Heryerde Fitness Çalışabilmeniz için En İyi 7 Ağırlık Çalışma Uygulamaları

Heryerde Fitness Çalışabilmeniz için En İyi 7 Ağırlık Çalışma Uygulamaları
Image from pixabay.com

Uygulamalar, nasıl egzersiz yaptığımız da dahil olmak üzere hayatımızın neredeyse her yönünü daha pratik hale getirdi. Ancak belirli egzersizler için bir fitness takipçisine veya belirli bir ekipmana ihtiyaç duyulması bunu zorlaştırır.

Neyse ki, sadece akıllı telefonunuz ve vücudunuzla harika egzersizler yapmanıza olanak tanıyan birçok yüksek kaliteli uygulama var. İşte deneyebileceğiniz en iyi vücut ağırlığı egzersiz uygulamalarından birkaçı.

You Are Your Own Gym (Android | iOS)

Uygulamanın adından da anlaşılacağı gibi, kendi vücudunuz tam bir antrenman için ihtiyacınız olan tek şeydir. Spor Salonunuz Sizsiniz (You Are Your Own Gym) fitness eğitmeni ve yazar Mark Lauren size egzersiz planları sunuyor. Programlardan iki dakikalık kısa veya 36 dakika kadar  uzun bir seçim yapın. Nerede olursanız olun ve ne kadar zaman egzersiz yapmanız gerekiyorsa kendinize uygun bir şeyler bulacaksınız.
Daha fazlası için hazır olduğunuzda uygulama tüm seviyeler için 10 haftalık fitness programları sunar. Bir Apple cihazınız varsa, egzersiz programlarınızı bir sağlık uygulamasında kaydetmek ve izlemek için “You Are Your Own Gym with HealthKit” ile entegre edebilirsiniz. Bu uygulamanın tek dezavantajı fiyatıdır. Yine de, nadiren kullandığınız bir spor salonu üyeliği ile karşılaştırıldığında çok daha uyguna gelecektir.

BodBot (Android | iOS)

Teknik olarak, BodBot ekipman kullanan egzersizleri içerir. Ancak, kurulum sırasında uygulamayı yalnızca vücut ağırlığı egzersizleriyle sınırlandırabilirsiniz. BodBot, yüksek düzeyde kişiselleştirme ve fitness değerlendirmeleriyle göze çarpıyor. Bu, uygulamanın odaklanmanız gereken vücut kısımlarınızı belirlediği, antrenmanlarınızı günlük programlarınıza ve gereksinimlerinize göre şekillendirdiği ve vücudunuzun belirli egzersizlere nasıl tepki verdiğini dikkate aldığı anlamına gelir.
Birçok uygulama, kişiye özel programlar kullanmakla övünse de, çok az kişi kalça ve omuz hareketliliği gibi özel faktörleri hesaba katar. BodBot tüm fitness seviyelerine uygun olduğunu söylüyorsa, bu gerçekten o anlama geliyor - yaralanma veya kuvvetsizlik nedeniyle belirli egzersizleri yaparken zorlanacak kişiler dahil.
Uygulamanın özelliklerinin çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak kişiselleştirmeyi daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istiyorsanız abonelik gerekecektir. Abonelik, uygulama içindeki toparlanma takibi ve yiyecek takibi gibi özelliklerin kilidini açar.

Freeletics Bodyweight (Android | iOS)

Freeletics, çeşitli egzersiz uygulamaları önerir, ancak vücut ağırlığı antrenmanlarına yönelik olanı en yüksek puanlı uygulamadır. Uygulama, sizin için en uygun egzersiz programlarını önermek için yaşınız, ilk üç antrenman hedefiniz, fitness seviyeniz ve BMI'nız gibi ayrıntıları kullanır.
Her antrenman programı, seansların uzunluğu ve beklenen sonuçlar gibi ayrıntıları içerir. Programların ilk haftası, genellikle diğer haftaları daha da kişiselleştirmek için performansın değerlendirilmesine ayrılmıştır. Bununla birlikte Freeletics, antrenör tarafından önerilen tüm egzersiz programları için abonelik istemektedir.
Egzersizleri manuel olarak taradığınızda, çoğuna ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Egzersizler, her bir egzersizi nasıl yapacağınızı gösteren zamanlayıcılar ve video gösterimlerini içerir. Ayrıca her biri için tekrarları özelleştirebilirsiniz.
Buna ek olarak uygulama, ücretsiz egzersiz programlarını zorluk seviyesine, hedeflenen vücut bölgelerine, süreye ve daha fazlasına göre filtrelemenizi sağlar.

