Hemen Oynayabileceğiniz En İyi 20 Online Oyun

Hemen Oynayabileceğiniz En İyi 20 Online Oyun

Gerçek dünyada, en iyi PC oyunları çok paraya mal olabilir. Bazı durumlarda, size kayda değer bir eğlencede sunmazlar. Bazen, para ödediğiniz birçok oyun, onu oynamak yerine can sıkıntısına neden olabilir. Neyse ki, en iyi online oyunlar bunu tersine döndürebilir.

Geleneksel olarak Flash veya HTML oyunları olarak bilinir. Bu oyunlar, çalışırken veya evde işsizken, size en iyi çevrimiçi oyun deneyimini sunar.

1. Wonderputt

Herkes gerçek hayattaki bir etkinlik olarak golf meraklısı değil, ama biraz delice olsa da golf oynamanın herkesin içinde bir yerde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz diye düşünüyorum.

Wonderputt, sizi hayal ettiğiniz mini golf sahalarına götürecek bir oyundur. Gerçek hayatta zaten eğlenceli olan ve sadece bir oyun dünyasında bulabileceğiniz benzersiz bir deneyim.

2. Frog Fractions

Berkeley'in geliştiricisi Jim Crawford tarafından yaratılan bu oyun, Jeff Minter ve Ron Gilbert'in sürrealist komedisine bir örnek.

Frog Fractions yüzey seviyesinde, dilsiz ve akıl dışı bir oyun gibi gözüküyor. Fakat, daha derine daldığınızda, mümkün olan en çılgın ve eğlenceli yollarla sunmak için çok daha fazlası var.

3. Bombaların Oyunu

Orijinal PlayStation'daki Bomberman, yapılabilecek en iyi hazırlanmış ve bağımlılık yapan çok oyunculu oyunlardan biriydi. Bomba Oyunu bu sanal ilacı taklit etmeyi amaçlamaktadır. Ve ek bir bonus olarak, çok oyunculu deneyimi elde edebilirsiniz. Bomberman'ın devasa bir versiyonunu dünyanın dört bir yanından oyuncularla çevrimiçi oynayın.

4. Die 2 Nite

Bu metin tabanlı çevrimiçi çok oyunculu zombi oyunu, küçük şakalar ile doldurulur. Oyuna başladıktan sonra "Olumlu olun! Öleceksiniz. Her seferinde."

Sağ üstte gerçek sunucu zamanı ve saat 23: 00’e geldiğinde, zombiler oyuna çıkacak. Gündüz saatlerinde, siz ve diğer oyuncular, Fortnite'i anımsatan bir sonraki gece için savunma yapmak için birlikte çalışmalıdır. Bu oyun şaşırtıcı bir şekilde seviliyor ve sürekli olarak kendinize yaşamınızı etkilemediğini hatırlatmak zorunda kalacaksınız, ancak kesinlikle çevrimiçi topluluğa katılacaksınız.

5. Samorost

Eğer Çek geliştirici Amanita Design'ın oyunlarından hiçbirini oynamadıysanız, son hafızanın en tuhaf, eğlenceli ve özenli nokta-tıklatıcı seslerinden bazılarını kaçırıyorsunuz.

Bu uzaylı serideki üçüncü oyun, 24 Mart'ta Steam'de tekrar yayınlandı. Ama 2003'te baştan başlatan oyunu tamamen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Samorost 2'nin Birinci Bölümü de çevrimiçi.

6. Polycraft

Bu oyun ile zaman harcamaya hazır olun. Malzemeleri toplayın, üsler inşa edin ve zindanları keşfedin, fikri anlayın.
Chrome Web Mağazası'ndan bir uygulama olarak yüklenebilir veya HTML5 kullanılarak herhangi bir tarayıcıda çevrimiçi olarak oynanabilir.

7. Abobo'nun Büyük Macerası

Double Dragon'da standart olarak tekrar eden bir orta patron olan Abobo'yu canlandırıyor. Oğlu kaçırıldı ve onu kurtarmak için çeşitli NES temalı seviyelerden geçmesi gerekiyor.

8. Tanki Online

Tankları sever misin? İyi, bir de olmanın ölüm eşiğine ne dersin? Peki, bu soruların herhangi birine "evet" cevabını verdiyseniz, Tanki sizin için en iyi çevrimiçi oyun olabilir. Biraz güncellenmiş bir Quake gibi görünüyor - elbette tanklarla - bazı Deathmatch arenaları ile, bazıları karla kaplı, diğerleri çeşitli yeşilliklerle kaplı.
Hedef, Quake'e de çok benziyor: tüm tankları yok et. Çok çeşitli taret yükseltmeleri var; düşman silahıyla düşmanları yok edin ya da ikili atış ve ray tabancasıyla tekrar tekrar vurun.

