iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin

iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin

/ / Okuma süresi: 6 dk, 25 sn / Yorum (0)
A A A

Akıllı telefon sahibiyseniz, Bluetooth, telefonunuzun Bluetooth uyumlu hoparlörleri veya kulaklık gibi diğer cihazlarla bağlantı sağlayan bir aracıdır. Neredeyse tüm diğer teknolojik cihazlarda olduğu gibi, Bluetooth da belirli zamanlarda ve belirli koşullarda çalışmayabilir. Bir iPhone sahibi iseniz bu gibi durumlarda yapmanız gerekenler bu yazıda özetlenmiştir.

İlginizi Çekebilir
Bluetooth bağlantınızı otomatik kontrol edin

Bluetooth bağlantınızı otomatik kontrol edin

Her hangi bir şekilde hareket halindeyken bluetooth bağlantınızı sizin için açıp-kapatan yada istediğiniz cihaza bağlantı sağlayan bir uygulama.

Bluetooth Aygıtı Bağlanmıyor mu? iPhone'un Bluetooth'unun Açık olduğunu kontrol edin!
iPhone'un Bluetooth bağlantısında en yaygın şikayet, bağlanmama veya istediğiniz cihazla eşleşmeme sorunudur.

Bağlantı hataları için birden çok neden olabilir, ancak en basit ve en belirgin olanla başlayacağız: iPhone'un Bluetooth özelliği açık değil. Buna bağlı olarak, ayrıca iPhone'unuzu Bluetooth modunda eşleştirmek istemediğiniz veya Bluetooth'un açık olmadığı cihaz olabilir.

iPhone'unuzun Bluetooth'unun açık olmadığını varsayarsak, bunu açmak için yapmanız gerekenler:

 1. Ayarları aç
 2. Bluetooth sekmesine gel
 3. Bluetooth'u yeşil Açık konumuna kaydırın

iPhone'unuzu Bluetooth cihazınızla eşleştirmek için, bu cihazın ulaşılabildiğinden emin olmanız gerekir, yani Bluetooth'u açmanız veya keşif moduna geçirmeniz gerekir. Cihazınıza bağlı olarak, bu, cihazdaki fiziksel bir düğmeye basmayı veya kullanıcı arayüzünde ilgili ayarlar menüsüne gitmeyi içerir. iPhone'larda, diğer cihazlarla Bluetooth üzerinden Ayarlar'a giderek eşleştirilebilir.

Aşağıdakileri yaptıktan sonra, cihazı iPhone'unuzla eşleştirmeniz gerekir:

 1. Ayarları aç
 2. Bluetooth sekmesini açın
 3. iPhone'unuzu bağlamak istediğiniz cihaza dokunun.

iPhone'unuz seçtiğiniz cihazla başarılı bir şekilde eşleşmelidir. Eşleştirildikten sonra, cihazın yapmak istediği her şeyi yapabileceksiniz. Bir hoparlörse, iPhone'unuzda müzik çaldığınızda müziğin hoparlörden duyulacağı anlamına gelir.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? iPhone'unuzun Bluetooth Cihazınızdan Çok Uzak Olmadığından Emin Olun!
iPhone'unuz ve Bluetooth uyumlu cihazınız hem Bluetooth modunda hem de bulunabilir mi? iPhone Bluetooth hala çalışmıyor mu? Peki, iPhone'unuzun neden bağlanamayacağıyla ilgili en basit açıklama, uyumlu cihazın Bluetooth bağlatısından çok uzakta olmasıdır.

iPhone'unuzun Bluetooth cihazınızdan çok uzakta olmadığından emin olun. İdeal mesafeler her bir cihaz ve iPhone modeline göre değişebilirken, iyi bir Bluetooth sinyali almak için genellikle 10 metrelik bir mesafede olmanız gerekir. Daha fazlasında muhtemelen rahatsız edici bağlantıya sahip olacaksınız veya zaten bağlıysanız sinyal kaybı yaşarsınız.

Bunu göz önünde bulundurarak, iPhone ve Bluetooth uyumlu cihazınızı, eşleştirmeye çalışırken mümkün olduğunca birbirine yakın bir şekilde yerleştirerek, başarılı bir şekilde bağlanma olasılıklarını artırmalısınız.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Bluetooth Cihazınızın Başka Bir Şeye Bağlı Olmadığından Emin Olun!
"iPhone Bluetooth çalışmıyor" gizeminde bir başka baş şüpheli diğer cihazlardan gelen parazittir. Bluetooth uyumlu cihazınız Bluetooth ile zaten bir dizüstü bilgisayara bağlandıysa, iPhone'unuzu genellikle diğerine bağlayamazsınız.
Böyle durumlarda, parazit cihazının Bluetooth'unu kapatmayı denemelisiniz, ardından iPhone'unuzu Bluetooth uyumlu cihazla eşleştirmeyi deneyiniz. Bu iPhone ve cihazı birlikte kullanmanıza izin verecek şekilde çalışmalıdır.

