iPhone Ana Ekranınızı Düzenlemek için 12 Yaratıcı Düzen

iPhone Ana Ekranınızı Düzenlemek için 12 Yaratıcı Düzen

/ Okuma süresi: 7 dk, 58 sn / Yorum (0)
A A A

iPhone ana ekranını zaman zaman yeniden düzenlemek eğlencelidir. Uygulama simgelerini klasör veya sayfaya göre kategorilere ayırmak, büyüyen bir uygulama koleksiyonunu kontrol altında tutmanın kullanışlı bir yoludur, ancak bunu değiştirmenin daha yaratıcı yolları vardır. iPhone veya iPad'inizin ana ekranı için bazı çekici alternatif düzenleme fikirleri.

İlk olarak, Özel Simgeler için Shortcuts App

Bu düzenlerin çoğu özel simgeler gerektirir. Bunları oluşturmak için, iOS 12 için oluşturulmuş yeni Kısayollar uygulamasını kullanmanız gerekir. Daha fazla verimlilik için özel komut paketleri oluşturmanızı sağlar.

Bizim amacımız için özel bir simge oluşturmak kolaydır. App Store'dan Shortcuts App'ı indirin ve başlatın, ardından yeni bir tane oluşturmak için Create Shortcut'a (Kısayol Oluştur) dokunun. Açık Uygulamayı arayın, ardından özel bir simge oluşturmak istediğiniz uygulamayı seçin.

Ardından, sağ üstteki Ayarlar simgesine dokunun (iki sürgü gibi görünür). Simge alanına dokunun ve istediğiniz Renk ve Glifi seçebilirsiniz. İsterseniz, yeni bir fotoğraf çekebilir veya simge için kullanmak için Ana Ekran sekmesinde mevcut olanı seçebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, paylaş düğmesine dokunun ve kısayolu sonlandırmak için Add to Home Screen'i (Ana Ekrana Ekle) seçin.

İstediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Ancak bunu basitleştirmek için, uygulamaları temsil edecek temel renkler ve semboller kullanırız.

1. Minimalist

minimalist iphone

Bu düzen için, her şeyi tek bir klasöre koyun ve dokümanın üstünde ortalayın. Gerçekten temiz tutmak için, klasörün ilk sayfasının dışındaki tüm uygulamaları taşıyın.

İstediğiniz uygulamayı bulmak için dolu bir klasörden bulmak yerine, Siri arama ile hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Ana ekranda aşağı kaydırın, takip ettiğiniz uygulamanın ilk harfini veya ikisini yazın ve arama sonuçlarından seçin. Zamanla Siri, istediğiniz uygulamayı tahmin etmeye çalışacak ve hiçbir şey yazmanıza gerek kalmadan önerecektir.

Kimler için uygundur: Dağınıklıktan nefret eden herkes. iPhone'un duvar kağıdına bakmayı uygulama simgelerine bakmaktan daha fazla sevenler. Ayrıca, daha az piksel yakıldığından düz siyah arka plan ile birleştirildiğinde OLED iPhone'larda pil ömrünü uzatmak için de iyidir.

2. Tek Renkli

tek renkli iphone ekran

En çok kullandığınız uygulamalar için tek renkli simgeleri yeniden oluşturmak için Shortcuts uygulamasını kullanın. Ayarlar ve Kamera gibi bazı sistem uygulamalarında zaten gri tonlamalı simgeler var, bu yüzden bunlar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Kimler için uygundur: Her şeyi düzgün ve düzenli olan ama tam anlamıyla minimalist olmaya hazır olmayan insanlar. Bazı renk körlüğünden muzdarip insanlar için de kullanışlıdır.

3. Gökkuşağı

iphone ekran gökkuşağı

Uygulama simgelerini yeniden oluşturmaktan bahsetmişken, başka bir alternatif de simgelerinizi renk kodlu Kısayollar ile değiştirmektir. Neden tüm çalışma uygulamalarınızı yeşil yapmıyorsunuz, oyunlarınız kırmızı ve tüm eğlence uygulamaları mesela mavi!

Kimler için uygundur: Aşırı süslü uygulama simgesi tasarımlarına düzen getirmek isteyen herkes.

4. Menü

iphone menü

Uygulamaları klasöre göre gruplandırmak yerine, açmak istediğiniz uygulamayı seçmek için liste menüleri olan Kısayollar oluşturun. Kısayolları, temsil ettikleri etkinliğe göre adlandırın.

Örneğin, okuma uygulamaları menüsü (Kindle, Kitaplar, bir RSS okuyucu, vb.) sunan Kitap adlı bir kısayol gibi.

Kimler için uygundur: Seçeneklerden hoşlananlar ama dağınık olmayanlar. Uygulamalarla dolu klasörlerde gezinmeyi sevmeyen herkes.

5. Monogram

iphone ekran monogram

Ana ekranda ızgara düzeni ile sıkışmış hissediyor musunuz? Bir daha düşünün! Shortcuts veya Makeovr ile boş uygulama simgeleri oluşturun ve bunları düzeninize alan tanıtmak için kullanın. Adınızı ilk olarak uygulamalarınızdan çıkarmayı seçme seçeneği dahil olmak üzere bir olasılıklar dünyası açar.