Tankı manevra yapmak biraz zekice, ama sonuçta ödüllendirici. Taret, tabandan ayrı olarak döner, böylece gerçek bir tank gibi, tamamen farklı bir yönde çekim yaparken bir şekilde hareket etmek mümkündür.

9. Superhot

Popüler Steam oyunları ve konsol başlıkları, popülerliklerini Miniclip ve Newgrounds gibi sitelere borçludur ve marjinal yayın bütçelerine sahip küçük stüdyolardan sayısız ücretsiz oyuna ev sahipliği yapmaktadır.

Bu başarı öykülerinden birincisi Superhot olduğu doğrudur. Bir anlamda, Superhot, gerçekten benzersiz ve eğlenceli bir tarayıcı tabanlı deneyim için, popüler FPS oyunlarının unsurlarını sıra tabanlı strateji mekaniği ile birleştiriyor.

10. Slither.io

Slither.io'da, Pac-Man gibi bir şeydir, çünkü buradaki amaç mümkün olan en fazla sayıda noktayı yemektir. Zorluk, diğer yılanlardan kaçınmanın yolunda yatar. Çünkü eğer birine dokunursan öleceksin. Bu basit bir oyundur, ancak gerekli olan tıklama eksikliğinden dolayı iş yeri için mükemmel olanıdır.

11. Spelunky HTML 5

Daha önce Superhot gibi, Spelunky'nin mütevazi kökeni var. Orijinal olarak Derek Yu tarafından ücretsiz olarak geliştirilen ve daha sonra Temmuz 2012'de Xbox 360'a taşınan oyun, daha sonra Darius Kazemi tarafından HTML 5'e taşındı. Spelunky görsel olarak etkileyici olmayabilir, her şeyden önce GameMaker'da oluşturuldu ama rastgele oluşturulan seviyeleri ve acımasız permadeath mekaniği onu modern bir klasik yapar.

2D Platformer'ın hedefi, bir dizi yeraltı tünelinde olabildiğince fazla ganimet toplamaktır. Kolay görünüyor, değil mi? Yanlış. Tuzaklar ve çeşitli türlerde düşmanlar gibi engellerle dolu olan Spelunky'nin dünyası, bağımlılık yaptığı kadar zorlu.

12. Runescape

Runescape, çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur ve yüzeyde önemli görünmeyebilir, ama aslında çok büyük bir anlaşma. Guinness Dünya Rekorları tarafından belgelenen, Runescape dünyanın en popüler ücretsiz MMORPG'si olarak bilinir ve 200 milyondan fazla kayıtlı oyuncu ve en sık güncellenmiş oyun.

Birçok MMO gibi, Runescape'in en son versiyonu olan Runescape 3, kraliçeler, goblinler ve belki de en önemlisi ejderhalarla dolu bir ortaçağ ortamında gerçekleşir (ve tavuklardan bahsetmeyi de unutabiliriz). Görselleri bakımından güzel sanatların bir örneği değil,
ama 15 yıldan fazla süredir olan bir oynana bir oyun.

Bazı yeni Java sürümleriyle donattığınız sürece, Gielinor dünyasında diğer oyuncularla dövüşmeye, ticaret yapmaya ve hatta mini oyunlar oynamaya başlayacaksınız. Yine de, Runescape son derece bağımlılık yapmaktan dolayı meşhur olduğu için dikkatli olun.

13. Wolfenstein 3D

Yakın zamanda Doom oynamışsanız veya yeni çıkan Wolfenstein II için heyecan duyuyorsanız: Yeni Colossus, geliştirici id Yazılımının nasıl başladığını merak ediyor olabilirsiniz. O zaman, Wolfenstein 3D'den başka bir yere bakma. Wolfenstein 3D, esas olarak tüm birinci şahıs atıcı oyunları (FPS) türünün temeli idi. İnternet Arşivi'nin izniyle tamamen ücretsiz olarak Wolfenstein 3D'yi yaşayın.

14. Bir Otostopçunun Galaksi Rehberi

Otostopçunun Galaksi Rehberi adlı kaynak materyallerine yakın birkaç oyun var. Orijinal romanın yazarı Douglas Adams'ın, Infocom'un Steve Meretsky ile birlikte oluşturduğu oyun, zamanın sınandığı bir yazılım parçasından ziyade tarihsel bir kalıntıdır.

Bir metin-tabanlı macera, Otostopçunun Galaksi Rehberi ilk olarak 1984 yılında Apple II, MS-DOS ve Commodore 64, diğer platformlar arasında piyasaya sürüldü. Kitabın bölümlerine göre sadece belli belirsiz olduğundan, Douglas Adams'ın yıllar önce bize çok sevgiyle uyarladığı eşsiz bir deneyime sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

15. Spaceplan

Yüzeyde, Spaceplan, sizi büyük çaptaki görevlerden uzaklaştırmak için tasarlanmış bir başka tekrarlayan tıklama oyunudur. Ama bu geometrik kapağın tozunu al ve bu oyun hakkında gerçekten özel bir şey olduğunu anlayacaksın.

