Instagram Hikayeleri (Story) için En İyi Uygulamalar

Instagram Hikayeleri (Story) için En İyi Uygulamalar

Instagram Hikayeleri Oluşturmak ve Düzenlemek için Uygulamalar

Image from stockvault.net

Instagram Hikayeleri için yerleşik araçları kullanıyorsanız, son derece basit sonuçlar elde edeceğinizi bilmelisiniz. Instagram hikayeleri sadece 24 saat göründüğü için, öne çıktıklarından ve takipçilerinizin zihninde bir izlenim bıraktıklarından emin olmalısınız.

Instagram Hikayelerinize gerçek bir canlılık ve etkileyici bir hava katmak istiyorsanız, bazı üçüncü parti uygulamalara güvenmek en iyisidir. Bu yazıda, Instagram Hikayelerinizi daha güzel yapmak için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan bazılarını derledik.

1. Instagram için Hashtag Uzmanı Uygulamalar - Doğru Hashtag'leri Bulun

Herkese açık Instagram hesabı olan biriyseniz, hashtag'lerin önemini bilirsiniz. Doğru etiket, profil keşfinde size yardımcı olabileceğinden, görüntünüzün görsel unsurundan daha önemlidir. Hikaye başına 10 adede kadar Hashtag ekleyebildiğiniz için, hangi hastag etiketlerinin popüler olduğunu ve anlatmaya çalıştığınız hikayeyle ilgili olduğunu bilmeniz önemlidir.

iOS kullanıcıları Hashtag Expert for IG uygulaması

iOS kullanıcıları Hashtag Expert for IG uygulamasını deneyebilir. Bu, ilgili hashtagleri bulmanızı sağlar. Yapmanız gereken tek şey ilgili bir arama terimi girmek ve uygulama size tüm ilgili ve trend olan hashtag'leri vermek için işin geri kalanını yapacak.

Tek yapmanız gereken birkaçını kopyalayıp hikayelerinize yapıştırmak.

Android kullanıcıları Hashme Hashtag Generator uygulamasını kontrol edebilir. bu, belirli bir konuya yönelik trend etiketlerine göz atmanızı sağlar. Hashtag listesinin tamamını kopyalayan birkaç uygulamanın aksine, bu, panoya kopyalamak için belirli hashtag'lere dokunmanıza izin verir.

Ayrıca, resme göre otomatik etiketleme önerileri arıyorsanız, AutoHash uygulamasını deneyebilirsiniz.

İpucu: Aynı zamanda, hashtag'lerin fotoğrafınızı aşırı kalabalık görünmesine izin vermeyin. Dedikleri gibi, sihir o ince çizgide yatıyor.

2. Instagram'da Yazı Tiplerinin Ustası Olun

Artık Instagram Stories'deki yerleşik fontlardan sıkıldınız mı? Dört yazı tipi, özellikle devamlı olarak yazılar yazan bir kişiyseniz zorluklar çıkarabilir.

Neyse ki, farklı yazı tipleri dünyasına kapı açan Canva, Adobe Spark Post for iOS ve Typography Master gibi uygulamalar var. En iyi yanı, fotoğrafı yükleyebilir ve o yazıyla hangi yazı tipinin en iyi göründüğünü görebilirsiniz.

Typography Master'ı kullanmak çok basit olsa da, diğer ikisi ilk kez kullananlar için biraz karmaşık olabilir.

Yazı tipleri dışında Canva ve Spark Post, Instagram Hikayeleri için bir dizi kullanıma hazır şablon içermektedir.

Sadece mevcut şablonlar listesinden bir tane seçmeniz, gerekli ayarı yapmanız gerekir! Hikaye indirmeye ve paylaşmaya hazır.

3. Özgün Sinemagraflar Oluşturun

İyi bir sinemagrafı kim sevmez? Bu kısa döngü videolar birçok yönden GIF’lerden daha iyidir. Sinemagrafileri başlangıç ​​ve bitiş noktalarını o kadar kusursuz bir şekilde harmanlıyor ki, öngörülen 15 saniye boyunca onları izlemek büyük bir zevk.

İkincisi, kalitesi çok daha iyidir. Sinemagrafiler grenli değildir ve orijinal fotoğrafta bulunan tüm renkleri vardır.

Sinemagraf için en iyi uygulamalardan biri, süreci çok daha basitleştiren Enlight Pixaloop'tur. Üstelik, çıktı kalitesi Instagram için çok iyi. Ayrıca, Pixalop resminize herhangi bir filigran uygulamaz.

4. Kendi Özgün Gif'lerinizi Yapın

Instagram, milyonlarca GIF’e erişmenizi sağlar. Ama kediniz için bir GIF yaparken Scribbl gibi üçüncü taraf bir uygulama kullanman gerekecek.

Scribbl, fotoğrafların üzerine harika bir animasyon çizmenizi sağlar ve bunları kolayca hikayeler olarak gönderebilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Görüntüyü doğru boyuta getirdikten sonra, menüden bir animasyon stili seçin.

Ne yazık ki, Scribble iOS için mevcut değildir.

Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme
İlginizi Çekebilir

Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme

5. Instagram Öne Çıkanlar için Mükemmler Kapaklar Oluşturun

Instagram Highlights için kapak mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, StoryLight Highlight Cover uygulamasını denemek isteyebilirsiniz. En iyi yanı, tüm kapakların özenle sınıflandırılmış olmasıdır.

StoryLight Highlight Cover uygulaması
Hem ücretsiz hem de ücretli simgelerin bir karışımını içerir, ancak bol miktarda ücretsiz kapak vardır. Bir simge seçtikten sonra, tercihinize göre arka planı da değiştirebilirsiniz.

Bu uygulamanın en iyi yanı, mevcut arka plan çeşitliliği - soluk renkli arka planlardan düz renk tonlarına kadar her şeyi burada bulabilirsiniz.

Göz atabileceğiniz başka bir uygulama da Highlight Cover Maker. 4.4'ten fazla derecelendirme ile, bu uygulamada Instagram Highlight'ınız için ilgi çekici simgeler bulabilirsiniz.

Highlight Cover Maker uygulaması
Yukarıdaki uygulamaya benzer şekilde, burada da arka planları seçebilirsiniz.

6. Instagram Hikayeleri için Harika Şablonlar

Bazen, sadece tek bir fotoğraf göndermek tüm hikayeyi anlatmaz. Tabii ki, bir kerede birden fazla fotoğraf gönderebilirsiniz, ancak eğlenceli değil. Aynı şey, altyazılı hikayeler için de söylenebilir. Çoğu zaman, başlık eklemek yalnızca karışıklığa neden olur. Yani, bir çıkış yolu arıyorsanız, Instagram Şablonlarına merhaba demelisiniz.

Insta Story ve StoryArt sık kullanılan uygulamalardan ikisi. Çeşitli formatlarda birçok temiz şablon sunarlar.

Insta Story ve StoryArt sık kullanılan uygulamalardan ikisi.
Sadece bir şablon seçmelisin. Fotoğrafınızı ekleyin ve ayarları değiştirin. Bu kadar basit.

Hem Insta Story hem de StoryArt farklı yazı tipi ve renklerle deneme yapmanızı sağlar. Bu yüzden, bu şablonlardan en iyi şekilde nasıl yararlandığınız size ve yaratıcılığınıza bağlıdır.

Hem Insta Story hem de StoryArt farklı yazı tipi ve renklerle deneme yapmanızı sağlar.
Her iki uygulama da ücretsiz ve ücretli şablonlarla birlikte gelir. Bazı premium şablonları kullanmak için, biraz fazladan para harcamanız gerekir.

7. Instagram için Videolarınızı Düzenleyin

Videonun iyi düzenlenmiş ve uygun bir şarkı ile sunulması şartıyla Instagram Hikayenizde kısa bir videoda paylaşabilirsiniz. Kısa videolar için InShot en iyi uygulamalardan biridir. Videolarınızı kırpmadan birden çok klibe eklemeye kadar, çok sayıda şey yapmanıza olanak tanır.

Ayrıca hikayenin hızını artırabilir veya azaltabilir ya da güzel bir müzik ekleyebilirsiniz.

InShot uygulamasının en iyi yanı, uygulamanın kullanımının çok kolay olması. Ayrıca, arayüz temiz ve dağınıklıktan uzak. InShot'un ücretsiz sürümü videolarınıza filigran eklese de, bundan kurtulmak için kısa bir video izlemeyi seçebilirsiniz.

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları
İlginizi Çekebilir

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

Instagram Hikayeleri ile Daha Fazlasını Yapın

Instagram Hikayeleri, kitlenizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur. Ayrıca, tüm yeni çıkartmalar ve sohbet seçenekleriyle, bu moda yakın zamanda bitmeyecek. Bu yüzden, sadece özelliklerden ve platformdan en iyi şekilde yararlanın.

Kaynak : https://www.guidingtech.com/top-best-apps-instagram-stories-2019/
Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.