iOS'ta Görsel Not Alma için 5 El Yazısı Uygulaması

iOS'ta Görsel Not Alma için 5 El Yazısı Uygulaması

Notlarınızı, sözcüklerin ve çizimlerin serbest form karışımı olarak almak ister misiniz? iPad ve iPhone için kullanımı harika bir el yazısı uygulaması bulmanıza yardımcı olacağız. Şimdi beş değerli not uygulamasına bakalım. Bunlardan dördü bedava!

Apple Notları Kullanıyor musunuz?
Apple Notes kullanıcısıysanız, diğer uygulamalar için arama yapmadan önce uygulamanın yerleşik el yazısı ve eskiz özelliklerini araştırmak isteyebilirsiniz. Aynı şey OneNote kullanıcıları için de geçerlidir.

Evernote taraftarları için, Penultimate (aynı geliştiriciden) büyük olasılıkla sizin için sağlam bir çözümdür.

1. Paper

Paper güzel bir uygulamadır. Başlamak için size üç tane varsayılan not defteri veya "dergi" verir. Uygulamada bulacağınız çizim araçlarının hızlı bir şekilde izlenmesi için Paper Tools adlı bir tarayıcıya göz atın. Bu araçları çalışırken görmek için günlük sayfalarından birine dokunun ve bunları kendiniz için deneyin.

Bir günlük açmak için üzerine dokunun. Ana görünüme dönmek isterseniz, günlüğü bir tutamla kapatarak oraya gidin. Stylus ayarlarını yapmak ister misiniz? Herhangi bir görünümde sağ üstte bulunan kaydırıcı simgesinin arkasında gizli olan bu ve diğer uygulama ayarlarını bulacaksınız.

Bir günlük tanımlamak için görsel bir yol olması güzel. Dergi kapağı geliyor. Bunun için mevcut sekiz renk seçeneğinden birini seçebilirsiniz.

Paper Pro'ya (altı ay boyunca 8 dolar) geçin ve güzel renkler, desenler ve degradelerle tamamlanan çarpıcı kapak seçeneklerine sahip olursunuz. Ama hepsi bu değil.

Premium versiyon, yeni başlayanlar için özel kapaklar ve sınırsız renk örnekleri de içerir.
Ayrıca, serbest akış çizgilerini hassas çizgilere ve şekillere dönüştürmenizi sağlayan özel bir özellik ile birlikte gelir.

 • İndir: Paper (Ücretsiz, abonelik mevcut)

2. Inkflow Visual Notebook

Inkflow, Paper kadar süslü görünmüyor, ancak iyi iş yapıyor. Eskizlerinizi metin ve fotoğraflarla kesiştirmenizi sağlar. Ayrıca seçim çerçevesini seçerek araç ile kolayca taşıyabilir ve yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Defterler için düz beyaz arka planı sevmiyor musunuz? Boş veya çizgili kağıt, ızgara çizgileri veya müzik personeli ile değiştirebilirsiniz. Bu seçenekleri bulmak için Paylaş menüsünün Kırtasiye bölümüne bakın. (Bu menü ayrıca çıkış ve tweet düğmelerini gizler.)
Not defterlerinde siyah karalamalar yapışmasına neden olmazsa, Inkflow'un başlangıç ​​sürümü oldukça iyi bir seçenektir. Ancak, dizüstü bilgisayarlarınızı renkli hale getirmek istiyorsanız, Inkflow Plus'a ($10) ihtiyacınız olacak. Diğer özelliklerin yanı sıra bir renk paleti, boya fırçaları ve özel kağıt arka planlar ekler.

3. Notability

iPad'inizde bir kalemle notlar almanıza ve PDF'lere not eklemenize izin veren güçlü bir ücretli uygulama bulacaksınız. Apple Pencil ile çalışacak şekilde tasarlanmış olması, kendi lehine büyük bir noktadır.

