Her Şeye Otomatik Cevap Verecek 5 Android Uygulaması

Her Şeye Otomatik Cevap Verecek 5 Android Uygulaması

Akıllı telefonunuz her yeni mesaj ve bildirimde haberdar olmanızı sağlar. Ancak, bu bildirimlere her zaman anında yanıt veremezsiniz. Bu uzun bir toplantı, bir uçuş ya da sadece meşgul olduğunuz bir an olabilir. Neyse ki, doğru uygulamalarla, telefonunuzun gelen bildirim akışına otomatik olarak yanıt vermesi mümkün oluyor. İşte Android'de aramalar, metinler ve e-postalara otomatik cevap vermek için gereken her uygulamalar.

1. IM Auto Reply

IM Otomatik Yanıtlama, anlık mesajlaşma servislerinin çoğu için cevapları yapılandırmanıza olanak tanır. Bu WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram ve daha fazlasını içerir. Uygulama, gelen bildirimlerinizi okuyarak ve hızlı cevap özelliğini kullanarak bunu yapar.

Bunu tüm uygulamalar için veya yalnızca uzaktayken yönetmek istediğiniz uygulamalar için etkinleştirebilirsiniz. İsterseniz, herkese cevap vermek istemiyorsanız, yalnızca belirli kişiler için de etkinleştirebilirsiniz.

Özel bir yanıt kaydetmenize izin vermenin yanı sıra, IM Otomatik Yanıtlama ayrıca bir kişiyi veya bir kişi grubunu temel alan farklı mesajlarla cevap verme özelliğine de sahiptir. Hatta bir kişiye bir kez mi, yoksa her defasında ping atmak isteyip istemediğinizi de belirleyebilirsiniz. Ayrıca, tetikleyiciler için bir seçenek var. Bunlar, diğerinin ne gönderdiğine bağlı olarak kişiselleştirilmiş yanıtlar ayarlamanızı sağlar.

2. Away

WhatsApp gibi anlık mesajlaşma servislerinden gelen bildirimlere yanıt vermek için başka bir uygulama. IM Otomatik Yanıtlama'ya benzer, ancak birkaç ek özellik ile öne çıkmaktadır.

Away’in birkaç ek WhatsApp’a özgü aracı vardır. Örneğin, WhatsApp'taki kişilerinizde bulunmayan bir kişiye kolayca mesaj göndermenizi sağlar. Ayrıca, bir nedenden ötürü ihtiyacınız varsa, Away ayrıca WhatsApp Status mesajlarını otomatik olarak herkesten saklama olanağına da sahiptir.

Uygulama, IM Auto Reply'da bulamayacağınız otomatik yanıtları ayarlamak için çok sayıda profesyonel özelliğe sahiptir. Away ile, uygulamanın ne zaman aktif olacağını yapılandırabilirsiniz. Dolayısıyla, çevrimdışı olduğunuzda veya bir toplantıya girdiğiniz düzenli bir zaman aralığı varsa, Away'in bu süre boyunca otomatik olarak etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Away; WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Instagram ve daha fazlası gibi çoğu IM uygulamasıyla uyumludur.

3. Auto SMS (Pro)

Ne IM Auto Reply, ne de Away cevapsız aramaları veya SMS mesajlarını kapsamaz. Bunlar için Auto SMS'i deneyin.

Auto SMS, SMS metinlerine veya telefon görüşmelerine cevap vermek için tasarlanmıştır. Yapmanız gereken tek şey, iletişim kurmaya çalıştıklarında cevap göndermek istediğiniz kişilerin listesini ayarlamak, bir yanıt eklemek, kaydetmek.

Ayrıca Auto SMS'i aktif olması için zamanlayabilirsiniz. Belirli bir ayarı yapılandırmak istiyorsanız bir dizi kişiselleştirme seçeneği sunar. Ayrıca, spor salonunda veya iş toplantısındayken, birden fazla senaryoda otomatik yanıtları yapılandırmak için birden çok profil ayarlayabilirsiniz.

4. TextAssured

Auto SMS, muhtemelen otomatik cevapları özelleştirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz her özelliği barındırırken, arayüzü oldukça karmaşık ve zor. Bunu kullanmakta sorun yaşıyorsanız, TextAssured adlı başka bir uygulamaya geçmenizi öneririz.

TextAssured, otomatik yanıtları ayarlamak için çok amaçlı bir uygulamadır. Anlık mesajlaşma servisleri, SMS metinleri ve hatta telefon görüşmeleriyle çalışır. Ayrıca, bu uygulamaların geri kalan kısımlarında olmayan, eklerle yanıt verme yeteneği gibi bir dizi özellik ile birlikte gelir.

Ayrıca, meşgul olduğunuzda veya araba sürerken belirli bir yerin yakınındayken TextAssured ürününün otomatik olarak etkinleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Diğerleri gibi, zamana göre programlayabilir ve yalnızca herkes yerine bir grup kişiye cevap verecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

5. E-postalar için Otomatik Yanıtlayıcı

E-postalarda, otomatik yanıtları kullanmak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Gmail ve Outlook gibi e-posta platformlarının tümü ofis dışında yerleşik yanıtlayıcılar sunar. Bunları e-posta hesabınızı kullanamayacağınız herhangi bir zaman diliminden önce ayarlayabilirsiniz.

Gmail’de etkinleştirmek için Android uygulamasını açın. Sağa doğru kaydırarak veya menü simgesine dokunarak sol navigasyon çekmecesini dışarı çekin. Şimdi Ayarlar'a gidin ve otomatik yanıtları açmak istediğiniz e-posta hesabını seçin.

Otomatik yanıtlayıcıyı bulana kadar aşağı kaydırın. Buna dokunun, ardından kaydetmek için süreyi, konuyu ve mesajını ayarlayın. İsterseniz yalnızca kişilerinizdeki e-posta adreslerine yanıt göndermeyi de seçebilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile