Günde 3 Adet Hurma Yemenin Vücuda Faydaları

Günde 3 Adet Hurma Yemenin Vücuda Faydaları

Genellikle Ramazan ayında çokça tükettiğimiz hurma meyvesini tüm yıla yayıp tüketmenin vücudunuza çok büyük faydaları vardır. Özellikle günde en az 3 adet tükettiğinizde bakın vücudunuza ne gibi faydaları var.

İşte, bir hafta boyunca her gün bu güzel hurmalardan üç adet yerseniz, vücudunuzda aşağıdaki şeyler olacaktır:

1. Düşük kolon kanseri riski

Hurma, yiyeceklerin sindirim sisteminden sağlıklı bir hızla geçmesini sağlamasının yanı sıra, bağırsakların sağlıklı olmasını ve zararlı bakterilerden arınmış olmasını da sağlar. Ve sindirim sistemi ve bağırsaklar iyi çalıştığında, o zaman kolon da azalır ve kolon kanseri riskini azaltır.

Gıda ve Beslenme Bilimleri Bölümü tarafından yapılan bir araştırma, hurma ​​tüketenlerin kolon sağlığını arttırdığını, çünkü hurmaların iyi bakteri büyümesini arttırdığını ve kolon kanseri hücrelerinin büyümesini engellediğini buldu.

2. Uzun zamanlar boyunca enerjik bir yapıya sahip olacaksınız.

Hurmalar, ihtiyacınız olduğunda size hızlı bir enerji patlaması sağlayacak doğal şekerler, glikoz, fruktoz ve sakaroz içerir. Enerji barlarından veya içeceklerden farklı olarak, hurmalar, bu enerji seviyelerini yüksek tutacak ve sizi hızlı bir şekilde zayıf düşmeyecek olan lif, potasyum, magnezyum, vitaminler ve antioksidanlar gibi diğer sağlıklı bileşenleri içerir.

3. Sindirim sisteminizin sağlığını iyileştirir

Sindirim sisteminizin düzenli bir şekilde çalışmasını istiyorsanız, hurma bunu sağlayacak bir besindir. Sadece bir fincan hurma ile 12 gram lif elde edersiniz. Bu, önerilen günlük alımınızın yüzde 48'ini karşılar!

Doğru miktarlar ve doğru lif türleri, kabızlığı önleyerek ve düzenli bağırsak hareketlerini teşvik ederek sindirim sağlığınıza yarar sağlayabilir. Hurmalar kesinlikle bu işi yapmak için doğru türde liflerdir. Aslında, İngiliz Beslenme Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, 21 gün boyunca günde 7 hurma tüketen kişilerin, hurma yemeyenlere göre, dışkı sıklığında iyileşme ve bağırsak hareketlerinde artış olduğunu gözlenmiştir.

4. Daha akıllı olabilirsiniz

Hurmalar, vücudun serotonin ve norepinefrin yapmasına yardımcı olarak beynin performansını iyileştirdiği bilinen B6 Vitaminini içerir. Serotonin, ruh durumunuzu düzenler ve norepinefrin, vücudunuzun stresle başa çıkmasına yardımcı olur. Buna karşılık, araştırmalar düşük B6 Vitamini düzeylerinin depresyonla ilişkili olduğunu göstermiştir.

Bu yüzden, beynin stresten uzak olması durumunda ve daha iyi bir ruh hali içinde olursunuz ve bilgiyi öğrenmeye ve hafızaya alma daha kolay olur.

Günde 3 Yumurta Yemeye Başlarsanız Ne Olur?

Yumurtalar yıllar boyunca hiç bir neden yokken kötülendiler. Yağ içeriği hakkında çok konuşuldu. Ayrıca yumurta sarısında bulunan kolesterol ile ilgili felaket tellallığı yapıldı. Sonra yumurtaların içinde bulunan hormonlar var, çünkü dişi bir tavuğu..

5. Hemoroid tedavisi

Hemoroid, anüs ve rektumda iltihaplı ve şişmiş damarlardır. Bu genellikle sindirim kanalının uzak ucundaki o bölgede zorlanmaya yol açan kabızlıktan kaynaklanır. Bu durum, neyse ki kabızlığı azaltmak için diyet değişikliği ile tedavi edilebilen ve hatta tersine çevrilebilen korkunç ve sıklıkla çok acı verici bir durumdur.

Birçok doktor lif bakımından yüksek bir diyet önerir ve hemoroidinizin iyileşmesi için hurmalar önemli bir rol oynar.

6. Kırık bir kalbi tedavi ve kardiyovasküler sisteminizi geliştirmek

Bazen tek gereken, kırık bir kalbi tedavi etmek için uzun bir süre üst üste birkaç hurma yemek olabilir.

Bu doğru. Bu sihirli küçük meyvede bulunan potasyumun, LDL'yi (kötü kolesterol) düşürdüğü ve atardamarlarda felce yol açan tıkanmalara ve hatta kalp krizine neden olan etkilere karşı koruma sağladığı bulunmuştu. Yetişkin kadınlarla yapılanı bir çalışmada, yüksek potasyum alımının, inme ve iskemik inme ve mortalite riskini azalttığı bulunmuştur.

Havuç Yemenin Sağlığınıza İnanılmaz Faydaları

Aslında, sahip olabileceğiniz en sağlıklı atıştırmalıklardan biridir havuç. Tatlı bir tadı ve gevrekliği ile havuç, kendinize iyi bir şeyler yapmaya çalıştığınızda abur cubur isteğinizi yatıştırır. Ayrıca, kanser, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet geli..

Bu yüzden bolca hurma tüketin ve mutlu bir şekilde uzun yıllar sağlıklı yaşayın.

Kaynak : http://www.foodprevent.com/if-you-eat-3-dates-everyday-for-1-week-this-is-what-happens-to-your-body/
Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.