Ogznet.com

iPhone veya iPad'inizin bir PC'ye kıyasla kötü amaçlı yazılımlardan etkilenme olasılığı daha az olsa da, tamamen korunaklı oldukları anlamına gelmez, bu nedenle iPhone için en iyi antivirüs listesi size ihtiyacınız olan ekstra korumayı sağlayabilir.

Kötü amaçlı web siteleri, sinir bozucu reklamlar veya web izleyicileri, iPhone için endişelenmeniz gereken tehditlerdendir. Doğru uygulamayı yüklemek sizi hem web tabanlı tehditlerden hem de diğer zararlılardan koruyabilir ve bulut yedeklemeden ileri teknoloji kimlik hırsızlığına karşı güçlü ekstra koruma sağlar.

iPhone için En İyi Antivirüs Uygulamaları

1. Avira Mobile Security

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Avira Mobile Security

Avira, bilgisayarlardaki en etkili antivirüs programlarından biridir ve Avira Mobile Security aynı kötü amaçlı yazılım avı yeteneğine sahiptir ve ayrıca kullanışlı özelliklerle doludur.

Kimlik avı koruması, kötü amaçlı web sitelerini engelleme konusunda iyi bir iş çıkarır ve internet güvenliğinizi sağlamak iyi çalışır.

Kimlik Koruması, çevrimiçi sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için sizin ve kişilerinizin e-posta adreslerini otomatik olarak tarar ve herhangi bir güvenlik ihlali konusunda sizi uyarır.

Avira hırsızlık önleme uygulaması, kaybolan cihazın konumunu bulmaya yardım eder (bağlı 5 cihazı da bulur).

Bir web sitesi sizden kredi kartı, e-posta veya parola benzeri gizli bilgileri çalma girişiminde bulunursa tümleşik Web Koruma özelliğimiz size haber verir.

Tümleşik Device Analyzer uygulamamız telefonun bellek ve depolama alanı kullanım ayrıntılarını verir. Telefonda nerede alan açılması gerektiğini ya da iCloud'dan ne zaman ek depolama alanı satın almak gerektiğini belirlemeye yardım eden yararlı bir araçtır.

2. Lookout

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Lookout

Lookout, güçlü mobil güvenlik ve kimlik hırsızlığı koruması ile cihazınızı, verilerinizi ve kimliğinizi koruyan hepsi bir arada uygulamadır.

Güçlü güvenlik araçları, güvenlik açıklarını kontrol eder, şüpheli etkinlikte bulunan uygulamaları izler ve tehlikeli bir Kablosuz ağa bağlanırsanız bir uyarı verir.

Etkili bir hırsızlık önleme seti, çeşitli cihaz konum araçlarını, cihazınız sessiz olsa bile çalışan bir alarmı ve cihazı geri almanıza yardımcı olmak için kilit ekranında özel bir mesaj görüntüleme yeteneğini içerir.

Kişilerinizi ve fotoğraflarınızı zarar görmekten korumak için basit yedekleme seçenekleri mevcuttur.

3. McAfee Mobile Security

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

McAfee Mobile Security

McAfee Mobile Security, iOS cihazınız için en iyi korumayı sağlar ve kayıp veya çalınmış iPhone ya da iPad'inizi McAfee'nin GPS izleyicisiyle bulmanıza yardımcı olur.

Media Vault, fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizler. Aynı zamanda doğrudan uygulamadan fotoğraf veya video çekebilir ve bunların otomatik olarak şifrelenmesini ve kasada saklanmasını sağlayabilirsiniz. Touch ID veya Face ID ile hızlı bir şekilde yeniden açabilirsiniz.

CaptureCam özelliği, kasanıza girmeye çalışan herkesin anlık görüntüsü ile size e-posta gönderebilir. Uygulama, pil zayıfladığında cihazınızın son konumunu da kaydedebilir.

