Ogznet.com
Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır? Paylaş:

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Onaylı Hesap Başvurusu (Mavi tik alma) Nasıl Yapılır?

Birinin Instagram hesabındaki kullanıcı adının yanındaki resmi mavi onay simgesi dikkatinizi mutlaka çekmiştir. Bu mavi tik işareti, Instagram tarafından ”doğrulanmış hesap” anlamına gelir ve anında hesabınıza yetki verir. Mavi tik işareti ile hesabın güvenilirliği artar.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Instagram hesabı nasıl doğrulanır?

2018'in sonuna kadar Instagram hesap doğrulamasını talep etmenin bir yolu yoktu. Sadece, hesabınızın sistem tarafından seçileceğini ve Instagram mavi tik almayı umut etmeniz gerekiyordu. Instagram mavi tik işareti sadece çok ünlü isimler ve tanınmış markalar için veriliyordu.

Ancak şimdi, herkes hesap doğrulama talebinde bulunabilir! Ancak, bir doğrulama isteği gönderen herkesin bu isteğinin onaylanmayacağını unutmayın. Aşağıda, onaylı hesap için karşılamanız gereken kriterler de dahil olmak üzere, Instagram'da mavi tik için yapmanız gerekenleri adım adım göreceksiniz.

Instagram'da mavi tik almak yani onaylı hesap olmak için yapmanız gerekenler:

Instagram - Instagram'da mavi tik almak yani onaylı hesap olmak için yapmanız gerekenler.

1. Profilinizin sağ üst köşesindeki 3 çizgi simgesine dokunarak alt kısımdaki 'Ayarlar'a basıp Hesap ayarlarınıza gidin.

2. Aşağı kaydırın ve 'Doğrulama iste' yi seçin.

3. Burada, aşağıdakileri göndermeniz istenecektir:

•  Instagram Kullanıcı Adı (şu anda oturum açtığınız ve doğrulamak istediğiniz hesap olacaktır)
•  Adı Soyadı (tam adınızı yasal kimliğinizde göründüğü gibi girin. Bu bir işletme için ise, adını girmek isterseniz birincil hissedarın adı olabilir)
•  Bilinen Adı (adınızı girebilirsiniz, ancak bu bir şirket için ise şirket adını girebilirsiniz)
•  Hesap Kategorisi (en yakın eşleşmeyi seçin)
•  Geçerli fotoğraflı bir kimliğin bir resmi (bu bir pasaport, ehliyet veya kimlik olabilir. Alternatif olarak, vergi dosyası, son faturalar, şirket sözleşmesi vb. gibi bir resmi ticari belge de gönderebilirsiniz..)

Instagram - Instagram'da Mavi Tik Almak

4. Sonra sadece 'Gönder' düğmesine basmanız ve beklemeniz gerekir. Beklemeniz gereken süre Instagram tarafından açıkça belirtilmez, bu yüzden birkaç saat, gün veya hafta olabilir.

Instagram'da Mavi Tik Almak (Onaylanmış Hesap) için Dikkate Edilmesi Gereken Kriterler

Instagram, Instagram'da mavi tik isteniyorsa, her hesabın yerine getirmesi gereken bazı nitelikleri belirtir. Bu nedenle, onaylanma olasılığınızı artırmak için, hesabınızın aşağıdaki kriterlere uygun olduğundan emin olun:

1. Gerçeklik:  Hesabınız gerçek bir kişi, işletme veya varlık olmalıdır. “Fan” hesapları ( ünlüler için oluşturulanlar gibi ) bu kategoriden hariç tutulur.

2. Benzersiz: Instagram, genellikle genel ilgi veya repost hesaplarını doğrulamaz. Oluşturulan ve yayınlanan içerik kendinizin olmalıdır.

3. Genel ve Eksiksiz: Instagram, her doğrulanmış hesabın genele açık olmasını ve tamamen doldurulmuş bir biyografiye sahip olmasını ister. Bu, bir profil resminin ve hesabınıza yüklenen yayınların olmasını içerir. Her zaman eksiksiz, optimize edilmiş ve etkili bir biyografinin Instagram için şart olduğunu bilmeniz gerekir!

