Instagram Mesajlarınıza Link Eklemek için 5 Yöntem

Instagram Mesajlarınıza Link Eklemek için 5 Yöntem

Instagram'dan eksik olan bazı özelliklerden biri, altyazılardaki bağlantıları paylaşma yeteneğidir. Ancak, hayattaki çoğu şeyde olduğu gibi, bu sorunu atlatmanın birkaç yolu vardır. Bu sorunu çözmeyi amaçlayan üçüncü taraf web sitelerinden birini kullanarak bu sınırlamayı aşabilirsiniz. Ve bu makalede size nasıl olduğunu göstereceğiz…

1. Campsite

Campsite, bir dizi resim ve bağlantı içeren kişiselleştirilmiş bir açılış sayfası oluşturarak bu sorunu çözmeyi amaçlayan çevrimiçi bir hizmettir. Kaydolduğunuz zaman, Instagram profilinize ekleyebileceğiniz bir campsite.bio URL'si alırsınız.

Ücretsiz bir hesap için kaydolduktan sonra, Campsite'yi Instagram hesabınıza bağlayın, böylece görüntüleri belirli bağlantılarla ilişkilendirebilirsiniz.

Yeni Bağlantı Ekle'yi tıklayın ve küçük resmi tıklayın. Bu, Instagram fotoğraflarınızın bir listesini yükleyecektir. Kullanmak istediğiniz görüntüyü tıklayıp bağlantıyı ve bağlantı metnini ekleyebilirsiniz. Campsite ayrıca, bağlantı tıklamaları için temel analizler de sağlayacaktır.

Campsite ile, özel bir profil resmi ve kısa bir giriş ekleyebilir ve sayfanız için özel tema renkleri ve yazı tipleri seçebilirsiniz.

Bağlantıları açıp kapatabilir ve sayfanın altındaki simgeler olarak görünecek sosyal medya profillerinizi ekleyebilirsiniz.

Son ürün daha hareketli fotoğraflarınızı ve bağlantılarınızı bir liste olarak gösteren kullanıcı dostu arayüz gösterir.

Aylık ücretli bir pro hesabı, tüm ücretsiz özellikleri gizleme, marka oluşturma, özel görüntüler yükleme, daha gelişmiş analitiklere erişim, özel bir alt alan adı kullanma ve diğer şeylerin yanı sıra öncelikli destek ile birlikte alır.

2. Metricool

Metricool tonlarca özelliğe sahip sağlam bir sosyal medya platformudur; bunlardan biri, Instagram gönderilerinizle bağlantıları ilişkilendirebilir. Bununla birlikte, bu özellikten yararlanmak için ücretli bir hesaba geçmeniz gerekir. Ancak ücretli hesap ile sosyal medya zamanlayıcı, büyüme izleyici ve Instagram, Twitter, Facebook ve LinkedIn için etkileşim analizi gibi bir dizi başka özellik daha elde edersiniz.

Satın almaya karar vermeden önce Instagram bağlantı özelliğini test edebilirsiniz. Metricool'a giriş yaptıktan ve Instagram hesabınızı bağladıktan sonra menüden Planning (Planla) düğmesine tıklayın ve Instagram Link'e tıklayın. Burada, özelliği mümkün olduğunca kolay hale getiren bir arayüzle, özelliğin nasıl çalıştığını tam olarak test edebilirsiniz.

Instagram resimlerinizin bir özetini göreceksiniz. Bu görüntüye bağlantı eklemek için kırmızı köprü düğmesini tıklamanız yeterlidir. Sayfanın üst kısmında, Instagram biyografinize eklemek istediğiniz Metricool URL'sini ve fotoğraf paylaşım uygulamasında kullanıcıları yönlendirin.

Metricool, en son dokuz resminizi varsayılan olarak gösterecektir, ancak feed'inizden ek fotoğraflar seçebilirsiniz. Görüntüde çöp kutusu simgesini tıklayarak görüntülemek istemediğiniz fotoğrafları kaldırın.

Son ürün, Instagram feed'inizle pratik olarak aynı görünen ve bir görüntü ızgarası sunan duyarlı bir sitedir.

3. URL Kısaltıcı Bitly

Kullanıcıları başka bir web sitesine yönlendirmek zorunda kalmadan, bunun yerine bir URL kısaltıcı kullanabilirsiniz. Buradaki anahtar, örneğin Bitly gibi özel bağlantılar oluşturmanızı sağlayan bir URL kısaltıcı kullanmak olacaktır.