Ekstra özellikleri arasında otomatik rehber yedekleme, cihazınız çalınırsa kişilerin uzaktan silinmesi ve Apple Watch'unuzdaki iPhone pil seviyenizi kontrol etmenizi sağlayan bir pil göstergesi bulunur.

4. Trend Micro Mobile Security

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Trend Micro Mobile Security

iOS cihazlarınız için normal şartlarda virüsten koruma yazılımına ihtiyacınız olmayabilir, ancak internette çok sayıda başka tehdit var ve Trend Micro Mobile Security sizi bu tehditlerden korumaya çalışıyor.

Yerleşik web filtreleme, kötü amaçlı veya istenmeyen web sitelerine erişmenizi önlemek için Safari ve diğer tarayıcılarla çalışır. Entegre reklam ve izleyici engelleme, veri kullanımını azaltırken, web sitesi yükleme sürelerini hızlandırır ve gizliliğinizi korur.

Sosyal Ağ Gizlilik özelliği, Facebook ve Twitter hesap ayarlarınızı tarar ve gizlilikle ilgili olası herhangi bir sorun hakkında rapor verir.

Birlikte gelen hırsızlık önleme özelliği, kayıp cihazın GPS, Wi-Fi veya baz istasyonları aracılığıyla bulunmasını sağlar.

5. F-Secure SAFE

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

F-Secure SAFE

F-Secure SAFE internet güvenliği, internette gezinirken sizi ve kişisel bilgilerinizi iPhone ve iPad cihazlarınızda güvende tutar.

 • İnternette güvenle gezin
 • Yalnızca güvenli bankacılık sitelerine erişin (koruma göstergesi)
 • Kayıp cihazınızı bulun
 • Çocuklarınızı uygun olmayan web içeriğinden koruyun
 • 20'den fazla dilde kullanılabilir

Tarama koruması, İnternet'te güvende olmanızı sağlar. Sizi zararlı sitelerden uzak tutarak güvenliğinizi ve gizliliğinizi korur. Bankacılık koruması, ziyaret ettiğiniz bankacılık sitelerinin güvenliğini doğrular, güvenli bir bankacılık sitesine eriştiğinizde ve bağlantı güvenli olduğunda bir gösterge gösterir.

Finder, cihazınızın kaybolduğu veya çalındığı durumlar için güvenlik sağlar. https://my.f-secure.com adresindeki kişisel hesabınızla Finder'ı kontrol edin.

F-Secure SAFE gizliliğinizi çeşitli şekillerde korur. Tarama koruması, uygulamanın kendi tarayıcısıyla web'de gezinirken sizi korur. Sizi gizliliğinizi tehlikeye atabilecek web sitelerinden uzak tutar. Tarama koruması, interneti güvenle gezmenizi sağlar; zararlı içeriğe sahip sitelere erişmeye çalışırsanız otomatik olarak durdurulur.

6. Fyde Mobil Güvenlik ve Erişim

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Fyde Mobil Güvenlik ve Erişim

Bir antivirüs uygulaması olmasa da, Fyde Mobil Güvenlik, kimlik koruması ve gizlilik denetimlerine odaklandığı için bu kategoride yer alabilir.

Fyde, internet bankacılığında, mobil alışverişlerinizde, e-posta ve sosyal hesaplarınızı kullanırken seni hesaplarının ve bilgilerinin çalınmasına karşı korur. Fyde, oltalama ve diğer hesap ele geçirme saldırılarını, hırsızlar bilgilerini ele geçirmeden önce durdurur.

Artık sahte web sitelerine tıkladığında, dolandırıcılık SMS ve emaillerini okurken, tehlikeli Wi-Fi ağlarına bağlanırken endişelenmene gerek yok. Tek bir uygulama ile kimliğini, internet hesaplarını ve fotoğraflarını kötü niyetli kişilerden koruyabilirsin.

Uygulamanın kendisi basit ve kurulumu kolaydır ve bir kez çalıştırıldığında, dolandırıcılık wifi ağlarına, kimlik avı web sitelerine ve daha fazlasına karşı koruma sağlar.