Bebeğin Cinsiyeti Pijama Satın alırken, Renk Seçiminde Etkili oluyor mu?

Bebeğin Cinsiyeti Pijama Satın alırken, Renk Seçiminde Etkili oluyor mu?

Hamilelik döneminin ilk ayları bazı anne adayları için sağlık yönünden bazı sıkıntılar yaşatabilir. Bunlar halsizlik, mide bulantısı, kusma, gaz, baş dönmesi veya buna benzer hormonal değişikliklerden kaynaklı sorunlardır ve bunlar geçicidir. Bu dönem içinde doğuma hazırlık yapmak henüz çok erkendir.

Vücut ölçülerinde ilk dönemlerde pek bir değişim olmasa da özellikle son 3 aydan itibaren belirgin şekilde değişimler baş gösterir. Değişen vücut ölçüleri anne adaylarının tüm kıyafetlerinde olduğu gibi iç giyim ve pijama gereksiniminde de değişiklik yaşatır. Bu dönem için gece kıyafetlerinin daha rahat, sağlıklı ve bebekle anneye iyi bir konfor sağlayacak düzeyde olmalıdır. Birçok modelde yer alan hamile gecelik ve hamile pijama modelleri online alışveriş siteleri aracılığıyla anne adaylarına sunulmaktadır.

Doğum sonrası için bilinçli alışveriş nasıl yapılır?

Doğuma hazırlık aşamasında özellikle de son 3 ay süresince anne-bebek için hazırlanan doğum ve sonrası ihtiyaçlar için lohusalık dönemi hazırlıkları ile beraber, bu hazırlık içinde yer alacak ihtiyaçlar en başta lohusa gecelik, lohusa pijama ve sabahlık modelleri, bebek takımları ve birçok doğum sonrası ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Bu malzemeler içerisinde lohusa terlik ve lohusa tacı da mutlaka bulundurulur. Yaklaşan doğumdan dolayı stres ve panik sadece anneyi değil tüm aileyi saracağından yapılan hazırlıkları panik yaşamadan internet online satış mağazasından yapmak çok daha rahat olacaktır. Bu şekilde yorulmadan ve daha bilinçli alışveriş yaparak hazırlık yapabilirsiniz.

Pijama Seçiminde Anne Adayları Bebeğinin Cinsiyetine Göre Tercih Yapabiliyorlar

Sizin de göreceğiniz gibi tüm doğum sonrası ihtiyaçlarınız farklı renk ve desenlerde çeşit çeşit sizin zevkinize sunulmaktadır. Bu renkler bebeğinizin cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir. Anneler için bu ayrıntı oldukça hoş ve çekicidir. Minik kızı ile aynı renkleri taşıyan gecelik veya sabahlık giymeyi, lohusa tacı ve terliklerinin de yine bebeğinin renk seçimine uygun renklerde olması oldukça güzel bir görsellik vermektedir. Erkek bebek anneleri için de aynı şekilde aynı renk tonlarını taşıması gayet güzeldir. Anne adayları bebeklerinin kıyafetlerini seçerken kendi lohusalık kıyafetlerini de bu yönde tercih etmektedirler.

Ayrıca kız bebek bekleyen anne adayları soft pembe, ekru, mint yeşili renkleri, erkek bebek bekleyen anne adayları ise soft mavi, ekru yada lacivert renkleri genel olarak seçmektedir.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.