4. Çapraz Tanıtım Yoktur: Hesabınızda, kullanıcılara diğer sosyal platformlarda sizi takip etmelerini söyleyen “beni ekle” bağlantıları olamaz. Bağlantınız yalnızca web sitenize, mağazanıza, açılış sayfanıza vb. trafik yönlendirmek için kullanılmalıdır.

5. İlgi Çekici: Doğrulama genellikle daha önce ünlüler için yapılmış olsa da, Instagram şimdi birden çok tanınmış haber kaynağında yer almış hesapları da onaylıyor. Çoğu insanın doğrulama için reddedilme nedeni budur. Kendi web sitesi dışında, başka bir mecrada bir kendisi veya firması hakkında yapılmış bir haber yoksa popüler bir markaya sahip olmak yeterli değildir. Instagram, dünya çapında tanınmış ve tanınabilir olduğunuzu bilmek istiyor!

İlginizi çekebilir

Instagram Repost Nasıl Yapılır? Android ve iOS için Instagram Repost Uygulamaları

Instagram, fotoğraf ve video paylaşmak için en popüler sosyal ağdır. Bununla birlikte, Facebook'a ait olan bu sosyal ağ, isteyebileceğiniz neredeyse tüm özellik..

Instagram hesap doğrulama talebi gönderdikten sonra dikkat etmeniz gereken birkaç husus

1. Instagram mavi tik almak için asgari takipçi gereksinimi yoktur. Diğer yandan, milyonlarca takipçiye sahip olmak da mavi tik almayı garanti etmez! Her şey yukarıda listelenen yeterlilikler ile ilgilidir, bu yüzden bunları tamamladığınızdan emin olun!

2. Instagram, doğrulama isteklerini reddederken belirli bir neden göstermez. Kullanıcılar, hesabının ölçütleri karşılamadığını söyleyen bir bildirim alırlar. Bununla birlikte, her 30 günde bir istek gönderebilirsiniz, bu yüzden denemeye devam edin!

3. Yer aldığınız diğer haber makalelerini manuel olarak göndermenin bir yolu yoktur. Instagram basın ve görünümlerle ilgili kendi araştırmalarını yapar. Yayınlandığınız makaleler Google'da bulunabiliyorsa, onları bulacaklardır! Yayınlarda yer aldıysanız, işletme adınızın başlıkta veya Google’da listelendiğinden emin olun.

4. Instagram'ın isteğinizi ne zaman onaylayacağını veya reddedeceğini bilemezsiniz, günler veya haftalar sürebilir. Onay veya reddedilme mesajınız için bildirimlerinize göz atın.

5. Doğrulama için Instagram'dan bir mail gelmez veya üçüncü taraf birileri ücret karşılığında doğrulanmış hesap alamaz! Instagram'da doğrulama ile ilgili birçok dolandırıcılık olayı var, bu yüzden herhangi birine kanmayın. Instagram'dan, bir bağlantıyı tıklayarak hesabınızı onaylanabileceğinizi söyleyen bir mail alırsanız, mesajdaki herhangi bir linke tıklamayın! Hesabınız bu şekilde hacklenir! Ayrıca, onaylı hesap almak için kimseye ödeme yapmayın. Bunu yapmaları mümkün değil. Instagram'da onaylı hesap olmanın tek yolu yukarıda belirtilen resmi başvuru sürecidir.

İlginizi çekebilir

En İyi Instagram Hikaye İpuçları ve Püf Noktaları

Basit arayüz ve yeni özellikler, insanların Instagram'ı kullanmasının önemli nedenlerinden biri. Ama bu basit arayüzle yetinmeyin, çünkü bu fotoğraf paylaşım uy..

Instagram'da onaylı hesap yani mavi tik alma şekli budur! Gördüğünüz gibi, herkesin Instagram doğrulaması isteğinde bulunma seçeneği olsa da, ne yazık ki hesabınızın onaylanacağı konusunda hiçbir garanti yoktur. Ancak, yukarıdaki adımları izleyin ve hesabınızın listelenen tüm kriterleri karşıladığından emin olun, böylece daha çok şansınız olacaktır. Reddedilirse, başvurunuzu her 30 günde bir tekrar gönderebileceğinizi unutmayın.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!