Ogznet.com
Ogznet.com

Fotoğraf Yüklemek ve Paylaşmak için En iyi Imgur Alternatifleri

İmgur, uzun yıllar ülkemizde yasaklı olan web sitelerinden biriydi. Ancak Dünya çapında oldukça popüler bir fotoğraf yükleme ve paylaşma platformudur. Imgur, kullanıcıların ilginç buldukları fotoğrafları platforma yükledikleri, daha çok yurt dışında kullanılan bir fotoğraf uygulamasıdır. Reddit başta olmak üzere pek çok internet sitesinde Imgur kullanılıyor. Ancak İmgur’un da alternatifleri var. İşte resim yüklemek ve paylaşmak için bazı Imgur alternatifleri.

1. Postimage

Postimage

Postimage, öncelikli olarak forum sitelerindeki mesajlarına resim eklemek isteyen kişilere yönelik ücretsiz bir image upload hizmetidir. Ayrıca Facebook, Twitter ve daha fazlası için kalıcı bağlantılar oluşturmanıza olanak tanır.

Anonim yükleyiciler ve ücretsiz hesaplar için dosya boyutları sınırlıdır. Resminiz 12MB veya 10.000 x 10.000 pikseli geçemez. Ücretli bir hesap için limit 24MB'a yükseltilir. Görüntüleri tek tek veya toplu olarak yükleyebilirsiniz. Toplu yüklemeler bir seferde 1.000 tane resim ile sınırlıdır.

2. Kek.gg

Kek.gg resim yükleme sitesi

Kek.gg, daha basit bir arayüze sahip resim yükleme ve paylaşma siteleriden biridir. Ancak, gizlilik sizin için önemli ise Kek.gg aradığınız site olabilir. İçerik yüklemek için bir hesap oluşturmanız gerekmez.

Site aynı zamanda ifade özgürlüğüne de saygılıdır; sunucularında depolayabildiğiniz görüntü türleri üzerinde neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur. Yükleyeceğiniz görüntü Amerika Birleşik Devletleri yasalarına uygun olduğu sürece, sıkıntı olmayacaktır.

Kek.gg reklamsızdır. Yüklemeler 5MB ile sınırlıdır.

3. UltraIMG

UltraIMG resim yükleme sitesi

UltraIMG, dosya başına maksimum 10MB boyutuyla aynı anda birden fazla resim yüklemeyi destekler. Site JPEG, GIF, BMP ve PNG dosyalarını destekler ve UltraIMG'nin dosyalarınızı ne kadar süreyle saklayacakları konusunda herhangi bir zaman sınırı yoktur.

Bir hesap oluşturursanız, ek özelliklere erişebilirsiniz. Bunlar arasında URL kısaltma araçları ve resimlerinizi dinamik olarak yeniden boyutlandırma yer alır.

Başarılı bir yüklemeden sonra, dosya için kısa URL'ler, doğrudan bağlantılar, HTML veya BBcodes seçenekleri verilir. Resmin küçük resmine tıkladığınızda dosya adı, boyutu ve boyutları gösterecektir.

UltraIMG ayrıca Chrome ve Firefox için de uzantılar sunar.

İlginizi
çekebilir

En İyi Ücretsiz Resim Yükleme (image upload) Siteleri 2019

4. ImgBox

ImgBox resim yükle

ImgBox, 7 yıldan fazla bir geçmişe sahip ücretsiz bir hizmettir ve çevrimiçi ortamda resim yükleme ve paylaşma olanağı sunar. Sınırsız depolama alanı sunar. Ayrıca görüntülerin silinmesi gibi bir zaman sınırı olmadan resim yükleyebilirsiniz.

Tüm sitelerde olduğu gibi ImgBox'ta da maksimum dosya boyutu uygulanır ve bu, 10MB'dır. JPEG, GIF ve PNG dosyalarını destekler. İçeriğinizi yüklemeyi bitirdikten sonra, galerilerde düzenleyebilirsiniz. Her galeri en fazla 50 öğe içerebilir.

ImgBox da mükemmel bir TinyPic alternatiftir. Bu özelliği ile ImgBox, video yükleme hizmeti için de kullanılabilir.

5. Unsee

Unsee özel resim yükle

Unsee, yükleyicinin görüntüye son kullanma tarihi eklemesine olanak tanıyan farklı bir özelliğe sahiptir. İlk görüntülemeden sonra, 10 dakika, 30 dakika, bir saat içinde veya bir günde görüntüleri otomatik olarak sildirebilirsiniz. Ana ekranda açılan menüden seçiminizi yapmanız yeterlidir.

Güvenliği daha da artırmak için, dosyayı izleyen herkesin IP adresi görüntüye işaretlenir. Bu, yükleyicinin onu kimin gördüğünü kontrol edebileceği ve yeniden paylaşılma olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir.

Her görüntünün de kendine özgü QR kodu vardır. Görüntünün benzersiz kimliğini, yükleme zaman damgasını ve görüntü yükleyicinin şifreli IP'sini içerir. Unsee'nin AES şifreleme özel anahtarına erişimi var.

İlginizi
çekebilir

En İyi 34 Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi

6. PicPastePlus

PicPastePlus resim paylaşım sitesi

PicPastePlus, bir önceki seçenek olan Unsee için büyük bir alternatiftir. Çünkü ona benzer bir şekilde çalışır.

PicPastePlus, Unsee sitesine göre biraz daha esnektir. Görüntünün görüntülenme sayısını (bir, iki, üç, dört, beş, 10, 20, 50, 100, 1000, sınırsız) ve görüntünün görüntülenebildiği süreyi (bir dakika, 10, 20, 30 dakika, bir saat, altı saat, bir gün, iki hafta, bir ay, bir yıl, sınırsız) tek tek ayarlayabilirsiniz.

Otomatik kilitleme özelliği de var. Görüntüyü kayıtlı tutmak, ancak daha fazla kişinin bu görüntüye bakmasını önlemek için kullanılır.

7. ImgPile

ImgPile resim yükleme ve paylaşım sitesi

Listemizdeki son resim upload ve paylaşma sitesi ImgPile. Bu site, kalıcı bağlantılar kullanarak Reddit, Facebook, Twitter vb. yerlerde görüntüleri paylaşmak isteyen kişiler için Imgur alternatifi bir sitedir. Ücretsiz barındırma ve sınırsız depolama sunuyor.

ImgPile hotlinking destekler ve boyutu 100MB'a kadar görüntüleri yüklemenizi sağlar. Hizmet, bilgisayarınızdan ve URL üzerinden yüklemeleri destekler. Hizmeti kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez, ancak bunu yaparsanız, yükleme geçmişinize ve diğer birkaç kullanışlı özelliğe erişebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz