İnternet Sinyal Artırıcılar İşe Yarıyor Mu?

İnternet Sinyal Artırıcılar İşe Yarıyor Mu?

Eve ya da iş yerine bağlatılan internetin her yerden çekmemesi herkes tarafından karşılaşılabilen bir sorun. 'Evin salonunda çeken internet diğer odalarda çekmiyor' serzenişini hemen hemen hepimiz duymuşuzdur. Bu sorunu çözmek için Wifi sinyal artırıcılar kullanılabilir.

Evinizde ya da iş yerinizde ana modeminizle entegre hale getireceğiniz wifi sinyal arıtırıcılar arasından seçim yaparken markanın dışında bir de internet hızına (Mbps) göre de seçim yapmalısınız. En hızlı olanlardan internet sinyal artırıcılar size daha iyi sonuç verecektir. Yine seçim yaparken daha çok kullanıcı yorumu olan ürünleri seçmeniz de yararınıza olacaktır.

İnternet sinyal arıtıcılar genellikle uzun koridoru olan evlerde tam da koridor ortasına yerleştirilecek şekilde kullanılabilir. Böylece modemin bulunduğu yeri değiştirmeden yani salonda da internet hızından ödün vermeden diğer odalarda da hızlı internete kavuşabilirsiniz.

İnternetinizin diğer odalarda çekmemesi sadece uzun metrekare ile de alakalı olmayabilir. İnternet hızınızın da yeterli olmaması diğer odalarda çekmeme ya da yavaş çekme gibi sonuçlar doğuruyor olabilir. Bu durumda internet sağlayıcınızı da değiştirmeyi düşünebilirsiniz. İnternet sağlayıcınızla elde ettiğiniz internet hızınızı test etmek için SpeedCheck uygulamasını kullanabilirsiniz. Böylece internet indirme hızı ve yükleme hızınızı ayrı ayrı test edebilir, sorunun hızdan mı yoksa modemden mi kaynaklandığını görebilirsiniz.

İnternet sinyal artıcıların asıl modemle eşleştirilmesi için aldığınız üründen çıkan kurulum belgesini okumayı unutmayın. Yine internette birçok sinyal artırıcı senkronize etme videosu olduğunu da hatırlatalım. Bu videoları izleyerek de sağlıklı ve doğru bir kurulum yapabilir, uzun yıllar internet sinyal artırıcınızdan sorunsuz destek alabilirsiniz. Zaman zaman sinyal arttırıcınızı resetleyerek daha iyi de performans alabilirsiniz. Yine tüm sorunlu anlarda önce internet hızınızını kontrol etmeyi unutmayın.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.