Ogznet.com
Huji Cam Nasıl Kullanılır? Paylaş:

Huji Cam Nasıl Kullanılır?

Huji Cam Nasıl Kullanılır?

Huji Cam’ın hem kullanıcı arayüzünde hem de genel konseptte çarpıcı benzerlikleri olması nedeniyle Gudak Cam uygulamasının ücretsiz sürümü olduğunu söyleyebiliriz. Her iki uygulamanın da küçük bir vizörü var ve fotoğraflarınızın 1990’ların sonundaki bir fotoğraf makinesinden çekildikleri gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Huji Cam App Kullanıcı Arabirimi ve Kontrolleri

Huji Cam ilk Fujifilm Quicksnap tek kullanımlık kameranın fiziksel görünümünü taklit eden ücretsiz bir uygulama.
Hatta kireç yeşili rengini ve köşedeki beyaz ışığın rengini bile yakaladılar. Vizörü gözünüze yaklaştırmak için talimatları izlemeyin ve hala iPhone'unuzu kullandığınızı unutmayın!

Vizör farklı bir şeydir. Her zamanki minik vizör gibi görünebilir.
iPhone’unuzun ekranına genişletmek için üzerine dokunabilirsiniz. Bu sayede Huji kameranızın neye odaklandığını ve çekimlerinizi daha iyi planladığını kolayca görebilirsiniz. Odaklanmak için dokunamazsınız, ancak Huji'nin dar bir alan derinliği ile gerçekten iyi çalıştığından bu iyi bir şey!

Ekranın sağ alt köşesindeki büyük dairesel düğme deklanşör olurken, “Lab” aslında şu ana kadar çektiğiniz tüm çekimlerin bir galerisi.

Anlık fotoğraflar

Huji Cam uygulaması çekiminizi hemen Lab'a götürüyor. Deklanşörü tıkladıktan sonra bir işlem simgesi belirir.
Tek kullanımlık kamera arayüzüne geri dönüyorsunuz, önizleme yok, ancak fotoğrafa hemen erişebilirsiniz. Ayrıca "film rulosu" yok. Gudak gibi, Huji Cam da an itibariyle dışarıdan fotoğraf işlemeye izin vermiyor.

Ayarlar'da "Fotoğrafları Otomatik Olarak Kaydet" i etkinleştirmediğiniz sürece tüm fotoğrafları kamera rulonuza kaydedemezsiniz. Ancak bunun için ücret ödemek zorundasınız. Bunları telefonunuza ayrı ayrı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir tek kullanımlık kamera gibi, fotoğraflar da güncel tarihe göre işaretlenir. Huji Cam’da geçerli tarihi takip etme veya ‘2017’ yerine ‘1998’ ile değiştirme seçeneğiniz vardır. Bu oldukça alakasız küçük bir tuhaflıktır, ancak kullanıcılar arasında bir favori. Tarih damgası tercih etmezseniz, ayarları devre dışı bırakabilirsiniz.

Huji Örnek Fotoğrafları - Photoshop, Lightroom yok, sadece Huji.

Huji Cam fotoğrafları tam tersi - yüksek kontrastlı ve net, artı bazı rasgele ışık sızıntıları ve mercek parlamaları. Işık sızıntıları açıkça görülebilir ve Huji fotoğraflarındaki varsayılan doygunluk ile iyi olur.

Genel olarak, Huji Cam “filtre uygulaması” dediğim bir şey. Çektiğiniz fotoğraflara rastgele 1998 tek kullanımlık kamera uygulaması filtreleri uygular ve Gudak'ın aksine tek kullanımlık kamera konseptini kullanmaz.
Bu kötü bir şey ya da iyi bir şey olmamasına rağmen, bu gerçekten kişinin tercihine bağlı.

Huji Cam App nereden indirilir:

Şu anda Huji Cam sadece App Store'da mevcut ve ücretsizdir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!