Ogznet.com
En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları Paylaş:

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

Bilmeniz Gereken En İyi Instagram İpuçları ve Püf Noktaları

Basit arayüz ve yeni özellikler, insanların Instagram’ı kullanmasının önemli nedenlerinden biri. Ama bu basit arayüzle yetinmeyin, çünkü bu fotoğraf paylaşım uygulamasının gizlenmiş bir dizi püf noktası var. İşte bilmeniz gereken en iyi Instagram ipuçları ve püf noktaları.

Instagram Hikayeler ile bazı Instagram özellikleri hemen ulaşılabilir durumda ancak birçok diğer özellik ise menüler içinde gizlidir. Burada bu gizli özellikleri açıklıyoruz. Kullanabileceğiniz en iyi Instagram hikaye ipuçlarını, gizli menüleri, püf noktalarını ve hilelerini bulmak için okumaya devam edin.

1. Instagram Hikayesini Seçilen Kişilerden Gizle

Instagram Hikayelerini seçili kişilerden gizlemek için profilinize gidin ve Ayarlar > Gizlilik > Hikaye üzerine dokunun ve geçici olarak engellemek istediğiniz kişileri seçin. Onay butonuna dokunup işlemi kaydedin. Hepsi bu kadar.

2. Kaybolan Fotoğraflar ve Vi̇deolar Gönderin

Evet, Snapchat'tan ilham alınan bir özellik Instagram'da da var. Arkadaşlarınız görüntüledikten sonra kaybolacak, fotoğraf ve videolar gönderebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, ana sayfada sağ üst köşede bulunan jet uçağı benzeri simgeye dokunmak. Buradan mesaj gödnereceğiniz kişinin yanındaki fotoğraf makinesi simgesine dokunun. Yeni bir resim veya video çekin yada galerinizdeki bir medyayı seçin. Ekranın altındaki menüyü sola doğru kaydırın ve "BİR KEZ GÖRÜNTÜLE" yi seçip gönderin.

Ayrıca Snapchat özelliğine benzer şekilde, Instagram da alıcının resminizin ekran görüntüsünü alıp almadığını size söyleyecektir.

3. Fotoğraf Üzerine Yüz Resmi Ekleme

Bazen bir görüntü üzerine selfie yerleştirmek istiyoruz. Peki nasıl olacak? Bunu Instagram hikayelerinden yapabilirsin.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Hikaye modunu açın ve yeni bir fotoğraf çekin ya da mevcut bir fotoğrafı yükleyin.

2. Adım: Düzenle ekranında, Etiket simgesine dokunun. Daha sonra kamera simgesine sahip etikete dokunun.

3. Adım: Küçük bir kamera arayüzü açılacaktır. Selfie yakalamak için üzerine dokunun. Sonra farklı modlar arasında seçim yapmak için tekrar dokunun.

4. Yorumları Kapat

Instagram, yayınlarınıza kimlerin yorum yapabileceği konusunda iyi bir kontrol sağlamıştır. Paylaşımınız ile ilgili yorum yapılmasını istemiyorsanız, söz konusu paylaşım için yorum özelliğini kapatmanız yeterlidir.

Bir resim seçin, üç nokta menüsüne dokunun ve "Yorum Yapmayı Kapat" ı seçin. Alternatif olarak, Paylaş seçeneğine basmadan önce, aynı özelliğe erişmek için Gelişmiş özelliklere dokunabilirsiniz.

5. Instagram Hikayeler'de 15 Saniyeden Uzun Video Paylaşın

15 saniyeden daha uzun bir videoyu hikayelerde paylaşamazsınız. Şimdi bu kısıtlamayı nasıl geçeceğinizi görelim.

Temel olarak, tek yapmanız gereken videonuzu daha küçük videolara kesmektir. Bunu manuel olarak yapmak zorunda değilsiniz. Bunu otomatik olarak yapan birçok üçüncü taraf uygulama mevcuttur. Android'de Story Cutter for Instagram'ı indirin ve iPhone'da ise CutStory'i kullanın. Bu uygulamaları kullanarak Android veya iPhone'unuzdan 15 saniyeden uzun Hikayeler gönderebilirsiniz.

CutStory - CutStory, videoyu 15 saniye ya da farklı bir uzunluktaki bölümlere ayırır ve akıllı telefonunuzun galerisine kaydeder.
İlginizi çekebilir

Instagram Biyografi Şekilleri ve Simgeler ile Instagram Bio Profili Düzenleme

İlgi çekici Instagram Profilleri oluşturmak için Instagram Biyografi Şekilleri ipuçlarımıza mutlaka bakmalısınız. Instagram profiliniz ve biyografi şekliniz ile..

6. Instagram Hi̇kayeni̇zi̇ Hızlandırın

15 saniye kuralını geçmenin diğer bir yolu videoları hızlandırmaktır. Bu sayede daha uzun videoları hikayenizde paylaşırken daha fazla şey anlatabilirsiniz.

 

Google Play Store, herhangi bir videoyu hızlandırmanıza izin veren birçok uygulama var. Biz size Microsoft Hyperlapse Mobile uygulamasını önereceğiz. Bu uygulama ile istediğiniz her videoyu istediğiniz süreye ayarlayabilirsiniz.

7. Eti̇ketleme Terci̇hleri̇ni̇zi̇ Beli̇rleyi̇n

Varsayılan olarak, biri sizi etiketleyip bir resim eklerse, profilinizde otomatik olarak görünür. Bununla birlikte, her resmin zaman çizelgenizde görünmesini istemezsiniz.

Yapmanız gereken tek şey profilinize gidip etiketli fotoğrafları seçmek. Üç nokta menü simgesine dokunun ve El ile Ekle'yi seçin. Artık birileri sizi etiketlediğinde her zaman bilgilendirileceksiniz.

8. Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükle

Instagram'ın bilgisayar sürümü paylaşımlara göz atmanıza, yorum yapmanıza ve aramanıza izin vermesine rağmen, resim eklemenize izin vermez. Ancak küçük bir ince ayarla bilgisayardan Instagram'a resim ekleyebilirsiniz.

Google Chrome web tarayıcısından Instagram'ı açıp, Geliştirici seçeneğine (klaveyede F12 tuşuna basın) gidin ve tablet simgesine tıklayın, kamera simgesi hemen görünecek. Bundan sonrası klasik uygulamadaki gibi.

9. Uygunsuz Yorumlari Fi̇ltrele

Instagram profiliniz özel değilse, büyük olasılıkla uygunsuz yorumlardan payınızı alabilirsiniz. İyi haber Instagram, rahatsız edici kelimeleri filtrelemenizi sağlar.

Ayarlar > Gizlilik > Yorumlar bölümüne gidin ve "Rahatsız Edici Yorumları Gizle" anahtarını sağa kaydırın.

İlginizi çekebilir

Instagram Biyografi Sözleri

2020 yılı için en iyi Instagram biyografi sözlerini mi arıyorsunuz? İşte sizin için havalı kısa Instagram sözleri. Instagram biyografi sözleri ile Instagram içi..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!