Nadir durumlarda, Bluetooth uyumlu cihazınızın hafızasındaki diğer cihazları da silmeyi denemelisiniz. Cihazın daha önce eşlenmiş olduğu cihazları kaydettiğini varsayarak. Örneğin, yakın zamanda yeni bir iPhone'a yeni sürüme geçtiyseniz, önceki iPhone'larınızı Bluetooth uyumlu cihazınızın belleğinden silmeyi deneyebilirsiniz. Bu, araç hoparlörleri Bluetooth bağlantı sorunu durumunda bağlantı sorunlarını çözdüğü bilinmektedir.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Bataryanızı Kontrol Edin!
Her iki cihaz da Bluetooth modundaysa, birbirlerine yakın olurlar ve eşleştirmeyle başka hiçbir cihaz etkileşime girmezse, o zaman Bluetooth uyumlu cihazınızın pili bitmek üzeredir.

Tükenmiş bir bataryaya sahip olmak, Bluetooth cihazınızın iPhone'unuzla eşleştirme yeteneğini zayıflatabilir. Böyle durumlarda eşleştirme işlemini yürütmek ve aynı zamanda yeniden şarj etmesini sağlamak için yeterli gücü vermesi gereken bir güç kaynağına bağlamayı denemelisiniz.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Yeniden Başlat ve Yeniden Keşfedin!
Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadığında, iki basit, ancak bazen etkili olan yöntemleri de deneyebilirsiniz. İlk, iPhone ve Bluetooth uyumlu cihazınızı kapatıp yeniden başlatmayı deneyin, çünkü her iki aygıtın da geçerli çalışma durumunu temizler.

Ayrıca, iPhone'unuzdaki Bluetooth uyumlu cihazı unutmayı ve daha sonra yeniden eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

 1. Ayarlara git
 2. Bluetooth sekmesini aç
 3. Bluetooth uyumlu cihazınızın adının yanındaki i simgesine dokunun.
 4. Bu Cihazı Unut'a Dokun
 5. Cihazı Unutma'ya dokunun

Bunu yaptıktan sonra, cihazı tekrar keşfetmeniz gerekir.

Cihazı Bluetooth bulma moduna geçirin. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, talimatlarına bakın.

 1. Yukarıdaki 1. ve 2. adımları tekrarlayın.
 2. 2. Adımdan sonra iPhone'unuz cihazı bulmalıdır. Eşleştirmek için cihazın adına dokunun.
 3. Bazı cihazlarla, iPhone'unuzu eşleştirirken bir şifre veya PIN girmeniz istenir. Bu kod genellikle cihazınızın kullanım kılavuzunda bulunabilir.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Fabrika Ayarlarına Dönmeyi Deneyin!
Her iki cihazı da yeniden başlatmaya yönelik daha ciddi bir alternatif olarak, iPhone'unuz Bluetooth'a hala bağlanmıyorsa, sıfırlama işlemini deneyebilirsiniz. Bu, uygulamalarınızın kullandığı geçici belleği temizler ve böylece belirli işletim sorunlarını çözer.

iPhone 8 ve X'in sahiplerinin telefonu sıfırlamak için yapması gerekenler:

 1. Soldaki Sesi Açma düğmesine basın ve bırakın
 2. Sesi Kısma düğmesine basın ve bırakın
 3. Yeniden başlatılana kadar telefonun sağ tarafındaki Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun.

Yeniden başlattıktan sonra, iPhone'unuzu yukarıda açıklandığı gibi Bluetooth cihazınızla eşleştirme yapmalısınız.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Diğer seçenekler.
Hem iPhone'unuzu hem de Bluetooth cihazınızı onarmaya ve sıfırlamaya çalışmışsanız ve parazite neden olabilecek başka cihazları temizlediyseniz, daha ciddi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir yazılım veya donanım sorunu olabilir. Bu durumda, sorunu saptamanıza ve çözmenize yardımcı olabilecek Apple'ın Müşteri Desteğine başvurmayı denemelisiniz. Alternatif olarak, en yakın Apple mağazasından randevu almayı deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Stereo Bluetooth Kulaklık FINEBLUE MATE7

Stereo Bluetooth Kulaklık FINEBLUE MATE7

Araç kullanırken telefonla konuşmak veya otobüste müzik dinlemek için ideal fiyatlı telefonla kablo bağlantısız kulaklık.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1022 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.