Boş simgelerinize boş isimler verdiğinizden emin olun. iOS, boşlukları bir ad olarak kullanmanıza izin vermez, ancak bunun yerine görünmez bir Unicode karakterini kullanabilirsiniz. Unicode karakter tablosundan boş adlar olarak yapıştırılacak görünmez Unicode karakterleri kopyalayın .

Kimler için uygundur: Kendi egosu iPhone'un garip tüketim miktarından daha büyük olan herkes.

6. Dockless

iphone dockless

Her şeyi birden fazla sayfaya yaymak yerine tek ekranda tutmaktan hoşlanıyorsanız, dock önemini kaybeder. Öyleyse neden tamamen kurtulmuyorsunuz? Tamamen kaldırmak mümkün olmasa da, iPhone dock'unuzu akıllı bir numarayla gizleyebilirsiniz.

Kimler için uygundur: Tek ekran sevenler ya da telefonlarının altındaki gereksiz bir grup tarafından tetiklenen herkes.

7. Sağ El (Ya Da Sol El)

iphone ekran tek el

Büyük ekranlar harika, ancak ekranın en uzağındaki ikonlara ulaşmak tam anlamıyla bir acı olabilir. Bir uygulamayı açmak istediğinizde dijital yoga uygulamak yerine neden simgelerinizi bir yanda tutmuyorsunuz?

Boş simgeler, Makeovr gibi bir siteyi kullanarak ekranınızın kullanılmayan tarafını doldurabilir.

Kimler için uygundur: Küçük elleri ve büyük telefonları olan insanlar.

8. Alt Çizgi

iphone alt çizgi

Apple, ekranın alt kısmının ana alan olduğunu biliyor, çünkü ulaşılması en kolay kısım. iPhone X, yenilenen ana ekran hareketi sayesinde parmaklarınız ve başparmaklarınız alt kadranda daha fazla zaman harcar.

Böylece, ana ekranın üstünü tamamen göz ardı etmek ve uygulama simgelerini altta, Tetris tarzında bırakmak anlamlıdır. Güneydeki her şeyi itmek için boş simgeler kullanın.

Kimler için uygundur: Parmakları daha fazla zaman harcamakta olan iPhone X / XS / XR sahipleri halihazırda alt alanın etrafında kaymaktadır.

9. Noticeboard

iphone noticeboard

Bildirimler: Onlarla yaşayamaz, ancak onlarsız da yaşanmaz. iPhone bildirimlerinin ana ekranınızın görünümünde önemli bir rol oynadığından şüphe yok, fakat hepsi eşit derecede önemli mi?

Neden rozetleri acil ve acil olmayan klasörlere gösteren uygulamalar olarak gruplamıyorsunuz? Bir bakışta, bu küçük kırmızı rozetlerin kaçının hemen dikkatinize ihtiyacı olduğunu görebilirsiniz.

Kimler için uygundur: Ana ekranlarında kırmızı ve beyaz sayılar olduğu sürece dinlenemeyen herkes.

10. İş / Oyun

iphone iş ve oyun

İşle ilgili uygulamaları tek bir sayfada ve yalnızca çalışma saatlerinin dışında baktığınız eğlence uygulamalarını bir başka tarafta tutun.

Bunu, çalışma ekranındaki her şeyi otomatik olarak 5'de devre dışı bırakmak için iOS 12'nin Kapalı Kalma özelliği ile birleştirin. Ya da daha verimli olmanız gerekiyorsa, Çalışma Saatlerinde Kapalı Kalma Süresinin oyun ekranında her şeyi devre dışı bırakması gibi.

Kimler için uygundur: Kolayca dikkati dağılan herkes. Kendilerine mola vermek için zorlamak zorunda olan işkolikler.

11. Gizli

iphone gizli

Telefonunuzda kimsenin bilmesini istemediğiniz bir şey var mı? Belki de saklamak istediğiniz bir uygulama? Görünmez bir simge oluşturmak için Kısayollar veya Makeovr'ı kullanın ve görünmez bir Unicode karakteriyle adlandırın.

Ana ekran sayfası başına en az bir boş satır tutun ve hiç kimse orada gizli bir şey olduğunu bilmiyor.

Kimler için uygundur: Sır tutmak isteyen herkes.

12. Kütüphaneci

iphone kütüphane ekran

Uygulamalarınızı nasıl düzenleyeceğinize karar veremiyor musunuz? Simgeleri tarza göre sıralamak veya renklere göre sınıflandırmak arasında seçim yapılamıyor mu? Kütüphaneci seçeneğini seç ve uygulamalarınızı alfabetik sıraya göre düzenleyin.

Kimler için uygundur: Hafızaları güçlü olan insanlar.

iPhone Düzeniniz İçin Kutunun Dışını Düşün
Apple'ın iPhone ana ekranına koyduğu kısıtlamalara rağmen, biraz da düşünerek ve bazı basit püf noktaları ile, her türlü alternatif düzende ortaya çıkabilirsiniz. Eğer kendi varlığınız varsa, neden bunları aşağıdaki yorumlarda paylaşmıyorsunuz?

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1212 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone Ana Ekranınızı Düzenlemek için 12 Yaratıcı Düzen konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone Ana Ekranınızı Düzenlemek için 12 Yaratıcı Düzen ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Ana Ekranınızı Düzenlemek için 12 Yaratıcı Düzen ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.