Ogznet.com
Artık Instagram’da kendi AR Efektlerinizi Yapabilirsiniz Paylaş:

Artık Instagram’da kendi AR Efektlerinizi Yapabilirsiniz

Artık Instagram’da kendi AR Efektlerinizi Yapabilirsiniz

Artık Instagram’da Artırılmış Gerçeklik Efektleri Yapabilirsiniz

Facebook, Spark AR platformunu tüm Instagram kullanıcılarına açtı. Spark AR, Instagram’da artırılmış gerçeklik filtreleri oluşturmanız ve yüklemeniz için gereken tüm araçları sağlar.

F8 2019’da, Facebook, Instagram kullanıcılarının kendi artırılmış gerçeklik efektlerini oluşturmalarına izin vereceğini açıkladı. Facebook'un Spark AR platformu ile artık kendi Instagram AR efektlerinizi oluşturabilirsiniz.

Instagram'da Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Nasıl Oluşturulur?

Facebook, Spark AR'ı insanlara “dünyaya yeni anlam katmaları için ihtiyaç duydukları araçları, ilham kaynağı ve kaynakları” sağlayan bir platform olarak nitelendiriyor.

Yeni AR efektleri bulmak için Instagram'ı açın, Kamera'yı tıklayın ve efektler tepsisinin sonuna kadar ilerleyin. Ardından, yeni Efekt Galerisi'ni açmak için Efektlere Gözat'ı tıklayın. Ardından, tüm AR efektlerini deneyebilirsiniz.

Kendi AR efektlerinizi oluşturmak için Spark AR Studio web sitesini ziyaret edin. Spark AR'yi Windows veya MacOS'ta indirebilir ve kendi artırılmış gerçeklik efektlerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sürükle ve bırak işlevi ve herkes için öğreticiler var.

En İyi Instagram Filtreleri ve Nasıl Çalışırlar?

Herkesin Instagram için kendi AR filtrelerini oluşturabilecek olması pek mümkün değil. Ve bunu yapsanız bile popüler olmaya yetecek derecede iyi olma şansı yok. Yine de, filtreleri denemek isterseniz, Studio AR bunu yapmanızı sağlar.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!