Kaydolmadan Bitly ile bağlantıları kısaltabilmekle birlikte, kişiselleştirme özelliğini kullanmak için bir hesaba ihtiyacınız olacak. Kısaltılmış yeni bir URL oluşturmak ve bağlantınıza yapıştırmak için Oluştur düğmesini tıkladıktan sonra kısaltılmış bağlantınız için birkaç ek seçenek görürsünüz.

Benzersiz bir URL seçmek için, Özelleştir alanındaki alana ait sayı ve harflerin dizesini, takipçilerinizin hatırlaması kolay olacak bir şeye dönüştürmeniz yeterlidir. Kısaltılmış URL'nizi aldıktan sonra, diğer herhangi bir metindeki gibi yazıya ekleyin.

Bitly URL kullanmanın avantajı, sitenin analizleri aracılığıyla gerçekten kaç kişinin bağlantıyı açtığına dair bir fikir edinmenizdir.

Bitly ve diğer üçüncü taraf URL kısaltıcıları dışında, kendi URL kısaltıcınızı oluşturmak, istediğiniz tam metni kullanabilmeniz için harika bir yoldur.

4. Bir Link'i Hikayelerde veya IGTV'de paylaşın
İçeriğinizin öne çıkmasını sağlamak için Instagram Hikayeleri kullanmanın birçok yolu vardır ve buna bağlantı eklemesi de dahildir. Bununla birlikte, bağlantı ekleme yeteneği yalnızca doğrulanmış veya 10.000'den fazla takipçisi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Bu ölçütlerden herhangi birine uymuyorsanız, oynayabileceğiniz birkaç geçici çözüm vardır, ancak dürüst olmak gerekirse, bunlar kullanışlı değildir. En basit yaklaşım, bağlantınızı normal metin olarak eklemektir. Tıklanabilir olmayacak, ancak yukarıda ana hatlarıyla belirtildiği şekilde unutulmaz kısaltılmış bir URL kullanmak, takipçilerinizin bağlantıyı ziyaret etmesini teşvik edebilir.

Bir IGTV videosunun açıklamasına da bir link ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, IGTV videolarının anahtarı, takipçilerinizin orada bir bağlantı olduğunu anlayamayabilir. Bağlantıyı görmek için açıklamayı genişletmek için dokunmaları gerekir.

Daha sonra, daha geniş bir kitle tarafından görüldüğünden emin olmak için bu IGTV videosunu Instagram Hikayelerinize ekleyebilirsiniz. IGTV videonuzu oluşturduktan sonra yeni bir hikaye oluşturun.

5. Kendiniz Oluşturun
Tam kontrol için, barındırdığınız bir site oluşturabilirsiniz. Buna herhangi bir para harcamak istemiyorsanız, ücretsiz site oluşturmanıza izin veren WordPress veya Tumblr gibi platformları da tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz platform veya ev sahibi, Instagram feed'inize benzemesini sağlamak için bir ızgara teması kullanmak isteyebilirsiniz. WordPress.com'u kullanacaksanız, Cubic gibi bir tema düşünebilirsiniz. Fotoğrafları, Instagram'a yüklediğiniz sırayla WordPress sitesine yükleyin ve resmin URL'sini paylaşmak istediğiniz bağlantıya değiştirin.

Tumblr'ı tercih ediyorsanız, Berlin ve Fasofi temaları  iyi çalışır. Bir WordPress sitesine ev sahipliği yapacaksanız, Gridsby şablonunu kullanabilirsiniz. Kendinize ait bir WordPress web siteniz varsa, ek bir sayfa oluşturabilir ve bir WordPress galerisi ekleyebilirsiniz.

Instagram üzerindeki bağlantıları paylaşmanın daha fazla yolunu arıyorsanız, Campsite alanına benzer bir şekilde çalışan Linktree'yi düşünebilirsiniz. Sınırsız sayıda fotoğraf ile ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Tüm bu araçlar Instagram'dan biraz daha fazlasını almak için harika, izleyicilerinizin bağlantılarınızı tıklamaya eğilimli olmaları için Instagram'daki katılımınızı nasıl artıracağınızı da düşünmelisiniz. Daha fazla Instagram takipçisi nasıl bulabileceğinizi ve insanların fotoğraflarınızı beğenmesini nasıl sağlayabileceğinizi düşünün.

Ogznet.com

Yorumlar (1)

Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.