Ogznet.com

Burada her İnşaat Mühendisi’nin Android akıllı telefonunda veya tabletinde bulundurması gereken İnşaat Mühendisliği için bazı harika Android Uygulamalarını listeliyoruz.

Yaklaşık yirmi yıl önce mühendisler teknik becerilere bağımlıydılar, çünkü her şeyi bir kağıt üzerinde yapmak zorundaydılar, yüksekliklerin tasarımından bina planlamasına kadar.

Bununla birlikte, mevcut dönemde, mühendislik çalışmalarının çoğu için bilgisayarlara daha fazla bağımlılık vardır. İnşaat mühendisi iseniz ve dizüstü bilgisayarınızı sahada her yerde taşıyamazsanız, yine de hesaplamalar ve tasarım için bazı önemli uygulamalara ihtiyaç duyarsınız.

Android'deki en İyi İnşaat Mühendisliği Uygulamaları

AUTOCAD 360

autocad 360
AutoCAD 360, AutoCAD yazılımının mobil dönüşümüdür. Sadece Android akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki tüm DWG / DXF dosyalarını görmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bir çizgiyi germe, bir plandan bir satırı silme, boyutları ayarlama, temel şekiller çizme gibi temel düzenleme işlevlerini (ölçüm, PDF / JPG alma vb.) gerçekleştirmenize de olanak tanır. Akıllı Telefon düzenleme işlevleri gerçekleştirmek için biraz zor olabilir, ancak bu uygulama her İnşaat Mühendisi için bir zorunluluktur.

CIVIL CALCULATOR

CIVIL CALCULATOR
Bu normal bir çevirici uygulaması gibi görünebilir, ancak bu Mühendislik Hesap Makinesi aslında inşaat mühendisliği için gerekli tüm önemli dönüşüm birimlerini dönüştürmek için tasarlanmıştır. Bir anda bir birim dönüşümü gerektirdiğinde oldukça yararlıdır.

CIVIL SUTRA

CIVIL SUTRA
Bu uygulama, çimento, harç tuğla vb gibi malzeme miktarlarının hesaplanması için çok yararlıdır. Bu uygulama aynı zamanda Alan hesap makinesi ve birim dönüştürme gibi özellikler sağlar. Aynı zamanda ölü yükü, canlı yükü ve momenti yaklaşık değerlerle hesaplamanızı sağlar. Bununla birlikte, bazı özellikler, ücret ödeyerek veya uygulamalarını satın alarak açabilirsiniz. Her inşaat mühendisi için kesinlikle bu uygulamayı öneriyoruz.

CIVIL QUANTITY ESTIMATOR

CIVIL QUANTITY ESTIMATOR
Bu, çok kullanıcı dostu bir arayüze sahip Android için bir başka Maliyet ve Tahmin uygulamasıdır. Ofiste veya sahada olmanız fark etmez. Yapmanız gereken tek şey gereken boyut ve değerleri girmektir ve uygulama size projenizin yaklaşık maliyetini ve tahminini sağlayacaktır. Bu uygulama iyileştirmeler gerektirir, ancak yine de her inşaat mühendisi için yararlı bir uygulama.

REINFORCED CONCRETE

REINFORCED CONCRETE
Bu uygulama, kirişlerin veya betonarme döşemelerin tüm hızlı hesaplamalarını yapmanıza izin verir. Ancak, bu app hesaplama için kullanılan tasarım değerleri Lehçe ve Avrupa tasarım kodlarına dayanmaktadır. Yine de diğer kodların bir yaklaşımını verir. Tüm detaylı tasarım hesaplama özellikleri için Pro Sürümlerini satın alabilirsiniz. Gelecekte diğer tasarım kodlarını uygulayacaklarını umuyoruz.

CIVIL ENGINEERING DICTIONARY

CIVIL ENGINEERING DICTIONARY
Bu her inşaat mühendisi için bir başka sahip olması gereken uygulama. Bu sözlük, tanımları ve görüntüleri ile birlikte inşaat mühendisliği ile ilgili 10.000'den fazla kelime ve terminolojiden oluşmaktadır. Ayrıca yeni bir terim ekleyebilir ve daha sonra kaydedebilirsiniz. Bu uygulamanın, basit bir kullanıcı arayüzü vardır ve düşük spec akıllı telefonlar için iyi optimize edilmiştir.

EPICFEM

EPICFEM
Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama Sonlu Elemanlar Yöntemi ilkesi üzerinde çalışır ve yapısal analiz için oldukça yararlıdır. Karmaşık ışın yapılarının analizini yapabilir veya tam bir modal analiz gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama yapısal mühendisler için oldukça yararlıdır ve muhtemelen yapısal analiz için en iyi ücretsiz android uygulamasıdır.

Başka herhangi bir yararlı inşaat mühendisliği uygulamasını kullandıysanız lütfen yorum bölümünde bize bildirin.