Ogznet.com
İnovasyon örnekleri İle Hayatı Kolaylaştırın Paylaş:

İnovasyon örnekleri İle Hayatı Kolaylaştırın

İnovasyon örnekleri İle Hayatı Kolaylaştırın

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İnovasyon günümüzde adını sıkça duymaya başladığımız terimler arasına girmeyi başardı. İlk kez bu terimle karşılaşanlar inovasyon nedir sorusunu merak ederlerken, kısa bir araştırmadan sonra ise bu terimin hayatlarını ne kadar kolaylaştırmaya çalıştığını fark etmekteler.

İnovasyon herhangi bir alanda çözüm sunmaya çalışmak, insanlık adına hayatı kolaylaştırmaya çalışmaktır. Ticari açıdan bakıldığında ise bu ifade piyasaya sürülecek olan mal veya hizmetlerin daha kolay müşteri bulabilmesi için üretilen fikirlerin doğru şekilde uygulanmasıdır.

İnovasyon Örnekleri Nelerdir?

İnovasyon her şeyden önce bir ekip işidir. Dolayısıyla tek başına yapılan işler bu ifade için yetersiz gelmektedir. Geçirilen süreçlerin çoğunda tek başına bir çalışmadan söz edilemez. Tüm ekibi kapsayan bir olay söz konusudur. Ekibi kapsadığından dolayı bireysel sorunların herkesi etkilediğini söyleyebiliriz. Sağlıklı inovasyon örnekleri için ekip olarak sağlıklı çalışma şarttır.

İnovasyon sayesinde gündemde mevcut olan sorunlar çözülebilmektedir. Bunun dışında çıkabilecek sorunlara yönelikte çalışmalar yapılır. Yapılan çalışmalar yalnızca sorun çözme odaklı değildir. Aynı zamanda insanların yaşamını kolaylaştırmakta amaçlanır. Yeni bulunan örnekler sayesinde insanlar geleceğe daha konforlu şekilde bakabiliyor.

İnovasyon İçin Var Olması Gereken Gereksinimler

Yukarıda belirttiğimiz gibi inovasyon için bir ekip çalışması gereklidir. Tek başına yapılan çalışmalar çoğunlukla yetersiz olacağından sonuç alınamaz. Bunlar dışında bireysel olarak kişilerde bulunması gereken bir takım özellikler vardır. Bu özellikler;

Cesaret

Yeni bir düşünceyi üretmek kadar bu üretimi başka insanlarla paylaşmakta zordur. Çevreden ne türden tepkiler geleceğini kestirmek pek mümkün olmayabilir. Üretilen fikirlerin cesaretle ekibe ve çevredeki insanlara aktarılması tam bir cesaret işidir. İnovasyon örneklerini gerçekleştirecek kişilerde mutlaka bu cesaret olmalıdır.

Reddetmeyi bilmeli

İyi bir fikrin ortaya çıkabilmesi için bazen ortay atılan fikirleri eleyebilmek gerekmektedir. Bunun içinde en güzel düşünceyi yakalayana kadar pes etmemeli ve her zaman daha iyisi için çabalamalı. Bazen en güzele ulaşabilmek için ilk ortaya atılan düşünceleri kabul etmemek ve daha iyileri için çalışmak gerekir. Eğer ortaya çıkan fikir sorgulanmadan kabul görürse bu durumda daha iyisi yapılmayacaktır.

Disiplin

İnovasyon örneklerinin sağlıklı şekilde ortaya çıkabilmesi için ekibin taviz vermeden çalışması gereklidir. Düzenli bir çalışma da disiplinde geçer. Grup üyelerinin tamamı üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidirler. Aksi durumlarda işler istenildiği gibi gitmeyecektir. Ekip çalışmasında herkesin birbirine karşı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluklar sayesinde işler düzen içerisinde ilerler. Bir üyenin bu disipline uymaması demek çarklardaki dişlerin bozulmasına yol açar.

Kaynak: https://www.ekishaberleri.com/inovasyon/

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!