İngilizce Öğrenmek veya Geliştirmek için En İyi Mobil Uygulamalar

İngilizce Öğrenmek veya Geliştirmek için En İyi Mobil Uygulamalar

/ Okuma süresi: 10 dk, 11 sn / Yorum (0)
A A A

Mesleki kariyerinizde başarıya ulaşmak için İngilizce yazma ve konuşma becerilerinde yetkin olmak gerekir. Çoğu insan İngilizce'yi etkili bir şekilde öğrenmek için çalışır. Yeni kelimeler öğrenme, yeni öğrendiğiniz kelimeleri hatırlama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bir kursa kayıt olamıyorsanız veya zamanınız yoksa, bu Android ve iPhone uygulamaları İngilizce öğrenmenize ve kelime dağarcığını güçlendirmenize yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir
Android için En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Android için En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Yeni bir dil öğrenmek zor olabilir. Öğrenmek için yepyeni bir kelime bilgisi, dilbilgisi ve kültür kümesi gerekir. Sürece yardımcı olabilecek çeşitli araçlar var. Size yeni bir dil öğretemeyiz, ancak süreci daha kolay bir hale getirecek bazı araçlar ..

Bu uygulamaların çoğu yabancı dil kelime haznenizi geliştirmenize yardımcı olacak, artı bazıları diğer dilleri öğrenmenize izin verecektir.

İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamalar

Belirli bir dilde becerilerinizi öğrenmek veya geliştirmek için birçok yol vardır. Bir çevrimiçi kursa veya sınıfa kayıt olabilirsiniz. Ancak, bu işe yaramazsa, bir dil öğrenmek için mobil uygulamaları da kullanabilirsiniz. Öğrenmeyi eğlenceli, erişilebilir ve sezgisel yaparlar.

1. Duolingo: Ücretsiz İngilizce Öğrenin

Başlangıçtan bir dil öğrenmek istiyorsanız, Duolingo ilk tercihiniz olmalı. Başlamak için hedef dili ve ana dilinizi seçin. Günlük hedefinizi seçin ve başlangıç seviyesinden başlamak isteyip istemediğinizi seçin veya dil becerilerinizi değerlendirmek için bir değerlendirme testi yapın. Duolingo'daki her ders birkaç modülden oluşmaktadır.

Öğrenme eğrisi boyunca sırayla hareket etmeli ve ilerlemek için bölümlerin kilidini açmalısınız. Tamamen tamamlanmış modüller altın renginde görünür ve yeni başladığınız bölümler, altlarında bir ilerleme çubuğuyla renkli görünür. Her modülün farklı egzersiz türleri vardır. Çoğu derste resimler, çeviri alıştırmaları, dinlemelerle ilgili sorular bulunur. Yazma alıştırmaları ve çoktan seçmeli sorular gibi.

Bazı derslerde, bir cümleyi dinlemeli ve hedef dilde yazmalısınız. Diğerleri yazılı bir cümleyi hedef dile tercüme etmenizi ve tersini yapmanızı ister. Duolingo ayrıca size en zayıf kelimelerinizin bir modülünü gösterir. Bu kelimeleri güçlendirebilir ve dilediğiniz zaman gözden geçirebilirsiniz.

 • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

2. Hello English: İngilizce Öğrenmenin Kapsamlı Yolu

Hello English, İngilizce dilini öğrenmek ve becerilerinizi geliştirmek için hepsi bir arada bir pakettir. Dilbilgisi, yazım, sözcük bilgisi, konuşma becerileri ve okuma becerileri dahil olmak üzere dil öğreniminin tüm yönlerini kapsar.
Başlangıçta, ana dilinizi seçin ve İngilizce yeterliliğinizi değerlendirmek için kısa bir test yapın. Uygulama daha sonra sizin için en uygun olan bir dersi önerecektir.

Artan zorluk seviyesi ile 475 interaktif ders vardır. Yeni başlayanlar için dersler ücretsizdir. Her seviyede ilerledikçe, para kazanmaya başlayacaksınız.
Daha fazla dersin kilidini açmak için bu paraları kullanın. İnternet bağlantısının zayıf olduğu bölgelerde, çevrimdışı kullanım için dersleri indirebilirsiniz.

Uygulama sekmesi etkileşimli oyunlar içerir. Haber, makale, ses, video ve daha fazlası ile pratik yapabilirsiniz. Bir oyunun her başarılı tamamlaması sonrası paralarla ödüllendirilirsiniz. Bu uygulamaya abone olursanız, tüm dersleri öğrenebilir, öğrendiğiniz kelimeleri gözden geçirmek için bir hafıza haritasının kilidini açabilir ve öğretmenlerle bire bir tartışma yapabilirsiniz.

 • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

3. Beelinguapp: Sesli Kitaplarla İngilizce Öğrenin

Beelinguapp, farklı dilleri öğrenmenize yardımcı olacak sesli kitapları kullanır. Uygulamanın kullanımı basittir. Öğrenmek istediğiniz dilde bir roman seçin ve yan yana dilinizde metin okuyun. Dil öğrenimine yardımcı olmak için, sözlüğünüze kelimeler ekleyebilir, anadilinizdeki haberleri okuyabilir ve dilinize çevirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Dilin anlatıcısını, söylediklerinin tam olarak bilinmesi için karaoke tarzı bir animasyonla takip ederek dili öğrenebilirsiniz. Uygulamanın premium sürümü, çevrimdışı sesli kitaplar, her hafta yeni metinler sunar ve sözlüğü tek tek kelimeleri çevirebilir.

 • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

4. Flowlingo: Haberler, Kitaplar ve Videolar ile İngilizce Öğrenin

Flowlingo bir dil öğrenmenize yardımcı olmak için daldırma tekniğini kullanır. Web siteleri, videolar, müzikler, kitaplar ve öğrendiğiniz kelimeler için tek tek sekmeler bulacaksınız. Bir hedef dili seçtiğinizde, o dilde çok sayıda içerik görünecektir. Örneğin,
BuzzFeed, CNN, Vikipedi ve daha pek çok popüler web sitesine bağlantılar içerir.

Bir kitap okurken, Basic'ten Max'e bir zorluk seviyesi seçin. Basic'te, her kelime Max'de hiçbiri bulunmayan bir çeviri içerecektir. Video izlerken, video ilerledikçe dinleyebilir ve okuyabilirsiniz.
Daha sonra kaydetmek ve incelemek için kelimeleri Flashcards'a eklemek için sözcüklere de dokunabilirsiniz. Kelimeleri incelerken, uygulama kelimeleri hatırlamanıza yardımcı olacak resimler gösterir.

İngilizce Kelime Bilgisini Genişletmek İçin En İyi Uygulamalar

GRE, GMAT, TOEFL, IELTS gibi sınavlardan geçmek, artı genel akademik gelişim için İngilizce kelimeleri geliştirmek çok önemlidir.
Mobil uygulamalar, çalışma materyalleri ile dil öğrenimine çeşitli yaklaşımlar sunar, öğrenim ilerlemesini kontrol eder ve öğrendiklerinizi gözden geçirmenizi sağlar.

5. Knudge.me: Bilimsel Bir Şekilde İngilizce Kelime Bilgisi Geliştirin

Knudge.me, İngilizce kelime bilgisini etkili ve bilimsel bir şekilde öğrenmenize ve geliştirmenize yardımcı olur. Uygulama öğrenme sürecini kolaylaştırmak için yapay zeka ve oyun ile güçlendirir. Bu kelime dağarcığınızı geliştirmeye yardımcı olacak farklı kurslar, multimedya yardımcıları ve kelime oyunları sunuyor. Yaygın İngilizce phrasal fiilleri, kafa karıştırıcı kelimeler arasındaki fark ve çeşitli seviyelerde bir kelime oluşturucu gibi kurslar vardır.

Seçiminize göre, birkaç saatte bir küçük bildirimler aracılığıyla kilidi açılır. Bir flashcard aracılığıyla, size resim ve belirli örneklerle kelimelerin anlamını öğretir. Uygulama, yenileriyle öğrendiğiniz kelimeleri karıştırır, böylece sıkılmazsınız.

Sorular, kelimeleri öğrenip öğrenmediğinizi kontrol etmek için tekrar eder. Her doğru cevaplanmış soru için bir kredi kazanırsınız. Knudge.me ayrıca kelime dağarcığı, okuma ve yazma hızını geliştirmeye odaklanmış on iki farklı kelime oyunu sunmaktadır. Bu oyunları arkadaşlarınızla oynamak için bir meydan okuma bile oluşturabilirsiniz.

 • İndir: Android | iOS (Ücretsiz, abonelik mevcut)

6. Vocabulary Builder: Rekabetçi Sınavlar için Tasarlandı

Magoosh'un kelime oluşturucuları, çeşitli rekabet sınavları için sınav düzeyinde kelimeleri öğrenmenize yardımcı olur. Uygulama üç bölümden oluşur: GRE ve GMAT için genel kelimeler, ACT ve SAT için lise sözcükleri ve TOEFL ve IELTS için İngilizce öğreten kelimeler.

Bir bölüm seçtikten sonra, uygulama, her kategorideki birden çok kategoriyi (Temel, Orta ve İleri) ve seviyeleri içerir. Her seviyede, uygulama size çoktan seçmeli sorular soruyor. Tek yapmanız gereken doğru bir anlam seçmektir. Herhangi bir soruyu yanlış yanıtlarsanız endişelenmeyin. Bu, öğrenme sürecinin bir parçasıdır.

Uygulama aralıklı tekrarlama tekniği kullanır. Bu da, siz onları uzmanlaşana kadar aynı soruları periyodik olarak soracağınız anlamına gelir. Ayrıca, rastgele bir kullanıcı ile, Vocabulary Builder'ın rasgele 20-25 zor sözcük seçtiği bir turn-by-turn oyunu oynayabilirsiniz. Amacınız, zaman tükenmeden önce bu soruları doğru bir şekilde cevaplamaktır.

