Sosyal medya devamlı gelişiyor. Bir pazarlamacı olarak, bu platformları kendi avantajınıza uygun şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir. Sosyal medyada aktif olmak çok önemli ve var olmak için kesinlikle gerekli.
Instagram, hayatınızı dijital hale getirmenin ve fotoğrafçılık becerilerinizi göstermenin harika bir yoludur. Ancak, Facebook'un 2012'de Instagram'ı satın almasından bu yana bazı kullanıcılar gizlilik konusunda endişelere sahipler. Kötü niyetli bir sosyal ağ olmasa da, Instagram'ın sizi izliyor olduğuna inanmak mümkün.
Gizlilik ve internet - şaka gibi birliktelik gibi geliyor değil mi? Bununla birlikte, gerekli önlemler alınırsa ikisi birlikte yürütülebilir. 
Ancak İnstagram hikayelerinde göze çarpandan daha çok şey var. Doğru kullanıldığında takipçilerinizle etkileşime geçmekte, diğer kullanıcılarla bağ kurmakta ve değer verdiğiniz kişilerle hayatınızı paylaşmakta inanılmaz işlevli bir araç olabilir.
Altyazı eksikliğinden dolayı dili anlamadığınız için, bir sinema filmini veya fantastik ve komik videoları kaçırmak istemezsiniz. Bu durumda dil çevirmenlerini kullanabilirsiniz. Chrome'da, YouTube'u izlerken altyazıları belli bir dile çevirmek için Chrome uzantılarını kullanabilirsiniz.
TikTok (Musical.ly), komik videolar yapmayı seven insanlar için bir platformdur. Saçma film diyaloglarından çılgın dans adımlarına kadar, bu video paylaşım uygulaması kısa videoları kullanarak eğlence barını yavaş yavaş ve sürekli olarak yükseltti. TikTok videolarını doğrudan Android akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Bu makalede, bu videoları cihazınıza kolayca indirmek için üç seçeneği inceleyeceğiz.
Pazarlama Faaliyetlerinizde SEO Çalışmasına Yer Açın!
Instagram'da bir kullanıcının profil resmini tam boyutlu olarak görmek veya bir hesap sahibi olmadan Instagram'ı kullanmak için bu üçüncü taraf uygulamalar işinizi görür. Bu uygulamaların çoğu, Instagram'ın, profilinizin nasıl görüneceğini bilmeniz için özel çıkartmalar oluşturma veya feed'inizi planlama yeteneği gibi, gözardı ettiğiniz bazı işlemleri yapar.
Bugünlerde Facebook hesabı olmayan bir insan bulmak gerçekten zor. Fakat çok az kişi bu sosyal ağın tüm potansiyelini biliyor. Bu makalede Facebook'ta bulunan ve çok bilinmeyen özelliklere bir göz atacağız.
İnternette, verimliliği artıracak ve yeni beceriler öğrenmenize yardımcı olacak birçok faydalı web site var. Bu kullanışlı web siteleri sizin için birçok sorunu çözüyor. Burada bu sitelerden oluşan bir liste yer alıyor.
Instagram, dijital pazarlamacıların yararlanabileceği güçlü bir görsel platformdur. Doğal olarak, çok kanallı bir pazarlama stratejisinde yer alan herkes, Instagram profilini pazarlamanın çabalarının, Instagram'in ötesine uzanması gerektiğini anlar. Bununla birlikte, şaşırtıcı bir şekilde, Instagram hesaplarının aslında arama sonuçlarında endekslenmesi ve gösterilmesi oldukça güçtür.
YouTube kanalı oluştururken, üzerinde düşünmeniz gereken ilk şeylerden biri, ekipmanınızdır. Her dakika YouTube'a 100 saatten fazla video yükleniyor ve öne çıkabilmek için, bunu başarmanıza yardımcı olacak bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacak. İlk videonuzu yüklemeden önce önemli olan 3 farklı şey vardır: bir mikrofon, kamera ve bazı video programları. Bu makalede, YouTube kanalınızı başlatmanıza yardımcı olabilecek programlar hakkında bilgi vereceğiz.
Mobil fotoğrafçılık giderek büyüyen bir hobi ve sektör olmakta ve bu resimleri mükemmelleştirmek söz konusu olduğunda, VSCO devreye giriyor. Bu makalede fotoğraflarınızı Instagram üzerinde yayınlamak için en iyi 10 Vsco düzenleme ipucu bulacaksınız.
İşte Windows için en iyi ücretsiz Twitter profil resmi yapma programlarının bir listesi. Bu programlar, çok fazla çaba harcamadan Twitter için etkileyici bir profil resmi oluşturmak için tasarlanmıştır. Twitter'da dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya sitelerinde bu programlar aracılığıyla oluşturulan profil resmini kullanabilirsiniz.
Fotoğraf ve görsellerin telif hakkı vardır. Bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız, fotoğrafçıdan izin almanız veya fotoğraf kullanmak için başka yasal yollar kullanmanız gerekir. En kolay ücretsiz seçenek, telifsiz bir görüntü kullanmaktır.

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.