Ogznet.com
Instagram Profilinizi Daha Profesyonel Gösterecek 2 Faydalı Uygulama Paylaş:

Instagram Profilinizi Daha Profesyonel Gösterecek 2 Faydalı Uygulama

Instagram Profilinizi Daha Profesyonel Gösterecek 2 Faydalı Uygulama

Instagram profiliniz, kişisel veya kurumsal markanızı insanlara göstermek için harika bir araçtır. Örneğin, bir fitness eğitmeniyseniz, Instagram’da takipçilerinize ilham vermek için yemekler, egzersiz rutinleri ve kişisel gelişiminizi gösteren fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Bir fotoğrafçıysanız Instagram, potansiyel müşterilerinize portföyünüzü göstermenin mükemmel bir yoludur.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Peki, markanızı Instagram'da daha profesyonel göstermek ister miydiniz? Instagram profilinizden en iyi şekilde yararlanmak için okumaya devam edin.

1. Tüm Sosyal Medya Hesaplarınız için Tek Bir Biyografi Bağlantısı Kullanın

Instagram, gönderilerinize bağlantı koymanıza veya biyografinize birden çok bağlantı koymanıza izin vermez; ancak, takipçilerinizin sizi diğer platformlarınızda bulmalarına yardımcı olmanın daha iyi bir yolu var.

Bunu yapmanın en iyi yolu Solo.to veya Linktree gibi ücretsiz bir siteye kaydolmaktır. Solo.to, size daha fazla özelleştirilebilir seçenek sunuyor ve kişiselleştirilmiş bir bağlantı veriyor. Ayrıca çok daha iyi görünüyor.

Şimdi bu aracı kullanmak için öncelikle Solo.to'ya gidin ve masaüstünde Create Account (Hesap Oluştur)'a tıklayın veya Mobil cihazda Join for Free (Ücretsiz Katıl)'ye dokunun.

Solo.to - Her şey için tek bir biyografi bağlantısı

Kayıt sayfasında, bir kullanıcı adı girerek bağlantınızın adresini seçmenize izin verir. Kullanıcı adını Instagram'da ve diğer tüm sosyal medya hesaplarınızda kullandığınız adla aynı yaptığınızdan emin olun. Eğer alamıyorsanız, benzer ve hatırlaması kolay bir şey seçtiğinizden emin olun. Ardından bir şifre oluşturun.

Kaydolduktan sonra, arka plan rengini, profil fotoğrafını değiştirmenize ve bağlantılarınızı eklemenize izin verecektir.

Solo.to

Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, bağlantılarınızı yalnızca + Add New'e ve ardından Link'e dokunarak kopyalayıp yapıştırarak ekleyebileceğinizi unutmayın.

Ücretli bir plan alırsanız, biraz daha iyi görünen ancak tamamen aynı şekilde çalışan Social Buttons (Sosyal Düğmeler) ekleyebilirsiniz. Şimdilik sadece bağlantılarımızı ekleyeceğiz.

solo.to - link ekleme

İşlemleri bitirdiğinizde şimdi onu Instagram biyografinize ekleyelim. Instagram profilinizden Profili Düzenle'ye dokunun. Solo.to sayfanızın URL adresini kopyalayıp Instagram profil düzenleme sayfasındaki Web sitesi yazan yere yapıştırın.

ogznet - solo.to biyografi

Ayrıca biyografinizi biraz basitleştirmenizi öneririz. Kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve biraz da kişiliğinizi açıklayan kısa bir cümle koyun. Biyografinizin güzel görünmesi için biçimlendirebilirsiniz ve biraz daha kişilik vermek isterseniz bazı emojiler ekleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram Biyografisine Birden Fazla Link Ekleme

Instagram, profilinizin Biyografi bölümüne yalnızca tek bir link eklemenize izin verir. Resmi olarak birden çok url eklemenin bir yolu yoktur. Ancak, Instagram ..

2. Instagram Öne Çıkanlar Hikayelerinizin Kapak Fotoğraflarını Düzenleyin

Yeni Instagram özelliklerinden biri, Instagram hikayelerinizden önemli anları kaydetme yeteneğidir. Bir fotoğrafçıysanız bu, düğünler, evcil hayvanlar, portreler, manzaralar vb. dahil, yaptığınız farklı fotoğraf çekimlerini sergilemenin harika bir yoludur; ancak bu harika özellikten yararlanmak için fotoğrafçı olmanıza gerek yok.

Instagram öne çıkanlar hikayenizin kapaklarını düzenleyelim. Adobe Illustrator veya Affinity Designer gibi grafik tasarım yazılımlarını kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmanın daha da kolay, ücretsiz ve daha kullanıcı dostu bir yolu var: Canva.

Canva

Ücretsiz bir hesap için kaydolun, ardından Tasarım oluşturun'a tıklayın. Canva'da, Instagram Hikayesi öne çıkan fotoğrafı dahil, isteyebileceğiniz her şey için bir şablon vardır. Arama çubuğuna "Instagram Hikayesi" yazıp çıkan sonuca tıklayın.

Canva - instagram hikayesi

Canva, farklı renkler, yazı tipleri ve simgelerle dolu birçok şablon çıkarır. Aradığınız şeye benzer bir tane seçin, ancak tasarımın her yönünü düzenleyebileceğimizi unutmayın, böylece ihtiyacınız olanla tam olarak eşleşen bir tane yoksa endişelenmeyin.

Canva - instagram hikayesi şablonları

Markanız için parlak ve canlı renkleri kullanabilirsiniz. Artık değiştirebileceğiniz çeşitli tasarım öğeleri seçenekleri göreceksiniz. Markanız farklı renkler kullanıyorsa, üstteki renkli kutuya tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Canva - instagram hikaye şablonu

Sağ üstteki indir seçeneğine tıklayarak yeni kapağınızı kaydedebilirsiniz; ancak, Instagram hikaye özeti kapağınızı yalnızca mobil cihazınızda değiştirebilirsiniz

Bunun için iOS ve Android'de bulunan Canva uygulamasını indirin; oturum açtığınızda tüm tasarımlarınız orada olacaktır.

Tasarımınıza ve ardından sağ üstteki indirme simgesine dokunun. Instagram kapak fotoğrafınız artık galeri rulonuzda olacak ve Instagram'a eklenebilir.

İlginizi çekebilir

Instagram Biyografi Şekilleri ve Simgeler ile Instagram Bio Profili Düzenleme

İlgi çekici Instagram Profilleri oluşturmak için Instagram Biyografi Şekilleri ipuçlarımıza mutlaka bakmalısınız. Instagram profiliniz ve biyografi şekliniz ile..

Profilinizde, kapağını değiştirmek istediğiniz Hikayelerde öne çıkanlar'a dokunun ve basılı tutun.

Öne Çıkarmayı Düzenle'ye, ardından Kapağı Düzenle'ye dokunun. Hazırladığınız kapak resmini seçip işlemleri tamamlayın.

instagram - hikayelerde öne çıkanlar düzenle

Artık profiliniz estetik açıdan daha hoş görünüyor.

Takipçileriniz artık Instagram hikayelerinize bakarak kişiliğinizi daha iyi tanıyabilir. Artık çok daha hoş göründüklerine göre, takipçilerinizin onları kontrol etme olasılığı daha yüksektir. Kişisel markanızı oluşturmak, şu anda yaptığınız işi sadece kendiniz olarak profesyonelleştirmenin harika bir yoludur.

Solo.to ve Canva, kullanımı kolay ve piyasadaki en iyi Instagram araçlarından yalnızca birkaçı.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!