Ogznet.com

Bir resmin binlerce kelimeye bedel olduğu söylenir. Aslında her şeyi bir resimde güzelce sunarsanız bu doğrudur. Günümüzde ortalama bir insanın dikkatinin hızla azaldığı gerçeğiyle düşüncelerinizi net bir şekilde ortaya koymak her zamankinden daha önemlidir. Ve infografikler burada devreye giriyor.

İnfografik yalnızca bilgileri daha kısa sürede göstermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda resmin ve bilgilerin uzun süre boyunca akılda kalmasını sağlar. Sonuçta, zevkle yapılan bir İnfografik binlerce sözcükle değil, kolay bir şekilde hatırlanan bir öğeye dönüşür.

Ancak, güzel ve görsel olarak çekici bir İnfografik oluşturmak kolay bir iş değildir. Ortalama MS Word programınız veya Paint 3D, sadece en iyi şekilde temel görünen görüntüleri çıkarabilir. Veya, Photoshop gibi programları satın alıp kullanmak tercihiniz olsaydı, özellikle bir acemiyseniz, bir fotoğrafı düzenlemek için saatlerinizi alabilir.

İşte bu nedenle, İnfografik için online araçların kullanımı çok daha kolaydır. Bunlar görsel açıdan zengin görüntüleri dakikalar içinde çözmek için gerekli tüm temel şablonlara ve araçlara sahiptir.

Bu nedenle, bugün bu yazıda, İnfografik yapmak ve oluşturmak için en iyi sitelerin bir listesini derledik. Bu nedenle, ister zaman çizelgesi tabanlı bir grafik isterse şirketinizin bulunduğu tüm yerleri gösteren bir harita olsun, aşağıdaki araçlar tüm doğru seçenekleri barındırır.

1. Visme

Listedeki ilk araç Visme'dir. İlginç şablon koleksiyonuyla bu araç, en sıkıcı İnfografik'leri bile heyecan verici bir görsel haline getiriyor. Bu aracın en önemli özelliği şablon ve simgeler dizisidir. Telefon simgelerinden düğmelere kadar, her simgeyi içerisinde bulabilirsiniz.

visme

Bu aracı kullanmak, yeni başlamış olsanız bile çok basittir. Bunun da ötesinde, Visme, bir İnfografik oluşturmak için size yol gösterecek bir eğitici videoya sahiptir.

Bu araç, çeşitli simgeler, yazı tipleri, rakamlar ve grafik koleksiyonu barındırır. Eklemek istediğiniz basit bir grafik ise, Temel Bilgiler başlığı altında arama yapabilirsiniz. Veya, projeniz için benzersiz bir şey istiyorsanız, Grafikler ve Veri sekmelerinden erişilebilen simge satırları ve şekiller arasında gezinebilirsiniz.

Dahası, İnfografik bilgilerinizi yeniden boyutlandırabilir veya sıfırdan bir tane oluşturabilirsiniz. Daha da önemlisi, yaratıcı projelerinizi kaybetmemek için bir Otomatik Kaydetme anahtarı var.

Visme ücretsiz bir araçtır. Temel plan, 5 adede kadar proje oluşturmanıza olanak tanır ve 100 MB depolamaya erişmenizi sağlar. Doğal olarak, şablonlar, şekiller ve simgeler de sınırlıdır. Ücretli sürümler için çeşitli seçenekler ve paketler mevcuttur.

2. Canva

Canva, Visme'ye benzer şekilde, bir çok ücretsiz araçla birlikte gelir. Çekici arkaplanlardan havalı ikonlara ve şekillere kadar birçok seçeneği keşfedebilirsiniz. Şablonların harika ve kişiselleştirilmelerinin kolay olduğunu söylemeye gerek yok.

canva

Tek yapmanız gereken arama çubuğuna infografik yazmak ve ilgili tüm şablonlar hemen gösterilecek. Beğendiğinizi seçin ve kişiselleştirmeye başlayın. Bu kadar. Veya sıfırdan her şeyi oluşturmak istiyorsanız, Canva da bunu yapmanıza izin verir.

Bazı simgeler, resimler veya şekiller ücretsiz, bazıları ücretlidir. En iyi yanı, bir defalık kullanım lisansı için ücretlerin $1'a kadar inmesi.

Canva'nın iyi stoklanmış bir medya kütüphanesi vardır. Çizimlerden Sosyal Medya ile ilgili çizelgelere ve simgelere kadar her şeyi burada bulabilirsiniz.

Visme gibi, Canva da ücretsiz bir araçtır. 30 gün boyunca deneme sürümünü kullanabilirsiniz, ardından hizmetten memnun kaldıysanız Canva Pro'ya geçebilirsiniz.

Ücretsiz sürümdeki tek sınırlama, şablonları istediğiniz gibi yeniden boyutlandıramazsınız. İkincisi, saydam arka plana sahip görüntüleri dışa aktaramazsınız, animasyonlu grafikler de oluşturamazsınız.

3. PiktoChart

Canva'dan sıkıldıysanız, PiktoChart'ı kullanmaya başlamak isteyebilirsiniz. Doğal olarak, çok çeşitli araç ve elemanlara sahiptir. Ancak PiktoChart'ı geri kalanından belirgin bir şekilde öne çıkaran şey, temiz ve bilgilendirici şablonları. Bilgi birikimini kolaylaştıran karmaşıklıktan uzaktırlar.

PiktoChart

Ayrıca sevilen blok temelli bir yaklaşıma sahip. Resminizin yalnızca bir bölümünün arka planını değiştirmeniz gerekirse, kullanışlıdır. Dahası, infografikleri yedek bloklar olarak indirmeyi de seçebilirsiniz.

Simgelerden ve şekiller için geniş bir seçenek yelpazesi vardır. Bunları manuel olarak aramanız veya açılır menüyü kullanmanız, üzerine tıkladığınızda görüntü üzerinde beliren öğe görünecektir.

PiktoChart, görüntünün Normal ve Orta çözünürlüğünü PNG formatında indirmenize izin verir.

4. Snappa

Snappa, birkaç dakika içinde etkileyici infografikler oluşturmanıza olanak sağlayan başka bir araçtır. Arabirimi yukarıda verilenler kadar ilgi çekici olmasa da, site içinde hemen hemen her simgeyi ve şekli bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Özelleştirme seçenekleri çok fazla ve büyük olasılıkla hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Snappa'nın harika yanı, Canva'nın aksine, üzerinde çalışırken bile şablonu yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Snappa

Snappa, temanıza bağlı olarak, şablonlar için size birçok seçenek sunar. Ayrıca, bunu kullanmak çok zor değildir. Sadece farklı sekmeler ve düğmeler etrafında yolunuzu bulmanız gerekir. Eklemek için, infografiklerinizin yüksek çözünürlüklü görüntülerini de indirebilirsiniz. Snappa yeni başlayanlar için harika bir araçtır. Grafikler sekmesinin altındaki arama kutusunun bir hazine sunuyor.

İnfografikler dışında havalı Facebook ve Twitter kapağı, YouTube küçük resimleri ve Instagram hikayeleri ve mesajları oluşturmanıza olanak sağlar. Snappa'nın temel sürümü bir kullanıcı için ücretsizdir ve harika grafikler ve HD fotoğraflarla birlikte 5000 adede kadar farklı şablona erişmenizi sağlar.

Doğal olarak, ücretli sürümlere yükseltmek, kapılarınızı daha fazla şablona ve yazı tipine açacaktır.

5. Infogram

Adı zaten sitenin işlevini söylüyor. Infogram, infografik üreticisidir. Bu aracın en önemli özelliği grafik verilerini girmenizi ve düzenlemenizi sağlayan grafik üreticisidir.

Infogram

Bir grafik seçtikten sonra tek yapmanız gereken bir açıklama veya veri alanına çift tıklamaktır. E-tablo hemen sağda görünecektir. Ve bu yeterli değilse, kendi dosyanızı da yükleyebilirsiniz.

