Ogznet.com
Instagram’da Birisini Nasıl Engellersiniz Paylaş:

Instagram’da Birisini Nasıl Engellersiniz

Instagram’da Birisini Nasıl Engellersiniz

Bir kullanıcının Instagram’daki engellemesinin nasıl yapılacağıyla ilgili eğitimimizi takip edin.

Instagram, fotoğrafların paylaşılması ve en yeni trendler ve modaların yanı sıra ailenizin ve arkadaşlarınızın yayınladığı şeyleri güncel tutmak için harika bir platformdur. Ancak, herkesin sizin yayınlarınızı görmesini istemeyebilirsiniz.

Nedeni ne olursa olsun, ne yaptığını biliyorsan Instagram üzerinde birisini engellemek oldukça kolaydır. Birini engellemeyi seçerseniz, profilinizi, yayınlarınızı veya hikayenizi bulamıyor olabilirsiniz.

Instagram Uygulamasını Kullanarak Bir Kişiyi Engelleme

Instagram uygulaması birisini engellemeyi kolaylaştırır.
Instagram uygulaması Android, iOS ve Windows platformları için kullanılabilir ve aşağıdaki adımları izleyerek başka bir Instagram kullanıcısını hızla engellemek için kullanılabilir.

 1. Instagram uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz kullanıcının profilini yükleyin. Bu, kullanıcı arabirimine Instagram arabirimindeki herhangi bir yerden erişerek yapılabilir.
 2. Kullanıcının profil sayfası şimdi görünür olmalıdır. 
 3. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan ve üç nokta ile temsil edilen menü düğmesine dokunun,
 4. Açılır menü belirdiğinde, Blok etiketli seçeneği seçin. Bu kullanıcıyı engellemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir uyarı görünecektir. Engelle düğmesine dokunun.
 5. Kullanıcının başarıyla engellendiğini belirten bir onay mesajı görüntülenecektir. İşlemi tamamlamak için Kapat seçeneğine dokunun.

Bir Web Tarayıcısı Kullanarak Birini Engelleme

Kişileri Instagram web sitesinden de engelleyebilirsiniz.
Uygulamayı kullanmıyorsanız veya desteklemeyen bir platformda çalışıyorsanız, Instagram web sitesinden birisini engelleyebilirsiniz.

 1. Tarayıcınızı açın ve Instagram web sitesine gidin.
 2. Engellemek istediğiniz kullanıcı profiline erişin. Bu, Instagram arayüzünün herhangi bir yerinden kullanıcı adlarına tıklayarak yapılabilir.
 3. Kullanıcının profil sayfası şimdi görüntülenmelidir. En sağdaki menü düğmesine tıklayın.
 4. Ana Instagram ekranının üzerine yerleştirilmiş bir açılır menü görünmelidir. Bu kullanıcıyı engelle seçeneğini tıklayın.
 5. Bu kullanıcıyı engellemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir uyarı görünecektir. Engelle düğmesini tıklayın.
 6. Şimdi kullanıcının başarıyla engellendiğini belirterek bir onay mesajı görüntülenecek, işlemi tamamlamak için onaylayın ve kapatın.

 

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!