Ogznet.com
Gezginler ve Sık Seyahat Edenler İçin En İyi 5 Hava Durumu Uygulaması Paylaş:

Gezginler ve Sık Seyahat Edenler İçin En İyi 5 Hava Durumu Uygulaması

Gezginler ve Sık Seyahat Edenler İçin En İyi 5 Hava Durumu Uygulaması

İster bir gezgin, isterse sık seyahat eden biri olun, bu hava durumu uygulamaları ile bulunduğunuz yer için en doğru hava durumu tahminlerini alın. Hava durumu uygulamaları ile sürpriz hava koşullarına karşı hazırlıklı olun.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Hava durumu uygulamaları birçok durumda kullanışlıdır, ancak hepsi aynı amaç için yapılmamıştır. Bir uygulama yakınlardaki hortumlar veya kasırgalar hakkında sizi uyarmak için en iyisi olabilirken, diğeri pilotlar, sörfçüler, yürüyüşçüler veya bisiklet sürücüleri için hava durumunu izleme konusunda uzmanlaşabilir.

Aşağıda çeşitli durumlar ve hava koşulları için en iyi hava durumu uygulamaları verilmiştir. Bu uygulamalardan bazıları çok işlevlidir, örneğin yalnızca yağmur veya kar haritalarını değil, aynı zamanda saatlik ve günlük tahminleri, rüzgar hızlarını, alerji bilgilerini, ayrıntılı radar haritalarını ve daha fazlasını da gösterir. Bulunduğunuz yerin veya gideceğiniz yerdeki, yarının havasını bilmek için bu hava durumu uygulamaları size yeter.

1. AccuWeather - Kısa ve uzun vadeli tahminler için en iyisi

 

AccuWeather, hava durumu uygulaması denilince akla gelen ilk uygulamalardandır ve genellikle uygulama mağazalarında en çok indirilen ilk 10 hava durumu uygulaması arasındadır. Yakın zamanda seyahat etmeyi, dışarıya çalışmayı, koşmayı, piknik yapmayı vb. planlayanlar için mükemmeldir. Bunun iki nedeni vardır: 15 günlük uzun bir hava tahmini ile 4 saatlik ve anlık bir hava tahmini gösterir.

Dışarı çıkmadan önce ne zaman yağmur, kar, sulu kar ve dolu yağacağını tam olarak bileceksiniz. Ayrıca, harita bir saat öncesinden iki saat sonrasına kadar radarı görüntüler, böylece daha rahat plan yağabilirsiniz.

AccuWeather'daki ana ekran şu anda bilmeniz gereken her şeyi gösterir: sıcaklık, hissedilen sıcaklık, bugün için yüksek ve düşük ve önümüzdeki birkaç saat içinde yağış olup olmayacağı gibi.

Alttaki menüde radar, saatlik ve günlük hava tahmini için düğmeler bulunur. Bazı hava durumu uygulamaları, bunları bulmak için çeşitli menüler arasında gezinmenizi sağlar, bu nedenle bu uygulamanın bunları öne çıkarması iyidir.

AccuWeather ayrıca güneşin ne zaman doğup batacağını da gösterir; ağaç poleni, toz ve kepek, çimen poleni ve küf gibi alerjilerin yüksek riskli olup olmadığını gösterir, bir hava durumu raporunu göndermenize izin verir, dünya çapında birden çok konumu izlemenize olanak tanır ve uygulamada yerleşik olarak hava durumu ile ilgili trend olan haberleri gösterir.

AccuWeather, Android ve iOS için ücretsizdir. Reklamsız ve daha uzun vadeli tahminler gibi daha fazla özellik elde etmek için ücretli sürüme yükseltmeniz gerekir.

2. Weather Underground - Belirli koşulları takip etmek için en iyisi

Weather Underground - Yaklaşan şiddetli hava koşulları hakkında sizi her zaman uyaracak güvenilir, gerçek zamanlı ve yerel bir tahmini keşfedin.

Weather Underground hava durumu uygulamasını diğerlerinden ayıran özelliği akıllı tahminleridir. Belirli bir dış mekan görevi için ideal olduğunu düşündüğünüz yağmur, rüzgar, sıcaklık ve hava kirliliği gibi birden çok hava koşulunu seçtiğinizde, bu uygulama dışarı çıkıp bunu yapmanın en iyi zamanını size gösterecektir.

Bu, bisiklete binmek, koşmak, yıldızlara bakmak, yürümek, dışarıda fotoğraf çekmek, yürüyüş yapmak, uçurtma uçurmak gibi şeyleri ne zaman yapabileceğinizi tam olarak bilmeniz gerekiyorsa mükemmel bir uygulamadır.

Örneğin, bisiklet sürmeyi seviyorsanız ancak şiddetli rüzgarlardan, yağmurdan ve 27 dereceden fazla sıcaklıktan kaçınmak istiyorsanız, bu özel koşullarla kendi tahmin tarifinizi oluşturabilirsiniz. Günün tam saatlerini ve hangi günlerin bisiklet sürmek için en iyisi olduğunu bileceksiniz.

Weather Underground, dünyanın en doğru hava durumu hizmeti olarak lanse edilir ve verilerini dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce kişisel hava istasyonundan toplar. Sıcaklık, radar, uydu, şiddetli hava uyarıları, ısı haritaları, web kameraları, kasırgalar ve daha fazlasını görüntülemek için farklı görünümlere sahip etkileşimli bir harita içerir.

Uygulamada aşağı doğru ilerledikçe, 10 günlük günlük ve saatlik tahmini, günün nasıl geçeceğine hızlı bir bakış için bir sıcaklık grafiğini ve ardından bugünün hava kalitesi endeksini, Akıllı Tahminleri, hava durumu videolarını, sağlık bilgilerini (UV endeksi ve grip riski), web kameralarını ve son olarak kasırga ve tropikal kasırga bilgilerini verir.

Weather Underground, iOS ve Android kullanıcıları için ücretsizdir, ancak reklamları kaldırmak ve Akıllı Tahminler ve genişletilmiş saatlik tahminler gibi ekstra özellikler almak için ücretli yükseltme yapabilirsiniz.

Storm Radar - Hava Haritası

Güçlü fırtınalar hakkındaki en küçük ayrıntıları izlemek için harika kalitede bir uygulamaya sahip olmak önemlidir ve Storm Radar tam da bunun için bir uygulamadır. Haritaları çok detaylı ve bir fırtınanın tam olarak nereye ve ne zaman gideceğini gösteriyor.

Haritayı canlı izleyemiyor olsanız bile, Storm Radar yaklaşan tehlikeli fırtınalar hakkında sizi uyarmak için size doğru zamanda anlık bildirimler gönderir.

Storm Radar'da bulunan hava durumu haritası son derece özelleştirilebilir ve tam olarak hangi öğelerin görüntüleneceğini seçmenize izin verir. Radar, uydu, şiddetli hava uyarıları, sıcaklık, yerel fırtına raporları, fırtına izleri, sıcaklık değişimi, kasırga / tropikal fırtına, depremler ve / veya yol hava durumu arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir fırtına yoluna dokunursanız, bir hava durumu uygulamasında normalde görülmeyen birçok bilgiyi içeren tam bir analiz alırsınız. Sıcak fırtına indeksi, kasırga etkisi, dolu etkisi, rüzgar etkisi, sel etkisi, karışık katmanlı CAPE, karışık katmanlı CIN, karışık katman kaldırılmış indeks, rüzgar hızındaki değişim, donma seviyesi yüksekliği, dolu olasılığı ve diğer bazı özel ayrıntıları görebilirsiniz.

Storm Radar'daki harita size yalnızca birkaç saat önceki fırtınayı ve şu anda bulunduğu yere nasıl hareket ettiğini göstermekle kalmaz, hatta önümüzdeki altı saat için öngörülen yolunu bile gösterir.

Bu hava durumu uygulaması, büyük miktarda ayrıntı vermesine rağmen kullanımı çok kolaydır. Haritanın herhangi bir yerine dokunduğunuzda, anında orada hava durumu bilgilerini gösteren bir açılır kutu göreceksiniz; yıldıza dokunun ve şiddetli hava durumu uyarıları ve / veya yağış uyarıları ve yıldırım uyarıları için bildirimler alabileceğiniz favori yerler listenize eklenecektir.

Storm Radar, iOS ve Android için ücretsizdir, ancak reklamlarla birlikte gelir. Reklamları kaldırmak ve tam ekran özelliği, yıldırım izleme ve premium radar katmanları gibi diğer özellikleri elde etmek için aylık ücetli plana geçebilirsiniz.

4. Tides Near Me - Yerel gelgitler ve akıntılar hakkında bilgi alın

Tides Near Me - Yerel gelgitler ve akıntıları Bulun

İster tekneyle gezmeyi, ister sörf yapmayı, ister sahilde takılmayı seviyor olun, Tides Near Me, gelgitlerin ne zaman yüksek ve alçak olacağını önceden bilmek için en iyi uygulamadır.

Bir ülke, şehir ve gelgit istasyonu seçin ve son gelgit ve bir sonraki gelgit hakkında güncel bilgiler, ayrıca haftanın geri kalanındaki gelgitler ve karşılaştırmak için şehirdeki gelgit istasyonlarının bir haritası verilecektir.

Birden fazla amaca sahip bazı hava durumu uygulamalarının aksine, bu sadece yüksek ve alçak gelgitler kontrol etmek için idealdir. Bunun ötesinde, haftanın her günü için gün batımını ve ayın doğuş zamanını görebilirsiniz.

Daha çok, okyanusa kıyısı olan ülkeler için geliştirilmiştir. Tides Near Me, iOS ve Android için ücretsizdir.

5. ForeFlight - Pilotlar için entegre uçuş uygulaması

ForeFlight - Pilotlar için entegre uçuş uygulaması

ForeFlight, Avrupa'da VFR ve IFR rota planlama, uçuş planı dosyalama ve uçuş için tüm temel özelliklere sahip entegre uçuş uygulamasıdır. Bir rota planlayın ve uçuşun hava tehditlerinden veya geçici uçuş kısıtlamalarından etkilenip etkilenmeyeceğini hemen görün.

ForeFlight, bireysel pilotlar ve profesyonel uçuş ekipleri tarafından hava durumu ve havaalanı bilgilerine erişmek, optimize edilmiş rota ile uçuşları planlamak, EUROCONTROL aracılığıyla uçuş planlarını dosyalamak, elektronik tablolara ve haritalara, referans uçuş kılavuzlarına ve belgelere erişmek ve bunları yönetmek için kullanılabilir.

Doğru sonuçlar için, uçuşlarınız için kullanılan uçağı tam olarak tanımlayabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, uygulama ağırlık ve denge bilgilerini otomatik olarak FAA'dan indirecek ve bu, ağırlık limitleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğinde size yardımcı olacaktır. Ayrıca özel KML dosyalarını bu hava durumu uygulamasında harita üzerine yerleştirmek için içe aktarabilir, ayrıca kullanıcı ara noktaları oluşturabilir, uçuş öncesi kontrol listesi oluşturabilir ve uçuşları, para birimi bilgilerini, saatleri, deneyim raporlarını ve daha fazlasını depolamak ve paylaşmak için bir seyir defterine erişebilirsiniz.

ForeFlight bir abonelik gerektirir. Öncesinde 30 günlük ücretsiz deneme için uygulamayı indirebilirsiniz.

6. Today Weather - En iyi alternatif hava durumu uygulaması

Today Weather - En iyi alternatif hava durumu uygulaması

Today Weather, dünyanın en doğru yerel hava tahminlerini sağlayan güzel ve kullanımı kolay bir hava durumu uygulamasıdır.

Today Weather, istediğiniz yerde doğru hava tahmini görüntülemenize yardımcı olan birçok veri kaynağı sağlar. Bu veri kaynakları arasında: National Weather Service (weather.gov), Weather.gc.ca, Accuweather.com, Here.com, Dark Sky, Foreca.com, Weatherbit.io, Open Weather Map, Yr.no gibi kaynaklar bulunur. Yani tek bir uygulama içinden birçok kaynağa ulaşabilirsiniz.

Today Weather'ın veri açısından zengin kullanıcı arayüzü ile sadece birkaç saniye içinde hava durumunuz ve tahmininiz hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri alabileceksiniz.

Today Weather ile 7/24 hava durumu ve yağmur ihtimali olan her şeye hazırlıklı olun. Sağlığınızı hava kalitesi ve UV indeksi ile koruyun. Gün doğumu, gün batımı, dolunay gecesinin güzel anlarını sağlanan bilgilerle yakalayın. Diğer kullanışlı bilgiler: gerçek sıcaklık, nem, görünürlük, çiy noktası, hava basıncı, rüzgâr hızı ve yön bilgileridir. Dünyanın herhangi bir yerindeki hava durumu bilgilerini kolayca görüntüleyin.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!