Kendilerini çok ciddiye alan oyunculardan biri değilseniz, Spaceplan tam size göre. Aslında, zamanınızın birçoğunu, geminin tamir edilmesi ve uzay içinde gezinmek için bir şeyler inşa etmenizi sağlayan "Thing Maker" adında bir arabirim kullanarak bir gemiyi tamir ettiğinizde geçirirsiniz. Bir kaç "şey" aldığınızda ve çalıştığında, çekirdek oyun tamircisi kendi başına çalışır.

16. Robot Unicorn Saldırısı

Robot Unicorn Attack, saatlerce dikkatinizi tutacak basit bir sonsuz koşucudur. Uzun süredir internette popüler oldu ve bunun için iyi bir sebep var.

Aynı anda şık ve aptalca ama tamamen bağımlılık yapıyor. Erasure'ın 'Daima' arka planda sonsuz döngü içinde yer almasının yardımı olan bir şey. Izgara olmalı ama bir şekilde oyunu iyileştirir.

17. Japon Kırması

Bağımsız müzik hayranıysanız, muhtemelen Japon Kahvaltısını duydunuz. Indie sahnesinin yükselen yıldızı, ikinci sınıf albümünün tanıtımında, bu retro tarzı sıra tabanlı RPG'yi yayınladı.

Bir müzisyen tarafından yapılan bir oyundan bekleyebileceğiniz gibi, Japon Breakquest'in de harika bir müziği var. Ama aynı zamanda, bu tür bir müzik hayranı olan herkesi memnun edecek bir dizi havalı indie referansı da var.

Oyun, Japon Kahvaltı'nın “Makinist” müzik videosunun hikâyesini temel olarak genişletiyor ve bir AI gemisi için mekanik bir beden inşa etmeye çalıştığı bir uzay gemisinde sıkışıp kalıyor. Bu biraz tuhaf. Ancak, bu albümde tümüyle göz kamaştırıcı ve eğlenceli ve hatta 2017 albümü “Soft Sounds From Another Planet” şarkısının tüm şarkılarının midi versiyonları var.

Oyunun hedef kitlesi indie hayranları olsa da, onu oynayan herkesi etkileyecek çok sayıda cazibe var.

18. Ztype

Klasik bir arcade oyunu aldığınızda ve klavye becerileri ile tamamen kontrol edilebilir hale getirdiğinizde neler kazanıyorsunuz? Bu doğru, ZType olsun.

Bu aldatıcı parlak tarayıcı oyunu Asteroitlerin basit formülünü alır ve joystick'i klavyenizle değiştirir.

Kulağa kolay gelebilir, ancak dalgalar yükseldikçe, oyun sadece daha zorlaşır. Bu, onu daha yüksek seviyelere çıkarmak için hızlıca (ve doğru bir şekilde) yazmanız gerektiği anlamına gelir.
Sonunda, devam etmek için dışarı çıkmanız gereken tek harfli füzeleri ateşleyecek çok uzun kelimeler almaya başlayacaksınız.

19. Karanlık Oda

Karanlık Oda klasik metin tabanlı macera oyunları için bir saygı duruşu, bu yüzden arayüzü ilkel, ama kasıtlı olarak öyle.

Başlangıçta, hikaye sizi tüm yapabileceğiniz bir ateş yakmak ve devam ettirmek için soğuk bir odaya götürür. Bu arada, ekranın sol tarafındaki metin, etrafınızdaki her şeyi açıklıyor ve sonunda Karanlık Oda, hayatta kalma temelli anlatılarıyla etkileşimde bulunmanın daha fazla yolunu açıyor.

Yol boyunca, Karanlık Oda'da gerçekleşen olayları etkileyen seçimler yapmak zorundasınız. Benzer şekilde, oynamaya devam edip etmeyeceğinize veya tekrar çalışmaya döneceğinize karar vermeniz gerekir.

20. Oregon İzi

Bu günlerde, Oregon Trail hala kalplerimizde özel bir yere sahiptir. Çünkü başarısının yüksekliği Apple II ile birlikte geldi, Oregon Trail temelde modern bir gün hayatta kalma oyunu gibi çok çalışır, ancak grafik ve oyun, ilkeldir. Yolculuğunuz boyunca bulunan hayvanları avlayarak kaynakları toplamak zorundasınız. Kansas Nehri'nden Willamette Vadisi'ne kadar uzanıyor.

Sonunda amaç, kızamık, yılan sokması, bitkinlik, tifo, kolera veya daha da kötüsü - dizanteriye maruz kalmaktan kaçınmaktır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 241 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Hemen Oynayabileceğiniz En İyi 20 Online Oyun konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Hemen Oynayabileceğiniz En İyi 20 Online Oyun ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hemen Oynayabileceğiniz En İyi 20 Online Oyun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al