8fit (Android | iOS)

Ücretsiz olmasına rağmen, 8fit bazı ücretli egzersiz uygulamalarını utandıracak çeşitli kaliteli programlar ve egzersizler içerir. Uygulamada, egzersiz önizlemeleri ve egzersizlerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan açıklamaları içeren zamanlanmış egzersizler bulunur
Fitness seviyenizi ve hedeflerinizi belirleyebildiğiniz çok özel kişiselleştirme seviyeleri de vardır. Bu, size uygun değilse antrenmanlarınızdaki egzersizlerin değiştirilmesine olanak verir. Bu egzersiz programlarının tümü ücretsizdir, ancak yoga gibi belirli sınıfları görmek istiyorsanız, uygulamanın premium sürümüne ihtiyacınız vardır.
Her alıştırmada yer alan açıklamalar ve hareketli görüntüler, uygulamayı inanılmaz derecede kullanıcı dostu yapar. Uygulamanın Google Play Store'da Editörün Seçimi olması şaşırtıcı değil.

Seven (Android | iOS)

Eğer vaktiniz azsa Seven ağırlık çalışma ve antrenman için harika bir seçenek. Uygulama, herhangi bir ekipman gerektirmeyen yedi dakikalık egzersiz programı sunar ve bu sayede küçük seanslarla zaman ayırmanızı kolaylaştırır.
Uygulamanın ücretsiz sürümü, giriş niteliğindeki 12 egzersiz programı ve günlük antrenman programına erişim sağlar. Uygulamanın her egzersiz için bir zamanlayıcısı bulunur ve nasıl yapılacağını göstermek için animasyonlar içerir.
Ücretsiz kullanıcılara iki ayda bir yeni bir egzersiz kalıcı olarak açılacaktır. Ancak, uygulamanın egzersizlerinin büyük çoğunluğuna abonelik yoluyla ulaşılabilir. Bu, uygulamanın antrenörlük işlevleriyle birlikte 200 alıştırmaya anında erişim sağlar.  Bu durum uygulamanın ücretsiz sürümünü oldukça sınırlar.Hem ücretsiz hem de abonelik sürümü sunan diğer pek çok uygulamadan çok daha sınırlıdır.

Keep (Android | iOS)

Keep, harika egzersiz seçenekleri ve sosyal özellikleri sayesinde, Google Play Ödüllerinde 2018'in en iyi kendini geliştirme uygulamaları arasında seçildi. Keep'teki rutin ve alıştırmaların çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, aynı zamanda abonelik yoluyla sunulan premium egzersiz programları da bulunmaktadır.
Keep’i öne çıkaran, belirli hedeflere yönelik benzersiz egzersiz koleksiyonudur. Örneğin, duruş düzeltmesi ve ağrı kesici gibi rehabilitasyon amaçlı esnetmeler ve egzersizler vardır.
Ayrıca en sevdiğiniz egzersiz programlarını ana sayfanıza kaydedebilir ve uygulamadaki arkadaşlarınızın egzersizlerini ve başarılarını takip edebilirsiniz.

Home Workout – No Equipment (Android | iOS)

Home Workout egzersiz ve sağlık uygulamalarının iç içe geçtiği ücretsiz bir uygulamadır. Tamamen ücretsiz nadir antrenman uygulamalarından biridir. Tek satın alma işlemi, reklam görmek istemiyorsanız yapılıyor.
Uygulama hem yeni başlayanlara hem de ileri düzey kullanıcılara hitap eden en zorlu antrenman uygulamalarından biridir. Bir haftada tamamlamak istediğiniz egzersiz sayısı için hedefler belirleyebilir ve 7 × 4 görevleri tamamlayabilirsiniz. Vücudun belirli alanlarına odaklanan çok çeşitli basit egzersiz programları bulunmaktadır. Bununla birlikte, en hızlı şekilde sonuç almaya odaklanmıştır.
Animasyonlu görüntüler veya sizi YouTube'a götüren tanıtım videoları aracılığıyla her bir alıştırmanın gösterimini içerir. Bu, alıştırmaları nasıl yapacağınızı çok basit bir şekilde bulabilmeniz demektir.

Android için En İyi 15 Fitness Uygulaması
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi 15 Fitness Uygulaması

Yararından Çok Zararı Olan Fitness Efsaneleri
İlginizi Çekebilir

Yararından Çok Zararı Olan Fitness Efsaneleri

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile