Ara sıra dinlenmek için kendinize zaman ayırmak son derece önemlidir. Gündelik yaşamdaki zorluklardan etkilenmek, sürekli çalışmak, çalışmak, çalışmak herkes için iyi bir şey değildir. Özellikle bilgisayarlarla çalışıyorsanız fiziksel bir mola vermeniz gerekir ancak zaman zaman zihninizi de dinlendirmeniz gerekir.

Gevşemek ve stres atmak için gününüzden büyük parçalar almanıza gerek yok, sadece birkaç dakika ayırarak buradaki siteleri ziyaret edin ve hissettiğiniz gerginliği veya uyuşukluğu giderin. Bunu başarmanıza yardımcı olmaya adanmış web siteleriyle, internet bağlantınızı kesmeden de rahatlayabilirsiniz.

Aşağıda listelenen 10 web sitesinin tümü, iki dakikalığına (veya daha fazlasına) rahatlamanıza yardımcı olabilir. Aklınızdaki, bedeninizdeki ve ruhunuzda hangi girdinin sakinleştirici bir etkiye sahip olduğuna bağlı olarak, sizin için diğerlerinden daha iyi bir iş bulmanız şüphesizdir.
Bu yüzden hepsini deneyin ve sizin için özel olarak çalışanlara yer işaretlerinize koyun.

Calm

calm
Calm.com, site yüklendikten sonra (ki bu arada, bir süre sonra), “güdümlü rahatlama” döneminizi özelleştirebilirsiniz. 2 dakika, 10 dakika veya 20 dakika dinlenip rahatlayacağınızı seçebilirsiniz. Ve eşlik eden soundtrack ile animasyonlu arka planınızı seçin. Bunlar arasında kumsalda kırılan dalgalar, gölün etrafında şarkı söyleyen kuşlar ve yağan yağmur bulunur.

Silk

silk

Silk, kendisini “interaktif generatif sanat” olarak tanımlamaktadır. Koyu bir arka plan ile sunulmuş ve serbest çizim yapmasını istediniz.
Boya makineniz, imlecinizi tek bir yerde tuttuğunuzda daha uzun süre dayanan dokuma bir ipek efekti ortaya koyar. Çizdiğiniz her şey de aynen yansıtılır, böylece gözünüze çizilen Rorschach tarzı desenlerle sonuçlanırsınız ve tanınabilir görüntülerin dağınık görünmesini sağlarsınız.

Line 3D

line 3d

Line 3D, sahip olabileceğiniz endişelerinizi çözmenize ve unutmanıza yardımcı olacak çok basit ama etkili bir araçtır. Sayfa yüklenir yüklenmez, kendinizi sonsuz bilinmeyene doğru giden üç boyutlu bir çizgi boyunca yolculuk yaptığınızı görürsünüz. Farenizi (veya touchpad'inizi) hareket ettirerek, çektiğiniz rotayı görüyorsunuz ve çok küçük hareketler kullanarak bazı inanılmaz karmaşık desenler inşa etmek mümkündür.

Rain For Me

Rain For Me
Rain For Me görsel dikkat dağınıklıkları yaşatır ve çoğumuzun inanılmaz derecede rahatlatıcı bulduğu bir ses çıkarmaya odaklanır. Suda dolanan bir ormanlık arazinin basit bir görüntüsünü gösteren bir arka plan üzerine düşen yağmurun sesini duyacaksınız. Bu, zevkleriniz için biraz soluksa, ikinci bir sekme veya pencere açabilir ve yumuşak bir müzik çalabilirsiniz. Bu, yere düşen yağmurun eşlik eden sesinden yararlanır.

Liquid Particles

Liquid Particles
Bu HTML5 ile yapılmış web sayfası, ”Herhangi bir harici giriş olmadan, imlecinizin bulunduğu yere odaklanırlar ve parlak beyaz odak noktası oluştururlar. İmleci ekranın etrafında hareket ettirirseniz, yakalamaya çalışırken, dönebilen kalıplar oluştururlar. Fare tuşunu tıklarsanız, parçacıklar imlecin dışına çekilecek ve sonunda etrafında mükemmel bir daire oluşturacaktır.

Into Time

into time
Zamana göre inanılmaz basit bir öncül sunuyor, ama sürekli değişen renkler ve sonsuz olanaklar sayesinde sizi rahatlatmaya yardımcı olacak. Boş bir kare ile başlıyorsunuz ve bu kare içinde her tıkladığınızda alan yarıya inecek. Bu şekilde bölünecek kareleri seçersiniz.
Ya da arkana yaslanıp gözlerini önünde dönen ve karışan renkleri izleyebilirsin.

Falling Falling

Falling Falling
Falling Falling, site açılır açılmaz bir düşme müziği ve birbiri ardına çöken renkli bloklar karşılıyor sizi. Bazı insanlar bunu biraz bunaltıcı bulabilir, ama onu dinlendirici bir şekilde rahatlatıcı da bulabilirsiniz.

Tone Matrix

Tone Matrix

İki dakikalığına mola vermek, mutlaka gözlerinizi kapatmak ve tüm düşüncelerinizin kafasını boşaltmak anlamına gelmez.
Ton Matrix'in sunduğu şey, eğlenceli bir şey yaparak, barışçıl müdahalenin tadını çıkarabilir. 16 × 16 ızgara karesiyle sunulur ve hangisinin doldurulacağını seçebilirsiniz. Doldurduğunuz kareler, daha sonra bir döngüde oynatılan basit melodiyi tanımlar. Yukarıdaki ekran görüntüsünde yaptığım gibi kelimeleri bile yazabilirsiniz.

Do Nothing For 2 Minutes

Do Nothing For 2 Minutes
Do Nothing For 2 Minutes (İki Dakika İçin Hiçbir Şey Yapma), gördüğüm en kullanışlı hizmet veren web sitelerinden biridir. Üstte oynanan dalgaların sesiyle denizden başka bir şey sunmuyor. Göreviniz iki dakika boyunca statik kalmak, o zaman fare veya klavyeye dokunmamaktır.

The Quiet Place Project

The Quiet Place Project
The Quiet Place Project (Sessiz Yer Projesi), Web'in geri kalanının koşuşturmasından uzak bir sığınak sunan bir web sitesidir. Sunulan birkaç sayfa var. 90 saniyelik Gevşeme Tatbikatı, Sessiz Mekan ve Düşünceler Odası da dahil olmak üzere, her biri sizi rahatlamak ve herhangi bir endişeden kurtulmak için biraz zaman ayırmaya ikna etme teması üzerinde farklılıklar sunuyor.

Sonuç
Tüm bu web sitelerini denedikten sonra kendimi çok daha sakin hissediyorum. Aslında, bu makalenin geri kalanını yazmak yerine rahatlıkla uyuyabileceğim kadar rahat hissediyorum.

Burada listelenen web siteleri, rahatlamanıza yardımcı oldu? İş gününüzün ortasında sakin bir mola oluşturmaya yardımcı olmak için gelecekte bu web sitelerini tekrar kullanacak mısınız? Çevrimiçi kalırken dinlenmenize yardımcı olan bulduğunuz başka web siteleri var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 330 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" İki Dakika İçin Rahatlamanıza Yardımcı Olacak 10 İnternet Sitesi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere İki Dakika İçin Rahatlamanıza Yardımcı Olacak 10 İnternet Sitesi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda İki Dakika İçin Rahatlamanıza Yardımcı Olacak 10 İnternet Sitesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "