2. El Server Alım Satımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

2. El Server Alım Satımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Server, yani bilgileri saklayan özellikle firmalar için çok önemli bir cihazdır. Sunucu cihazları bu anlamda pahalı cihazlardır. 2. el server piyasası  fiyatı uygun ve güvenilir satışlar gerçekleştiren bir alım satım platformudur.  Bilgi akışını depolayan ve isteyen kullanıcılara sorunsuz bilgi aktarımı sağlayan bu cihazların ikinci el sunucu alım ve satımında dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır.

2. El Server Alım Satımında Dikkat edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Server yani sunucu teknoloji dünyasında çok önemli yeri olan bir bilgi depolama ve dağıtma aracıdır. Bu anlamda  2. el server  kullanılmış olması satın alınması esnasında dikkat edilmesi gereken önemli noktaları mevcuttur. ikinci el sunucu satışı yapan firma ile görüşme yaparken ilgili cihaza firmanın garanti verip vermemesi mutlaka sorgulanmalıdır. Çünkü firmalar alım yaptıkları cihazların kontrolünü sağlarlar ve yolunda gitmeyen tamir görmesi gereken parçaları tamir ettikten sonra satışa çıkarmaktadır. Tamir sonrası satış beraberinde garanti  kapsamını ortaya çıkartmaktadır. Cihazların

1 yıllık bir garanti süresi vermeleri önemlidir.

Firmaların Alım Satım Süreçleri Nasıl İşliyor?

Alım Yapan firmalar öncelikle ilgili cihazın ekspertiz işlemlerini gerçekleştiriyorlar fiyat ve cihazın uygunluğu, alım sonrası satışa dönebilecek durumda olması, cihazın sağlıklı şekilde kullanılabilir durumda bulunması çok önemli bir faktördür. Bakım onarım hizmetleri kapsamında  cihaz üzerinde yapılan tamirat ve tadilatlar yapılır. Gerekli tüm kontrollerin sonucunda koruyucu ambalajları içerisinde satışı uygun fiyat ve garantisi ile satışı yapılmaktadır.

Geri Dönüşüm

Cihazların 2. el piyasası aynı zamanda doğaya ve çevreye kesinlikle zarar vermeden geri dönüşüm süreci içerisinde tekrar satın alınmasını sağlayan sistemdir. Bakım ve  onarım işlemlerinden sonra cihazın sağlık şekilde çalışması ve kullanabilir olması da doğa için farkındalık oluşturacaktır. Uygun fiyata sağlıklı ve garanti kapsamında kullanılabilir cihazların döngüsü sağlanacaktır.

Garantili ikinci el server almak için başvuracağınız firmalar; https://ikincielaliyoruz.com/

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.