7. Vocabulary Word: İstediğiniz İngilizce Kelimeyi Öğrenin

Bir kelimenin anlamını bulmak için büyük olasılıkla bir sözlüğe başvurmalısınız. Ama bu yeni kelimeleri öğrenmek için en iyi yöntem değildir. Sözlük uygulamaları kelimeyi ezberlemenize izin vermez ve bir kelimeyi hatırlamanıza yardımcı olacak bağlam veya multimedya yardımcılarından yoksundurlar. Bu uygulamanın kullanışlı olabileceği yer burası.

Herhangi bir uygulamadan kelime belleğine kelimeler ekleyebilirsiniz. Herhangi bir kelime seçin, üç noktalı menüye basın ve Kelime Listesi'ne dokunun. Ya da Paylaş menüsüyle bir sözcüğü paylaşabilirsiniz. Kelime listem sekmesine eklenir. Bu kelimeye dokunduğunuzda, tanım, wiki bağlantısı, eşanlamlılar, örnek cümleler ve aranabilir bir not veya etiket de dahil olmak üzere ayrıntıları görürsünüz.

Keşfet sekmesi hem kolay hem de zor sözcüklerden oluşur. Keşfet sekmesinden listenize bir kelime ekleyebilirsiniz. Sözlerimi Listem sekmesinde doldurmaya başladığınızda, bu kelimeyi ezberlemenize yardımcı olacak periyodik bildirimleri görürsünüz.
Uygulama aynı zamanda hızlı bir kelime oyunu ile bir sınav yapmanızı sağlar. Eğer hevesli bir kitap okuyucusanız, bu uygulama hedeflenen kelime dağarcığını öğrenmek için mükemmeldir.

 • İndir: Android (Ücretsiz, abonelik mevcut)

8. AnkiDroid Flashcards: Eski Tip Kelime Öğrenme

Anki kolay bir şey hatırlamak için mükemmel bir uygulama. Kullandığınız her cihaz için Anki uygulamalarını indirin ve AnkiWeb hesabınıza giriş yapın. Kendi kelime grubunuzu içe aktarmak için Dosya Al düğmesini tıklayın. Ayrıca, paylaşılan flashcard desteğinin geniş kütüphanesinden de seçim yapabilirsiniz. Anki'nin Vocabulary.com ve 4000 temel İngilizce kelimeleri, başlangıçta popüler olanlardır.

AnkiDroid, Anki için bir Android uygulamasıdır. Yeni flash kartlar oluşturmak için mavi artı düğmesine dokunun. Güverte listesi, uygulamayı başlattığınızda göreceğiniz ekrandır. Tüm flash kartlarınızı içeren destelerinizin bir listesini görüntüler. Bir güvertedeki kartlarda çalışma moduna geçmek için Study düğmesine dokunun. Malzemeyi öğrendikçe ve incelerken, uygulama ilerlemenizi masaüstü ile senkronize edecektir.

Anki’nin Flashcards'ını öğrendikten sonra, özel kelime listenizi oluşturmayı deneyin. Anki’nin Flashcards’ının inceleme sistemi, diğer öğrenme yöntemlerinden daha üstündür. Anki, öğrendiğiniz her şeyin uzun süreli belleğinize gittiğinden emin olmak için hem aktif geri çağırma hem de aralıklı tekrarlama tekniklerini destekler.

İngilizce Dilini Öğrenmenin Sırrı

İlginizi Çekebilir
Mobil Cihazınızda Yabancı Dil Öğrenmek İçin 4 Uygulama

Mobil Cihazınızda Yabancı Dil Öğrenmek İçin 4 Uygulama

Yabancı dil öğrenmek hepimizin bir hayali. Ancak, çoğumuz öğrenmek istiyoruz ama öğrenmek için zamanı bulmak gerçekten zor olabilir. Neyse ki, boş zamanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacak çok sayıda mobil uygulama var...

Yeni bir dil öğrenmenin birçok avantajı vardır. Profesyonel seçeneklerinizi genişletir, algınızı geliştirir ve her yönüyle akademik gelişmenizi güçlendirir. Çok kolay kullanımlı uygulamalarla, kelime bilgisini ve İngilizce dil öğrenmeyi atlamak için bir neden yoktur. Bununla birlikte, yeni bir dil öğrenmek için zor ve hızlı kurallar yoktur. Kendinizi, öğrendiğiniz dil ile ne kadar çok sararsanız, o kadar çok öğrenirsiniz.
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 471 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" İngilizce Öğrenmek veya Geliştirmek için En İyi Mobil Uygulamalar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere İngilizce Öğrenmek veya Geliştirmek için En İyi Mobil Uygulamalar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngilizce Öğrenmek veya Geliştirmek için En İyi Mobil Uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.