Notability ile ne tür bir manevra yapabilirsin? Yeni başlayanlar için yazabilir, not ekleyebilir ve en önemlisi çizebilirsiniz. Bu çizim, hassas ve serbest biçimli şekiller oluşturmayı içerir.

İçeriği içe aktarma, el yazısını metne dönüştürme ve bulut hizmetlerini yedekleme / paylaşma seçeneğine mi ihtiyacınız var? App her üçünü de yapabilir. Ayrıca, uygulamanın iki not üzerinde yan yana çalışmanıza ve el yazısıyla yazılmış notları aramanıza izin vermesi de yararlıdır.

Kararsızlık çok yönlüdür, bu da özelliklerin çokluğunu ifade eder. Seni bunlara boğmalarına izin verme. Onları birer birer keşfedin. Küçük bir yardıma ihtiyacınız olması durumunda, tüm uygulamanın özelliklerini özetleyen varsayılan not defterini tarayın.

4. Pages

Apple’ın Pages uygulaması, bu karışımda garip olanı gibi görünebilir, çünkü not alma birincil işlevi değildir. Apple Notes bunun için hazırlandı.

Ancak, Pages iyi metin ve çizim araçlarıyla birlikte sunulduğundan, not almak için kullanamazsınız.
Bir iPhone'un daha küçük ekranında, kelime işlemeden ziyade, gündelik not alma için Pages kullanmak daha mantıklıdır. Belgeleri yazmak bir iPad'de (veya Mac'te) daha iyi yapılır.

Bu listedeki diğer uygulamalar gibi, Pages yazı yazmanıza, taslak oluşturmanıza, içe / dışa aktarmanıza / vermenize, not paylaşmanıza ve PDF'lere açıklama eklemenize olanak tanır. Ayrıca şekiller, ses, denklemler, çizelgeler ve tablolar da ekleyebilirsiniz.

Çizim araçlarını test etmek, önce yeni bir Pages belgesi oluşturun ve araç çubuğundaki Artı düğmesine dokunun. Ardından, son sekmeye (Medya) geçin ve Çizim üzerine dokunun. Ardından belgenizde boş bir tuval ve alt kısımdaki çizim araçları dizisini görürsünüz. Onlarla oynamaktan çekinmeyin.

5. Bamboo Paper

Bu ücretsiz, sadece iPad uygulaması bir süredir var. Bamboo Paper üreticisi Wacom'dan geliyor. Uygulamayı kullanmak için Wacom’un özel stillerinden birine ihtiyacınız yoktur, ancak uygulamada daha iyi bir el yazısı deneyimi vaat ediyor.

Bamboo Paper, çizimlerinizde hassasiyet sağlar ve eskizinize nüans katmak için bir avuç fırça ile birlikte gelir.

Her türlü el yazısı uygulamasından beklediğiniz gibi notlarınıza metin ve fotoğraf ekleme seçenekleriniz var. Ayrıca notlarınızı bulut hizmetlerine ve sosyal ağ sitelerine de aktarabilirsiniz.

Platformlar arasında sık sık geçişler yapıyorsanız, Android ve Windows tabletlerinde de Bamboo Paper bulabilirsiniz.
Platformlar arasında geçiş yaptığınızda eskizlerinizi düzenleme veya kaliteyi kaybetme konusunda endişelenmeyin.

Notlarınız otomatik olarak Wacom’un bulut yedekleme hizmeti olan Inkspace’e yedeklendiğinden, ileride gidebilir ve not alma bölümüne odaklanabilirsiniz.

Ayrıca başlatmak için ayarlanmış Bamboo Not uygulaması için bir göz atın.

iPhone ile Not al
Burada sizin için mükemmel bir dijital el yazısı uygulaması var. Aramaya gitmeden önce sahip olmanız gereken özelliklerin listesini yapın. Yukarıdaki uygulamalar, aramanıza başlamak için iyi bir yer.

Ve notlarınızı tamamlamak için iPhone hatırlatıcılarını da verimli bir şekilde kullandığınızdan emin olun.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.