çağrıları içerir.

Yandex

Yandex, Tor için alternatif olarak kullanılabilecek başka bir tarayıcıdır. İnterneti, kötü amaçlı yazılım için otomatik olarak tarar ve ziyaret ettiğiniz web sitesini göz ardı ederek farklı türdeki zararlı yazılımlardan korunmanızı sağlar.

Ayrıca sahte web sitelerini engelleyebilir, şifrelerinizi, kredi kartı bilgilerinizi korur ve çevrimiçi ödemelerinizi daha güvenli hale getirir.
Yandex tarayıcı, üçüncü tarafları tarama sırasında konumunuzu ve davranışlarınızı izlemeyi engeller.

En iyi Tor alternatifi yapan özellik anonimliktir; Gerçek IP adresinizi gizler ve Alan Adı Sistemi trafiğini şifreleyen DNSCrypt teknolojisini kullanır. Yine de, bu seçeneğin tarayıcı ayarlarından etkinleştirilmesi gerekiyor.

FreeNet

Freenet, I2P gibi gözetim ile çelişiyor. Veriyi taşımak ve saklamak için bilgi stoklanmasını uygun hale getiren aynı P2P araçlarını kullanır, ancak UI ve sistem yapısının ilkelerini düzenlemeyi izole eder.

Önde gelen Tor alternatifi. Bu Tor alternatifi bilgiyi göndermek ve saklamak için P2P teknolojisini kullanır, kullanıcı etkileşimi ve ağ yapısı için ayrı protokollere sahiptir.

Freenet iki çeşit güvenlik içerir, Darknet ve OpenNet sunmaktadır. OpenNet, kullanıcının diğer kullanıcılarla gelişi güzel bir şekilde bağlantı kurmasına izin verir. DarkNet ise kullanıcıların yalnızca geçmişte ortak anahtarları değiştirdikleri kullanıcılarla bağlantı kurmasını sağlar.

Bu tarayıcı, sistemlerini kesmeyi zorlaştıran merkezi sunucudan yoksundur. Verileri sıralayıp saklamadan önce, korsanların faydalanması imkansız hale gelmesi için şifrelenir.

I2P

Görünmez İnternet Projesi olarak da adlandırılmaktadır I2TP. Uygulamaların anonim ve güvenli bir şekilde mesaj göndermek için kullanılabilecek eksiksiz bir anonim ağı.
Bu, ağ içinde ISS'ler gibi üçüncü tarafların izlenmesinden koruma sağlayan bir ağdır. I2P'yi en iyi Tor alternatifi yapan şey güvenilirliktir.

İletişimi bu ağda güvenli kılan uçtan uca şifreleme kullanır. Bu ağ kullanılarak gönderilen mesajlar dört şifreleme katmanı ile kaplıdır.

Bu ağ, verilerinizi anonim ve korunan katmanları oluşturmak için TCP / IP ve UDP oturumlarını kullanır.

FreePto

Freepto, herhangi bir PC'de bir USB bellek kullanarak önyüklenebilen alternatif bir Linux tabanlı işletim sistemidir. USB bellekteki  bilgiler mekanik olarak şifrelenecektir.
Hackstivistlere Tor gibi kolay bir şekilde ifade etmek için karmaşık olmayan bir yaklaşım sunar. Bu, kodlanmış bilgilerin yedeklenmesi için kullanımı zor ve hızlı bir yaklaşımdır.

Freepto, çevrimiçi tarama sırasında kimliğinizi gizleyen mükemmel bir Tor alternatifi. İzleyici için sizi takip etmeyi zorlaştırıyor.
Şifrelenir ve yüksek güvenlik sağlamak için ayarlanmış bir yazılım ile birlikte gönderilir.

Freepto, hükümet gözetimini atlamak isteyen aktivistler için en iyi tarayıcıdır. USB bellekte saklanan, taşınabilir olduğu ve herhangi bir bilgisayarda çalışabileceği bir yazılımdır. USB diskinde saklanan verileri otomatik olarak şifreler.

Subgraph OS

Subgraph OS, kötü amaçlı yazılım saldırılarına ve ağ kaynaklı istismarlara karşı tasarlandı. Bu Tor alternatifi, uygulamalara ve temel işletim sistemine koruma sağlayan güçlü saldırı azaltmalarına sahiptir.

Saldırıların etkisini azaltmak için, başarılı uygulamalar sanal alanda çalıştırılır. Saldırılara karşı koruyan çekirdek sertleştirilmiş güvenlik içerir. Subgraph OS'de, uygulama tarafından beklenmedik giden bağlantıların kullanıcısını algılayan ve bildiren bir uygulama güvenlik duvarı da vardır.

Bu işletim sistemi, PGP ve Tor'u destekleyen en güvenli IM istemcisi ve e-posta istemcisi ile gönderilir.

Ipredia OS

Bu web tarayıcısı, Linux kullanıcıları için en iyi Tor alternatifidir, çünkü çoğu tarayıcı, derin ağa erişmenize izin vermez. Tüm ağ trafiğinizi şifreleyen ve anonim hale getiren kararlı ve güçlü bir işletim sistemidir.

Kimliğe güvenlik sağlayan bir katman kullanan anonimleştirici bir ağdır. Veriler, izleyiciler ve bilgisayar korsanlarından en iyi güvenliği sağlayan çeşitli şifreleme katmanlarıyla şifrelenir.

Ipredia OS I2P yönlendirici, anonim IRC istemcisi, anonim e-posta istemcisi, anonim BitTorrent istemcisi sunuyor ve ayrıca anonim (i2p siteleri) bulabilirsiniz.

Sonuç
Tor kesinlikle saldırıya uğrayana kadar anonim arama için mükemmel bir tarayıcıydı. En iyi Tor alternatifleri, anonim olarak internette gezinmeye izin veren ihtiyaçlardı. Bu alternatifler sadece ISS ve üçüncü taraflarca yapılan izlemeyi engellemekle kalmaz, aynı zamanda kötü amaçlı yazılımlara karşı da koruma sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 601 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

  Yorumlar (1)

  64x64

  barış

  epic browser sitesine ulaşılamıyor
  19 May 2018
  0 0 Cevapla
" Güvenli Web Tarama için En İyi Tor Alternatifleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Güvenli Web Tarama için En İyi Tor Alternatifleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Güvenli Web Tarama için En İyi Tor Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al