Instagram Hikayelerinize Arka Plan Müziği Ekleme

Instagram Hikayelerinize Arka Plan Müziği Ekleme

Hikayeler sosyal medyayı daha eğlenceli hale getiriyor. Instagram hikayeleriniz için müzik ekleyerek bunu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu yazıda, Instagram hikayelerine müzik ekleyebilmenizi sağlayan iki yol göstereceğiz. Birincisi Instagram uygulamasının kendi içinden ve diğer yöntem ise üçüncü taraf bir uygulama ile.

İlginizi Çekebilir Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme

Android'de Instagram Hikayeleri'ne Hareketli Yazı Ekleme

Eğer hevesli bir Instagram kullanıcısı iseniz, benzersiz olma ihtiyacı her zaman mevcuttur. Çıkartmalar, GIF, yüz filtreleri ve diğerleri gibi birçok yerleşik araç benzersiz Instagram hikayeleri oluşturmanıza izin verir. Basit şeyleri biraz daha farklı yapmak ister misin? Örneğin, Instagram, hikayelere ve yayınlara hareketli metin eklemek.

Sosyal medyadaki en son yenilikler Hikayeler. Facebook ve Snapchat'dan WhatsApp'a veya Instagram'a, neredeyse hepsinin bu özelliği var. Bu hikayelerin eğlenceli kısmı, sadece 24 saatlik bir sürede kalmaları ve çok geçmeden ortadan kaybolmaları. Snapchat, fotoğrafların kaybolmasının asıl öncüsü olmasına rağmen, Instagram onu yakaladı ve son derece başarılı Instagram Hikayeleri başlattı. 

1. Instagram Uygulaması Aracılığıyla

Instagram hikayelerinde etrafınızdaki sesleri yakalayabildiğini biliyorsunuzdur. Ancak bu etraftaki istemediğiniz gereksiz gürültü sesini de alır. Eğer böyle bir durumla karşılaştıysanız, akıllı ve şık bir çözümümüz var.

Instagram uygulaması, akıllı telefondan sesleri ayıklama yeteneğine sahiptir. Yani, Spotify, Google müzik veya PowerAmp gibi herhangi bir müzik çalarda çalışan bir şarkınız varsa, uygulama şarkıyı doğrudan buradan alabilir.

Yani, bir dahaki sefere Instagram hikayeniz için arka plan müziği olarak bir şarkıya sahip olmak istiyorsanız, sadece akıllı telefonunuzdaki şarkıyı çalın, Instagram'ı açın ve hikayeyi yakalamaya başlayın.

Telefonun mikrofonundaki sesleri yakalayacağından, ortamdaki sesleri de yakalayacaktır. Yani, mümkün olduğunca asgari seslere sahip olun.

2. Üçüncü Taraf Bir Uygulama Aracılığıyla

Çoğu zaman fotoğraflarımız ve videolarımız var ama eksik olan tek şey müzikal bir arka plan.

Bu durumu kurtarmaya gelen uygulama InShot Video Editor.

Bu uygulama aracılığıyla videoyu açın ve gerektiği kadar kırpın. Bittiğinde, araç çubuğundaki Müzik simgesine dokunun ve şarkılarınızı seçin.

Şarkıları, dahili depolama alanınızdan da alabilirsiniz.

Müzik seçildikten sonra, uygun müzik seviyesini seçin ve orijinal video sesini kapatın. İsterseniz müziği de crossfade edebilirsiniz.

InShot uygulamasının videoyu daha küçük bir boyuta ölçeklendirdiğini unutmayın, bu yüzden ekrana sığdırmayı unutmayın. Ayrıca, InShot uygulamasından da etiket ve metin ekleyebilirsiniz.
Şimdi yapmanız gereken Kaydet'e tıklamak ve kaydedilen videoyu Instagram hikayelere yüklemek.

Sonuç
İkinci yöntem daha iyi gibi. Bir videonun yalnızca arka plandaki sesini kapatmak ya da küçültmekle kalmıyor, aynı zamanda videoya gerçekten güzel bir emojiyi de giriyorsunuz.

İlginizi Çekebilir En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

2016'da Instagram, Snapchat'den esinlenen bir özellik olan Hikayeleri tanıttı. 2018'de ise, Instagram Hikayeleri Snapchat'dan iki kat daha aktif kullanıcıya sahiptir. Hikayelerde bazı özellikler gözle görülebilir olsa da, diğerleri menüler veya jestler içinde gizlidir. Ama endişelenme. Senin için bunları çıkardık. Kullanabileceğiniz en iyi Instagram hikaye ipuçlarını, püf noktalarını ve hilelerini bulmak için okumaya devam edin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 262 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Instagram Hikayelerinize Arka Plan Müziği Ekleme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Instagram Hikayelerinize Arka Plan Müziği Ekleme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Instagram Hikayelerinize Arka Plan Müziği Ekleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın