Ogznet.com
iOS ve Windows için En İyi 5 SHAREit Alternatifi Paylaş:

iOS ve Windows için En İyi 5 SHAREit Alternatifi

iOS ve Windows için En İyi 5 SHAREit Alternatifi

Daha pratik oldukları için dosya paylaşım uygulamalarının kullanımı her geçen gün artıyor. Sonuçta, sürekli internet bağlantısı gerektirdiği ve daha fazla zaman aldığı için herkes bulut depolama çözümlerini tercih etmiyor. Dosya paylaşım uygulaması denilince akla ilk gelen uygulamalar ise SHAREit ve Xender oluyor. Ancak son zamanlarda, her iki yazılım da kullanıcı gizliliği konusundaki tartışmaların bir parçası olmuştur. Bu yüzden iPhone ve Windows kullanıcıları için en iyi SHAREit alternatiflerini listeledik.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. Zapya - File Sharing

Zapya Dosya paylaşımı hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Dosya paylaşımı hiç bu kadar kolay olmamıştı! Kablo veya hücresel veriye ihtiyaç duymadan Zapya ile dosyaları cihazdan cihaza ücretsiz paylaşabilirsiniz. Zapya, devasa dosyaları dakikada 10MB / saniye veya 260 resme varan hızlarla birden fazla platformda sorunsuz bir şekilde aktarmanıza olanak tanır.

Zapya, Android, iOS, PC, Windows Phone, Mac, Tizen ve Web sayfaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birden fazla cep telefonu, bilgisayar ve tablet platformunu destekler.

Yakındaki biriyle hızlı bağlantı kurmak mı istiyorsunuz? GPS konum desteğiyle Zapya, yakındaki cihazları bulmak için hızlı ve doğru bir yol sağlar. Bağlanmak için cihazlarınızı aynı anda sallayabilirsiniz.

Zapya'ya bağlanmanın bir başka yolu da QR Kodlarıdır. Aynı anda birden fazla dosyayı paylaşmak için kişiselleştirilmiş bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Diğerlerinin, dosyaları telefonlarına anında indirmeye başlaması için QR kodunu taramaları yeterlidir. Klavyenize dokunmadan dosyaları başkalarıyla paylaşabilirsiniz!

Cihazınızda başkalarının erişmesini istemediğiniz önemli dosyalarınız varsa, bu dosyaları seçip gizli bir klasöre kilitleyebilirsiniz. Bunu yaparak diğer dosyaları birisiyle paylaştığınızda; bu gizli dosyaları göremez veya bu dosyalara erişemez.

Dosya paylaşmanın yanı sıra, Zapya'yı kullanarak diğer beş cihazla çevrimdışı sohbet edebilirsiniz. Telefon kaydını ve fotoğraflarını birkaç dakika içinde eski cihazınızdan yeni telefonunuza da taşıyabilirsiniz. Veya uzaktan fotoğraf çekmek istiyorsanız, PeerCam özelliğini kullanabilir ve bağlı bir cihazın kamerasını izniyle birlikte kontrol edebilirsiniz.

2. AirDroid - File Transfer&Share

AirDroid, dosyaları USB kablosu ve mobil veri internet bağlantısı olmadan platformlar arasında aktarmaya yardımcı olur. Her gün 150'den fazla ülkede milyonlarca fotoğraf ve dosya AirDroid kullanıcıları tarafından paylaşılıyor. AirDroid, arkadaşlarınızla fotoğraf, video, ses veya herhangi bir dosya paylaşmanız için en iyi verimlilik uygulamasıdır.

Başlıca özellikleri:

 • Mobil veri internet bağlantısı gerekliliği yoktur
 • Herhangi bir veri ücreti ödemeden yakındaki diğer kullanıcılarla / cihazlarla dosya paylaşabilirsiniz.

Hızlı transfer:

 • Dosyaları 20 MB / sn'ye kadar aktarın.

Platformlar arası:

 • Telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar dahil olmak üzere farklı platformlarda dosya paylaşın!

Kolay yönetim:

 • iPhone'unuzdaki tüm dosyaları bir web tarayıcısından yönetin.

İnternet gerekmez:

 • Hücresel veya WiFi ağı olmasa bile Bluetooth aktarımını destekler.

3. Send Anywhere - File Transfer

Send Anywhere ile kolay, hızlı ve sınırsız dosya paylaşımı yapın.

Send Anywhere ile kolay, hızlı ve sınırsız dosya paylaşımı yapın. Send Anywhere ile diğer cihazları kablosuz olarak bağlamanıza veya AirDroid gibi bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Ana ekrandan dosyaları seçin ve ‘Gönder’ düğmesine basın.

Uygulama benzersiz bir altı haneli kod oluşturur. Tek yapmanız gereken, internette Send Anywhere sitesini ziyaret etmek ve bu altı haneli kodu girmek. Kodun süresi on dakika içinde dolar. Başarılı kimlik doğrulamasından sonra, hizmet seçilen dosyaları PC'ye indirir.

Fotoğraf ve videolarınızı orijinal boyutunda kişisel bilgisayarınıza gönderebilir, bunları arkadaşlarınızla paylaşabilir, müzik dosyalarınızı iPhone'unuza aktarabilirsiniz. İstediğiniz her yere anında, ücretsiz dosya gönderebilirsiniz. Oturum açma veya kayıt gerekmez.

6 Basamaklı Anahtar: Send Anywhere'de dosyalar göndermenize ve almanıza olanak sağlayan bir güvenlik anahtarıdır. Dosyalar seçildikten sonra oluşturulacaktır. Anahtar, alıcı cihaza girildiğinde, dosyalar anında gönderilecektir.

Paylaşım Bağlantısı: Bir bağlantı oluşturabilir ve birden çok kişiyle paylaşabilirsiniz. Bağlantılar 48 saat boyunca geçerlidir.

Cihaza Bildirim: Alıcı cihazlara bildirim göndererek, onların anahtar girmeden dosyalar almasını sağlayın.

Müzik Oynatıcı: Send Anywhere ile alınan müzik dosyalarını oynatabilirsiniz. iTunes olmaksızın müzik dosyalarını kolayca aktarın ve Send Anywhere müzik oynatıcıyla oynatın!

4. Documents by Readdle

Bu uygulama ile dosya aktarımı yapmak için ilk olarak, uygulamayı App Store'dan indirmeniz gerekir.

Tüm dosyalarınız için bir merkez. iPad'inizde ve iPhone'unuzda istediğiniz hemen her şeyi okuyun, dinleyin, görüntüleyin, açıklama ekleyin. Dosyalar, belgeler, kitaplar, herhangi bir içerik Documents by Readdle uygulamasının içinde. Her zaman istediğiniz iOS için Finder'dır.

Bu uygulama ile dosya aktarımı yapmak için ilk olarak, uygulamayı App Store'dan indirmeniz gerekir. En alttaki "+" simgesine hafifçe vurun. Bilgisayardan içe aktar seçeneğini belirlediğinizde, bilgisayardaki belirli bir web URL'sine gitmenizi ister. Windows cihazına gidin ve web sayfasını ziyaret edin.

Kimliğinizi doğrulayın; uygulama internetteki dosyalar menüsünü açar. Sağ üst köşedeki Dosyaları Yükle düğmesini kullanarak yeni klasörler oluşturabilir, fotoğraf albümlerine, videolara göz atabilir ve medya dosyalarını aktarabilirsiniz.

Diğer özellikler arasında yerleşik bir tarayıcı, PDF görüntüleyici / düzenleyici, bulut senkronizasyonu, WebDAV sunucusu desteği ve daha fazlası bulunur. Uygulamayı indirmek ücretsizdir.

5. File Manager & Browser

File Manager, iPhone ve iPad için ücretsiz bir dosya yöneticisi ve sanal USB sürücüsüdür. Görüntüleri, sesleri, videoları, PDF belgelerini, Word belgelerini, Excel belgelerini, ZIP / RAR dosyalarını ve daha fazlasını kolayca görüntüleyin.

 • Entegre PDF Okuyucu
 • Microsoft Office, Excel, Powerpoint desteği
 • Apple iWorks belgelerini destekler
 • Birden çok bulut (Dropbox, OneDrive ve daha fazlası)
 • Entegre müzik çalar
 • Birden fazla dosyayı kopyalayın, taşıyın ve sıkıştırın
 • Şifre korumalı dosyalar oluşturun
 • iTunes USB Dosya Paylaşımını Destekler
 • PC / Mac'inizden Wi-Fi kullanarak dosya aktarma
 • Dahili arama özelliği
 • Dosyaları "Ad", "Tarih", "Boyut" veya "Tür" e göre sıralayın
 • E-posta, bluetooth ve Facebook ile dosya paylaşın.
 • "Aç" özelliği diğer uygulamalardaki dosyaları açmanıza olanak tanır
 • ZIP dosyaları oluşturma ve çıkarma

Wi-Fi kullanarak PC / Mac'inizden dosya aktarabilirsiniz. Uygulamayı açın ve Ayarlar> Wi-Fi Sync ile Yükle'ye gidin. Bu seçenek, iPhone'u belirli bir web adresini kullanarak internete bağlamanızı ister.

PC'nize gidin, web adresini kullanın ve başarılı bir bağlantı oluşturun. iPhone ve PC'nin aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. PC'den dosya yükleyin, bu dosyaları doğrudan iPhone Dosya Yöneticisi uygulamasında göreceksiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!