İnternet Hizmet Sağlayıcısı'nın size acaba dürüst davranıyor mu? Genişbant bağlantılarınızın hızını kontrol etmenin bir yolu var mı? İnternet bağlantınızın hızını test etmek için aşağıdaki sitelerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

En İyi, İnternet Bağlantısı Hızı Test Siteleri

İnternet hız testi için yaklaşık yedi site paylaşacağım. Kendinize göre birini seçin. En iyi internet hız testi uygulamaları.

#1. SpeedTest

best speedtest app

Birisi bana internet hızını nasıl kontrol edeceğini sorsa en başta SpeedTest adını söylerim. Çok güzel ve zarif bir tasarıma sahip. Ancak cep telefonunuzda bu siteyi kullanarak geniş bant internet hızınızı test edemezsiniz.

Bu web sitesi, işlemi tamamlamak için asla sizi şaşırtmayan kesintisiz bir arayüze sahiptir.

Ana sayfada, yaklaşık konumunuzu gösteren bir harita göreceksiniz, bunun üst kısmında "Begin Test" düğmesi yer alıyor. Düğmeye tıklamak işlemi başlatacaktır.

Son olarak, sonuçları Ping (yanıt verme süresi) olarak görüntüleyecektir. Mbps'de indirme ve yükleme hızını gösterir.

Not: Masaüstü tarayıcınıza Flash Player kurulu olmalıdır.

 

#2. Speed.io

best speedtest for internet

SpeedTest'i ağır bir internet hızı test aracı olarak görebilirsiniz, çünkü site flash tabanlı oynatıcıdır. Test düğmesini görüntülemek için site yüklenmesi normalden biraz daha uzun sürebilir. SpeedTest ile hız testi yapmak istemiyorsanız Speed.io burada.

Testi başlatmak için Hızlı Testi Başlat düğmesine basabilirsiniz.

Arabirim bir aracın hızölçerini andırıyor ve test sırasında hareketleri gösteriyor. Sonuçların tamamlanmasını görmek için bir düğmeye tıklatmanız gerekir.

#3. TestMy.Net

best speedtest site internet

İşte genişbant için bir başka en iyi hız testi sitesi. Bu siteyi öne çıkaran dikkat çekici özellik test türünü seçme seçeneğidir.

Tüm internet hız denetleyicileri hem indirme hem de yükleme hızını test eder. İkincisini istemiyorsanız işlemin bitmesini beklemelisiniz. Ama burada TestMy.Net'de download, upload veya karışık test seçebilirsiniz.

Bu internet hızı test sitesinin çalışması çok basittir. İlk başta bağlantınız için ideal bir dosya boyutu belirler. Ve sonra bağlantınızın hızını ve sağlamlığını kontrol etmek için aynı dosyayı indirir.

#4. BT Wholesale Broadband Performance Test

best broadband speed test


En iyi minimalist geniş bant hız denetleyicisini çevrimiçi olarak arıyorsanız, bu web sitesini kullanmalısınız.

Tasarımı çok basittir herhangi bir eklenti eleman içermez.

Ana sayfada, kırmızı renkte bir sürü talimat alırsınız. Okumak istemezseniz, sadece Evet radyo düğmesini seçin ve Begin butonuna tıklayın.

Bilgisayarınıza hiçbir kablosuz bağdaştırıcının bağlı olmadığından ve Antivirus yazılımı veri kullanmadığından emin olun. Her iki durumda da, doğru hız verilerini almazsınız.

 

#5. DSLReports

best broadband speed test Australia

Avustralya, Singapur veya Hindistan ve çevresi dışındaki ülkeler için en iyi genişbant hız testi arıyorsanız, bu siteden hoşnut kalacaksınız.

DSLReports'la yaptığım internet hız kontrolü sırasında Hindistan'da sunucusu olmadığını belirtti. Belli bir hızla bir sunucudaki hızı test etmek iyi bir fikir değil, çünkü gerçek verileri alamayacaksınız.

Bunların bir dizi test aracı var, ancak Hız Testine basmanız gerekiyor. Sizi bağlantı türü seçiminin yapılması gereken bir sayfaya götürür. Sonra, kısa bir zaman içinde hız bilgisini alabilirsiniz (DSLReports sunucusu olan bir ülkedeyseniz).

#6. MySpeed Visualware

best bandwidth speed test site

Ana sayfada, MySpeed ​​Visualware'in test yerlerini gösteren bir dünya haritası ile karşılaşacaksınız. Yeşil renk varlığı gösterirken, mavi renk yokluğunu ilan eder.

Birincisi, kalite, hız, video, güvenlik duvarı, VoIP, rota ve IPTV'den denetim türünü seçmek zorundasınız.
Sonra bir sonraki adım konumu seçmektir. Mavi bir yeri tıklayarak hız kontrolüne devam edemediğinizi unutmayın.

Sonunda, test merkezi seçildikten sonra test sonuçlarını göreceksiniz.

#7. Bandwidth Place

best bb speed test

 

Yukarıda verdiğim altı serbest hız testi sitesinden memnun değil misiniz? O zaman Bandwidth Place'i seveceksin.

Konumu, bağlantı türünü veya test türünü seçmek için çerez kullanmaz. Geniş bant kontrolünün bu kadar basit olabileceğini kanıtlar.

ABD'deyseniz, verilen kodu alanına PIN kodunu girerek işlemi hızlandırabilirsiniz, böylece Bandwidth Place'in sunucuyu bulmasına yardımcı olur.
Ancak tamamen otomatik hale geldiyse de çok fazla zaman almaz. Hangi sunucunun üzerinde çalışacağını belirlemek 1 - 2 saniye sürer.

Hem site hem de hız denetleyicisinin tasarımı minimalisttir, aynı zamanda yazım denetimi de yapılmaktadır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 645 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Internet Hız Testi Siteleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Internet Hız Testi Siteleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Internet Hız Testi Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "