Ogznet.com
Instagram Şifremi Unuttum! Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır? Paylaş:

Instagram Şifremi Unuttum! Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Instagram Şifremi Unuttum! Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

İster Instagram’ı yeni bir cihaza indiriyor olun, ister yanlışlıkla çıkış yapmış olun, bazen sık kullanmadığınız bir şifreyi hatırlamak zordur. Instagram şifrenizi unuttuysanız sıfırlamak, herhangi bir cihazdan şifreyi kurtarmanın hızlı ve kolay bir yoludur.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Instagram'a Neden Giriş Yapamıyorum?

Şifrenizi sıfırlamadan önce, Instagram'ın hesabınıza girmenizi engellemesinin birkaç nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunları içerebilir:

 • Şifre yanlış girilmiş: Özellikle mobil cihazlarda şifrenizin yanlış girilmesi kolaydır. Tekrar giriş yapmayı deneyin, bu sefer ne yazdığınıza çok dikkat edin.
 • Parola büyük / küçük harfe duyarlıdır: Instagram, büyük / küçük harfe duyarlı parolalar kullanır, yani küçük ve büyük harfleri her seferinde aynı şekilde yazmanız gerecektir.
 • Kullanıcı adı yanlış: Kullanıcı adınızın doğru olduğundan emin olun. İyi haber şu ki, Instagram giriş yapmak için telefon numaranızı, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi kullanmanıza izin veriyor. Seçeneklerden her birini deneyebilirsiniz.

Tüm bu seçenekler başarısız olursa, hesabınıza girmek için şifrenizi sıfırlamanın zamanı geldi. İster telefonunuzda ister masaüstü bilgisayarınızda olsun, işlem hızlı, basit ve aynıdır.

Instagram Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

İlk olarak, Instagram uygulamanızın telefonunuzda yüklü olduğundan veya Instagram web sitesinin bilgisayarınızda açık olduğundan emin olun.

Masaüstünde Instagram'ın Kaydolma ve Giriş Yapma sayfasının ekran görüntüsü.

Masaüstü bir bilgisayardan Instagram şifre sıfırlama:

 1. Anasayfada, Şifremi Unuttum linkini göreceksiniz. Buna tıklayın.
 2. Başlamak için e-posta adresinizi, telefon numaranızı veya kullanıcı adınızı girme seçeneğiniz olacak. Boş alana hangisini seçerseniz seçin, ardından Giriş Bağlantısını Gönder'i seçin.
 3. Bilgilerinizi girdikten sonra, bir açılır mesaj, şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı için hesabınızla ilişkili e-postayı veya telefon numarasını kontrol etmenizi bildirecektir. Ya bir metin mesajı ya da bir bağlantı içeren bir e-posta alacaksınız.
 4. Bağlantınızı almak için nerede olduğuna gidin ve açın.
 5. Yeni Parola alanına yeni bir parola girin. Instagram daha sonra sizden Yeni Parola Onayı alanında yeni parolayı onaylamanızı isteyecektir. Daha sonra Parolayı Sıfırla'yı seçin.
 6. Instagram, mümkünse size sıfırlama kodu içeren bir kısa mesaj gönderecektir. Kodu Güvenlik Kodu kutusuna girin.
 7. Girdiğiniz kod doğruysa şifre değişikliğiniz başarılı olur ve Instagram hesabınıza yönlendirileceksiniz.
 8. Yeni şifrenizi güvenli bir yerde, gelecekte hatırlayabileceğiniz bir yerde saklayın. Bitwarden gibi bir şifre yöneticisi kullanabilir veya tarayıcınızı sizin için parolaları hatırlaması için kullanın.
 9. Hepsi bu kadar!

instagram şifre sıfırlama

Telefondan Instagram Şifre Sıfırlama

Instagram şifrenizi mobil cihazınızda sıfırlarken, Instagram ve Facebook hesaplarınız birbirine bağlıysa, hesabınıza tekrar giriş yapmak için Facebook'u kullanma seçeneğiniz vardır.

Mobil cihazınızda Şifremi Unuttum'a dokunun.

Bir sonraki ekranda, alt kısımda Facebook simgesiyle birlikte Adınız Olarak Devam Et'i göreceksiniz. Facebook hesabınızla oturum açmak için bu düğmeye dokunun. Başarılı olursa Instagram hesabınıza yönlendirileceksiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!