Herkesin Kullanabilceği 10 Basit Fatura Şablonu

Herkesin Kullanabilceği 10 Basit Fatura Şablonu

Karmaşık faturalama programları ile uğraşmaktan bıktınız mı? Faturalama sürecini mümkün olduğunca basitleştiren buradaki birçok farklı fatura şablonundan birini kullanabilirsiniz.

Bir fatura şablonu, yönetim görevlerini saatlerden dakikalara indirebilir. Kullanımı kolay ve harika görünebilecek çarpıcı bir dizi seçeneğe sahiptir!

İndirebileceğiniz en iyi fatura şablonlarından bazıları burada. Bunları kullanmak için Microsoft Excel'e veya Excel dosyalarını açabilen alternatif bir ofis paketine ihtiyacınız olacak.

1. Invoice With Hours and Rate

Müşterilerinize harika bir izlenim yaratmak mı istiyorsunuz? Bu şablon, faturalandırmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda kendi markanıza da yer veriyor ve bu Excel tablosu, danışmanlar ve yükleniciler için ideal hale geliyor.

2. Blank Invoice Form (Boş Fatura Formu)

Küçük işletmelerin faturalandırma için zengin çözümleri var. Ancak daha basit bir şey istiyorsanız, bu Excel tablosuna bir göz atın.

Bu boş fatura formu güzel minimalist bir tasarıma sahip. Markalama ya da başka eklenti için fazla yer kalmadan geliyor ve siyah renkte olduğu gibi tek renkli olarak basılmış gibi görünüyor. Fatura oluşturmak için temel bir fatura tablosu arıyorsanız, bu sizin için olanıdır.

3. Proforma Invoice Template (Proforma Fatura Şablonu)

Teslimattan önce mal ve hizmetlerin maliyetini tanımlamak için bir Proforma faturası kullanılır.
Standart faturalarda, sonuçta gerçekleşmiş bir satın alma işleminden ziyade planlı bir işlem olduğunu belirttikleri gibi, biraz farklıdırlar.

Vertex42'den gelen bu e-tablo, kendi markanızın yanı sıra, kaydetmeyi umduğunuz bir işlemle ilgili her ayrıntıya da yer veriyor. Ve de harika görünüyor.

4. Sales Invoice Template (Satış Faturası Şablonu)

Bu satış faturası şablonu basit, temiz ve profesyoneldir. Küçük işletme sahipleri düşünülerek tasarlanmıştır.

Ayrıca, bir müşteriye fatura ettiğiniz her seferde vergi ve gönderim bedeli hesaplamak istemeyeceğinizi, dolayısıyla sizin için hesaplamaları yapacağınızı da biliyor. Harika, değil mi?

5. Consultant Invoice (Danışman Fatura)

Her fatura eşit değildir. Bir nalbur için hazırlanan bir fatura ile bir tasarım uzmanı veya bir BT danışmanı için işe yaramayabilir.

Neyse ki, bu danışman faturası hem sektöre hitap eder hem de müşterilerinize fatura oluştururken ihtiyaç duyabileceğiniz her alanı içerir. Hatta saatlik ücretler ve diğer ek ücretler için ayrı bölümler de vardır.

6. Billing Invoice Template (Ödeme Fatura Şablonu)

Bazen işleri basit tutmak iyi olur. Bu fatura şablonu herhangi bir eklenti ile gelmiyor. Markalama için yer yoktur ve tasarımı, beyaz, siyah ve griden oluşan yazıcı dostu bir harmandır.

Ancak, bir müşteriye faturalandırma için ihtiyaç duyabileceğiniz her alanla birlikte gelir ve eğer gerçekten ihtiyacınız olan her şey varsa, neden başka bir şeyle vakit harcayasınız!

7. Basic Invoice Template (Temel Fatura Şablonu)

Bu temel fatura şablonu için kısaca iyi, basit denebilir.

Microsoft Excel'in tüm sürümlerinde mükemmel çalışan bir şablon arıyorsanız, yazdırıldığında harika görünebilir, tüm önemli alanlara sahip olursunuz, ancak karmaşık hesaplamalar yapılmasına veya herhangi bir markalamaya ihtiyaç duymazsınız.

8. Invoice Tracking Template (Fatura İzleme Şablonu)

Muhtemelen serbest çalışanların bildiği gibi, müşterilere fatura hazırlamak savaşın sadece yarısıdır. Geri kalanlar öfkeli telefon görüşmeleri yapmak ve e-posta göndermek için harcanıyor ve takip ederek zamanında ödeme yapıldığından emin oluyorlar.

Vertex42'nin bu şablonu, size kimin ödeme yaptığını ve kimin yapmadığını göstererek bu talihsiz süreci biraz kolaylaştırır.

9. Invoice Assistant (Fatura Asistanı)

Fatura izleme şablonunu bir sonraki seviyeye taşımak, fatura asistanı şablonudur. Bu, yalnızca tüm faturaların bir listesini göstermez, aynı zamanda müşterilerinizin genel görünümünü almanıza da olanak tanır.

Ayrıca, her bir müşterinizle finansal ilişkinizi yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir ve her şey Microsoft Excel içinde korunur. Bu ekstra işlevsellik bir fiyatla birlikte geliyor: şablon 9,99 dolar.

10. Service Invoice Template (Servis Faturası Şablonu)

Servis fatura şablonu, danışmanlar ve serbest çalışanlar tarafından tasarlanan birçok şablondan biridir.

Bir hizmet sunuyorsanız ve üretimleriniz, gönderiminiz için endişelenmeniz gerekmiyorsa ve fiziksel ürünlerin satılması, o zaman bu şablona bir göz atmak isteyebilirsiniz. Tek bir A4 kağıda sığabilir ve yazdırıldığında harika görünür.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile