Ogznet.com
iOS için En İyi Canva Alternatifleri Paylaş:

iOS için En İyi Canva Alternatifleri

iOS için En İyi Canva Alternatifleri

Canva şüphesiz en iyi grafik tasarım araçlarından biridir. Photoshop veya GIMP’den farklı olarak kullanımı kolaydır ve tasarımlarınızda size yardımcı olacak bir çok özellik sunar. Ama bu uygulama içinde alternatifler var. Daha işlevsel grafik tasarım uygulaması arıyorsanız, iOS için en iyi 5 Canva alternatifi daha var.

Adobe Spark Post, en iyi Canva alternatifi olarak listemizde yer alıyor. Tasarım becerisine gerek olmadan grafik, video ve Instagram hikayeleri için tasarımlar yapmanızı sağlayan bir uygulama. Adobe Spark Post’un ücretsiz ve özel, profesyonelce tasarlanmış şablonları, filtreleri, yazı tipleri, şekilleri ve simgeleriyle zaman kazanın. Ayrıca mobil cihazlarla ve masaüstü bilgisayarlarla otomatik olarak senkronize olur.

Canva'ya çok benzeyen Spark Post, başlamanız için çeşitli şablonlar ve temalar içeriyor. Metinleri kolayca yeniden boyutlandırmanıza, yayınınıza harika animasyon efektleri eklemenize ve çeşitli marka varlıklarınızı kullanmanıza olanak tanır.

AI ve Makine Öğrenimi kullanarak otomatik olarak yeniden boyutlandırın, böylece içeriğiniz herhangi bir sosyal platform için optimize edilir. Sonrasında doğrudan Spark Post'tan sosyal medyada paylaşın.

Adobe Spark'ın içinde binlerce kolaj, poster, el ilanı, davetiyeler, duyurular, iş grafikleri, reklamlar, sunumlar, Facebook afişleri, Twitter afişleri, Youtube küçük resimleri, blog afişleri, kartlar, profil kapakları bulunur.

2. Over

Over, denemeniz gereken harika bir Canva alternatifi. Sosyal yayınlar, posterler, reklamlar vb. için çeşitli şablonlar ve yazı tipleri dahil olmak üzere bir dizi kullanışlı özellik getiriyor.

Hızlı bir şekilde bir şablon seçmenize, grafik veya metin eklemenize, yayını hedef platform için yeniden boyutlandırmanıza ve doğrudan uygulama içinden yayınlamanıza olanak tanır. Uygulamada, tüm popüler trendlerden haberdar olabileceğiniz ve yayınlarınızı buna göre geliştirebileceğiniz temiz bir Discover feed'i bile var.

Bu uygulamayı farklı kılan özelliği, ekibinizle içerik oluşturabilmeniz, fikirlerinizi paylaşabilmeniz ve devam eden projeleri düzenleyebilmenizdir.

Göz kamaştırıcı Instagram Hikayesi şablonları, Facebook gönderileri, kapaklar, profil resimleri ve daha fazlası ile sosyal medya hesabınızı özelleştirebilirsiniz. İstediğiniz şekilde düzenleyin ve ardından doğrudan Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya kanallarında yayınlayın. Ayrıca harika bir doğum günü kartı, düğün davetiyesi, etkinlik ilanı veya hatta bir albüm kapağı oluşturmak için şablonlara göz atabilirsiniz.

Hem Adobe Spark Post hem de Over oldukça çok yönlü ve çeşitli farklı kullanım durumları için çözümler sunarken, Unfold'un daha spesifik bir özelliği var. Instagram için şaşırtıcı portre hikayeleri oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Uygulamanın ücretsiz sürümü 25 şablon, beş yazı tipi ve görsel olarak çekici hikayeler oluşturmak için birkaç gelişmiş metin aracı içerir.

Sadece bir şablon seçin, resminizi ekleyin ve metin ekleyin, hepsi bu kadar. Unfold ile ilgili bir başka harika şey, bir hesap oluşturmanızı gerektirmemesidir, yani uygulamayı indirir indirmez çalışmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın tüm özelliklerine erişim sağlamak için Unfold+ satın almanız gerekir. Yıllık abonelik faturalandırması 7 günlük ücretsiz denemeden sonra başlar ve sonra bu abonelik otomatik olarak her yıl yenilenir. Veya aylık bir abonelik seçerseniz, faturalandırmanız hemen başlar ve her ay otomatik olarak yenilenir.

Resimlerinize çeşitli tasarımlar ve yazı tipleri ekleyebileceğiniz inanılmaz bir düzenleme aracı olan A Design Kit'e göz atabilirsiniz.

A Design Kit, fotoğraflarınıza kolayca modern, renkli tasarımlar ekler. İstediğiniz her şeyi çizmek için gerçekçi fırçalarla işe başlayın. Sonra metin eklemek için 30'dan fazla modern yazı tipinden birini seçin. Klasik tasarımla bitirin. Ya da belki her şeyi çıkartmalar veya kolajlarla kaplayın.

Uygulamanın benzersiz özelliği, istediğinizi çizebileceğiniz fırça koleksiyonudur. Bu listedeki diğer düzenleme uygulamalarına benzer şekilde, uygulama ayrıca yayınınızı çeşitli farklı platformlarda ihtiyacınız olacak boyutlara göre yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır.

Typorama, çeşitli mesajlara odaklanan başka bir harika alternatif. Typorama, metninizi ve fotoğraflarınızı güzel tipografik tasarımlara "otomatik olarak" dönüştürerek muhteşem görseller oluşturmanıza olanak tanır. Tasarım becerisine gerek yoktur! Bazı şaşırtıcı arka planlar ve yazı tipleri ile etkileyici metin tabanlı yayınlar yapmanız gerekiyorsa mükemmel bir uygulamadır.

En iyi tarafı daha önce belirttiğimiz gibi herhangi bir tasarım becerisine sahip olmanızı gerektirmez. Uygulama, otomatik olarak yalnızca birkaç dokunuşla farklı yazı tiplerine sahip karmaşık metin düzenleri oluşturur. Sadece bir arka plan seçin, kelimelerinizi yazın ve yaratıcı tipografiniz hazır.

Uygulama ile, tüm popüler sosyal medya platformları için görseller, ilham verici posterler ve iPhone'unuz için duvar kağıtları oluşturabilirsiniz. Her gönderi rastgele oluşturulduğundan, uygulamayı her kullandığınızda benzersiz bir öğeye sahip olacaksınız.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!