İhtiyacınız Olan 4 SEO Stratejisi

İhtiyacınız Olan 4 SEO Stratejisi

/ Okuma süresi: 4 dk, 43 sn / Yorum (0)
A A A

Sahip olduğunuz Serpbook türünü belirleyen ana şey, kullandığınız stratejidir. SEO stratejisi kavramı, sitenizin çeşitli yönlerini ve çevrimiçi pozlamayı ele almak için kullandığınız belirli aktiviteleri ve yaklaşımları ifade eder. Çevrimiçi pazarlamacılar gibi birçok SEO stratejileri vardır.

İlginizi Çekebilir
En Temel SEO Kriterleri Nelerdir?

En Temel SEO Kriterleri Nelerdir?

En Temel SEO Kriterleri Nelerdir?

Bazı stratejilerin işe yaradığı kanıtlanırken, diğerleri de pek çok kişiye SEO performansı kaybına yol açtı. Bu nedenle, kullanmak için bir strateji seçerken dikkatli olmalısınız. Online pazarlama performansınızı geliştirmek için 2018'de ihtiyacınız olan dört temel SEO stratejisi.

Etkili içerik pazarlaması
Herhangi bir SEO çalışmasında içeriğin önemi fazla vurgulanamaz. Bir yandan, Google ve diğer önde gelen arama motorları yakın geçmişte site sahiplerinden sitelerinde doğru içeriğe sahip olmalarını sağlamalarını istedi. Arama motorları, az yazılı içerik barındıran küçük web sitelerinin akışıyla ilgilenmiştir. Böylece, internet kullanıcıları için değer sağlamaya yardımcı olmak amacıyla yaptıkları aramalarda, arama motorları artık web sitelerinin sahiplerine faydalı ve alakalı içeriklere sahip olduklarından emin olmak için baskı yapıyorlar.

Öte yandan, sitenizdeki doğru içeriğe sahip olmak, ziyaretçi sayısı ve dönüşüm oranlarında artışa dönüşebilir.
Kullanıcılar sitenizin anlamlı bir içeriğe sahip olduğunu bulduklarında, bunu ağlarının üyeleriyle paylaşırlar. Bu nedenlerden dolayı, sitenizdeki doğru içeriği her zaman almaya odaklanmanız gerekir. 2018'de, çevrimiçi pazarlama performansınızda bir fark yaratmanız için, iyi araştırılmış ve yazılı içeriğe yatırım yapmanız gerekir.

Kullanıcı deneyimi
Artık birçok uzman, kullanıcı deneyiminin veya basit UX’in öneminin arttığı konusunda hemfikir. Bazı durumlarda, kullanıcı bir siteyi nasıl değerlendirdiğini belirlediği için UX oyun değiştiricidir. Öncelikle UX bir sitenin seyirciye ne kadar uygun olduğunu ifade eder. İnsanların bir web sitesini değerlendirmek için kullandığı birçok şey var. Örneğin, kullanıcılar, Google’a göre, içeriği 3 saniye içinde yükleyen bir site gibi görünüyor. Birisi sitenizde bir sayfa açar ve içeriğin yeterince hızlı yüklenmediğini fark ederse, kişinin bir sonraki sayfaya veya hatta web sitesine geçmesi muhtemeldir. Ayrıca, sitenizin görünümü ve kullandığınız yazı tipi, UX düzeyini belirleyen önemli şeylerdir.

2018'de, sitenizin UX düzeyini iyileştirmek için çok fazla kaynak yatırırsanız SEO metriklerinizde daha iyi performans gösterme şansına sahip olursunuz.
İlk önce müşterilerinizin sitenizi ne kadar iyi değerlendirdiğini ölçerek ve ardından zayıf yönlerinizi ele almak için belirli stratejiler uygulayarak başlayabilirsiniz.

Sosyal medya varlığı
Google ve diğer önde gelen arama motorları, sayfaları sıralamak için sosyal medya varlığını kullandıklarını söylemedi. Bu nedenle, Sosyal medya varlığınızı sürdürürseniz, arama motorlarının sitenizi destekleyeceğini söylemek doğru değildir. Ancak, bu aşamada, sosyal medya varlığınızın genel çevrimiçi performansınıza bağlı olduğu çeşitli yolların söz konusu olduğu belirtilmelidir. Herhangi bir arama motorunda herhangi bir terimi ararsanız, şansınız, sosyal medya platformlarında dönemin arkasındaki varlığın faaliyetlerine dayanan bazı sonuçlar elde edersiniz. Diğer bir deyişle, sosyal medyada yaptığınız şey, geleneksel motorlarda bir başkası size basit bir arama yapması durumunda ortaya çıkabilir.
Sosyal medya ve arama motorları arasındaki bu karmaşık ilişkiden dolayı, sosyal medya platformlarında stratejinizi düşünmeniz gerekir. İdeal olarak, sosyal medyada önemli bir varlık oluşturmak ve sürdürmek için yatırım yapmalısınız. Ardından, hayranlarınızı sitenize gelen trafiği artırmak için platformlarda çalıştırabilirsiniz.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanma
İnsanların aramalarını çevrimiçi yapma şekli önemli ölçüde değişiyor. Örneğin, sesli aramanın artması, kullanıcıların çevrimiçi ortamda arama yapmak için tam ve uzun cümleler kullandıkları anlamına gelir. Bu nedenle, bu değişiklikleri eşleştirmek için anahtar kelimeleri kullanma şeklinizi yeniden incelemeniz gerekir. Değişiklikleri eşleştirmenin önemli bir yolu, uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmaktır. Bu tür anahtar kelimeler uygundur, çünkü kullanıcıların belirli türden şeyleri çevrimiçi aradıklarında sorguladıkları şekli yansıtırlar. Ayrıca, uzun kullanmanın faydası var. Zaman içinde kuyruk anahtar kelimeleri, bu nedenle web siteniz için en uygun içeriği oluşturmanıza yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir
SEO Neden Önemlidir?

SEO Neden Önemlidir?

Türkçesi arama motoru optimizasyonu olan SEO, arama motorlarında sitenizin üst sıralarda olması için yapılan çalışmalardır. Günümüz arama motorlarının en popüleri Google’dır. Bu sebeple SEO ayarları ve SEO eğitimi genel olarak Google temel alınarak y..

Özet olarak, bu dört stratejiyi benimseyerek 2018'deki SEO performansınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz. Ziyaretçilerinizi korumak için sitenizdeki UX sorunlarını ele almanız gerekiyor. Ayrıca, kullanıcılarınız için alakalı içerik yayınlamalısınız. Ek olarak, uzun kuyruk anahtar kelimeleri kullanmayı ve SEO performansınızı iyileştirmenin bazı yolları olarak aktif bir sosyal medya varlığını sürdürmeyi düşünmelisiniz.
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 237 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" İhtiyacınız Olan 4 SEO Stratejisi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere İhtiyacınız Olan 4 SEO Stratejisi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda İhtiyacınız Olan 4 SEO Stratejisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.