Bunun dışında, Infogram, şekiller, animasyonlar ve haritalar gibi diğer araçlarla oynamanıza izin verir. İşlem sürükle ve bırak kadar basittir. İstediğiniz öğeyi seçin ve istediğiniz yere sürükleyin.

Infogram'ın ücretsiz sürümünde karşılaşabileceğiniz tek sorun, görüntüleri bilgisayarınıza yükleyememenizdir. Bunun yerine, onları doğrudan sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Veya onları doğrudan blogunuza veya web sitenize yerleştirmeyi seçebilirsiniz. Buna ek olarak, Infogram ayrıca ücretsiz sürümde oluşturulan resimlere sağ alt köşede bir filigran ekler.

Infogram beş aşamalı bir fiyat planına sahiptir. Detayları sitesinde.

6. Adobe Spark

Adobe Spark, Infografik yapmak, afiş tasarlamak ve Instagram yayınları yapmak için başka bir harika araçtır. Buradaki araçların çoğu gibi, araca giriş yapmanız gerekir. Bununla birlikte, yerleşik araç seti hemen hemen her şey için oldukça yeteneklidir.

Adobe Spark

Düzenleyebileceğiniz birçok şablon var. Basit zaman çizelgelerinden havalı bilgi sayfalarına kadar her şeyi burada bulabilirsiniz. Spark'ın en iyi kısmı, temel resmi değiştirme ihtiyacı hissetmeniz durumunda, Spark şablonunuzun ana temasıyla ilgili tüm görüntüleri otomatik olarak gösterecektir.

Adobe Spark, resminizin PNG, JPG ve PDF formatlarını indirmenize izin verir. Adobe Spark'ın ücretsiz sürümününde çok fazla sınırlama bulunmaz. Simgelerin, resimlerin ve metin stillerinin kullanımı neredeyse sınırsızdır. Tek sorun, resimlerinize filigran eklemesidir.

Pro planına yükseltme yapmak, pencerenizi filigran içermeyen görüntülere dönüştürür. Ayrıca, markanızın logosunu da ekleyebilir veya meslektaşlarınızı projeleriniz üzerinde işbirliğine davet edebilirsiniz.

7. Venngage

Venngage size güzel Infografikler ve poster tasarımı yapmanızı sağlayan bir başka harika uygulamadır. Bu sitede şablon temaları düzenli bir şekilde ayrılır. Burada, beğendiklerinizi bulmak için şablon sayfalarını kaydırmanız gerekmez.

Venngage

Sol paneldeki listeden bir kategori seçmeniz gerekir; ilgili medya öğeleri ana panelde görünecektir.

Bundan sonra, sevdiğiniz kişiyi seçersiniz ve kişisel dokunuşlarınızı eklemeye devam edersiniz. Çok sayıda simge ve görüntü olmasına rağmen, bazıları premium olarak işaretlenmiştir. Neyse ki, çoğu ücretsizdir.

Arayüz temiz ve basit bir şekilde düzenlenmiştir. Burada da aynı kurallar geçerlidir - hepsi kategorilere ayrılmıştır. Bunun tek dezavantajı, oluşturduğunuz öğeleri ücretsiz planda indirememenizdir. Venngage yalnızca yayınlamanıza izin verir.

Venngage'ın ücretli planları bireysel kullanım için aylık ücretli paketlerden sunar.

8. Easel.ly

Görsel olarak çekici görseller ve şemalar yaratmanıza izin veren başka bir araç Easel.ly'dir. Karmaşık Infografikler oluşturma sürecinde çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, bu araç sizin içindir. Veya, kullanıma hazır şablonlarda küçük özelleştirmeler yapmayı isteyen biriyseniz.

Easel.ly

Şablonlar görsel olarak çekici olduğu kadar, ikon ve şekil araması biraz sınırlayıcı. Sezgisel bir aramaya sahip değil. Bunun yerine, ikonlar için aşağıya doğru kaydırılabilir bir pencerede aradığınızı bulmalısınız.

Ayrıca, bunların büyük bir bölümü, ücretli abonelik planının arkasında kilitli.