iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin

iPhone Bluetooth çalışmıyor mu? Bunları Deneyin

Akıllı telefon sahibiyseniz, Bluetooth, telefonunuzun Bluetooth uyumlu hoparlörleri veya kulaklık gibi diğer cihazlarla bağlantı sağlayan bir aracıdır. Neredeyse tüm diğer teknolojik cihazlarda olduğu gibi, Bluetooth da belirli zamanlarda ve belirli koşullarda çalışmayabilir. Bir iPhone sahibi iseniz bu gibi durumlarda yapmanız gerekenler bu yazıda özetlenmiştir.

Bluetooth Aygıtı Bağlanmıyor mu? iPhone'un Bluetooth'unun Açık olduğunu kontrol edin!
iPhone'un Bluetooth bağlantısında en yaygın şikayet, bağlanmama veya istediğiniz cihazla eşleşmeme sorunudur.

Bağlantı hataları için birden çok neden olabilir, ancak en basit ve en belirgin olanla başlayacağız: iPhone'un Bluetooth özelliği açık değil. Buna bağlı olarak, ayrıca iPhone'unuzu Bluetooth modunda eşleştirmek istemediğiniz veya Bluetooth'un açık olmadığı cihaz olabilir.

iPhone'unuzun Bluetooth'unun açık olmadığını varsayarsak, bunu açmak için yapmanız gerekenler:

 1. Ayarları aç
 2. Bluetooth sekmesine gel
 3. Bluetooth'u yeşil Açık konumuna kaydırın

iPhone'unuzu Bluetooth cihazınızla eşleştirmek için, bu cihazın ulaşılabildiğinden emin olmanız gerekir, yani Bluetooth'u açmanız veya keşif moduna geçirmeniz gerekir. Cihazınıza bağlı olarak, bu, cihazdaki fiziksel bir düğmeye basmayı veya kullanıcı arayüzünde ilgili ayarlar menüsüne gitmeyi içerir. iPhone'larda, diğer cihazlarla Bluetooth üzerinden Ayarlar'a giderek eşleştirilebilir.

Aşağıdakileri yaptıktan sonra, cihazı iPhone'unuzla eşleştirmeniz gerekir:

 1. Ayarları aç
 2. Bluetooth sekmesini açın
 3. iPhone'unuzu bağlamak istediğiniz cihaza dokunun.

iPhone'unuz seçtiğiniz cihazla başarılı bir şekilde eşleşmelidir. Eşleştirildikten sonra, cihazın yapmak istediği her şeyi yapabileceksiniz. Bir hoparlörse, iPhone'unuzda müzik çaldığınızda müziğin hoparlörden duyulacağı anlamına gelir.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? iPhone'unuzun Bluetooth Cihazınızdan Çok Uzak Olmadığından Emin Olun!
iPhone'unuz ve Bluetooth uyumlu cihazınız hem Bluetooth modunda hem de bulunabilir mi? iPhone Bluetooth hala çalışmıyor mu? Peki, iPhone'unuzun neden bağlanamayacağıyla ilgili en basit açıklama, uyumlu cihazın Bluetooth bağlatısından çok uzakta olmasıdır.

iPhone'unuzun Bluetooth cihazınızdan çok uzakta olmadığından emin olun. İdeal mesafeler her bir cihaz ve iPhone modeline göre değişebilirken, iyi bir Bluetooth sinyali almak için genellikle 10 metrelik bir mesafede olmanız gerekir. Daha fazlasında muhtemelen rahatsız edici bağlantıya sahip olacaksınız veya zaten bağlıysanız sinyal kaybı yaşarsınız.

Bunu göz önünde bulundurarak, iPhone ve Bluetooth uyumlu cihazınızı, eşleştirmeye çalışırken mümkün olduğunca birbirine yakın bir şekilde yerleştirerek, başarılı bir şekilde bağlanma olasılıklarını artırmalısınız.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Bluetooth Cihazınızın Başka Bir Şeye Bağlı Olmadığından Emin Olun!
"iPhone Bluetooth çalışmıyor" gizeminde bir başka baş şüpheli diğer cihazlardan gelen parazittir. Bluetooth uyumlu cihazınız Bluetooth ile zaten bir dizüstü bilgisayara bağlandıysa, iPhone'unuzu genellikle diğerine bağlayamazsınız.
Böyle durumlarda, parazit cihazının Bluetooth'unu kapatmayı denemelisiniz, ardından iPhone'unuzu Bluetooth uyumlu cihazla eşleştirmeyi deneyiniz. Bu iPhone ve cihazı birlikte kullanmanıza izin verecek şekilde çalışmalıdır.

Nadir durumlarda, Bluetooth uyumlu cihazınızın hafızasındaki diğer cihazları da silmeyi denemelisiniz. Cihazın daha önce eşlenmiş olduğu cihazları kaydettiğini varsayarak. Örneğin, yakın zamanda yeni bir iPhone'a yeni sürüme geçtiyseniz, önceki iPhone'larınızı Bluetooth uyumlu cihazınızın belleğinden silmeyi deneyebilirsiniz. Bu, araç hoparlörleri Bluetooth bağlantı sorunu durumunda bağlantı sorunlarını çözdüğü bilinmektedir.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Bataryanızı Kontrol Edin!
Her iki cihaz da Bluetooth modundaysa, birbirlerine yakın olurlar ve eşleştirmeyle başka hiçbir cihaz etkileşime girmezse, o zaman Bluetooth uyumlu cihazınızın pili bitmek üzeredir.

Tükenmiş bir bataryaya sahip olmak, Bluetooth cihazınızın iPhone'unuzla eşleştirme yeteneğini zayıflatabilir. Böyle durumlarda eşleştirme işlemini yürütmek ve aynı zamanda yeniden şarj etmesini sağlamak için yeterli gücü vermesi gereken bir güç kaynağına bağlamayı denemelisiniz.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Yeniden Başlat ve Yeniden Keşfedin!
Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadığında, iki basit, ancak bazen etkili olan yöntemleri de deneyebilirsiniz. İlk, iPhone ve Bluetooth uyumlu cihazınızı kapatıp yeniden başlatmayı deneyin, çünkü her iki aygıtın da geçerli çalışma durumunu temizler.

Ayrıca, iPhone'unuzdaki Bluetooth uyumlu cihazı unutmayı ve daha sonra yeniden eşleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu nasıl yapılır:

 1. Ayarlara git
 2. Bluetooth sekmesini aç
 3. Bluetooth uyumlu cihazınızın adının yanındaki i simgesine dokunun.
 4. Bu Cihazı Unut'a Dokun
 5. Cihazı Unutma'ya dokunun

Bunu yaptıktan sonra, cihazı tekrar keşfetmeniz gerekir.

Cihazı Bluetooth bulma moduna geçirin. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, talimatlarına bakın.

 1. Yukarıdaki 1. ve 2. adımları tekrarlayın.
 2. 2. Adımdan sonra iPhone'unuz cihazı bulmalıdır. Eşleştirmek için cihazın adına dokunun.
 3. Bazı cihazlarla, iPhone'unuzu eşleştirirken bir şifre veya PIN girmeniz istenir. Bu kod genellikle cihazınızın kullanım kılavuzunda bulunabilir.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Fabrika Ayarlarına Dönmeyi Deneyin!
Her iki cihazı da yeniden başlatmaya yönelik daha ciddi bir alternatif olarak, iPhone'unuz Bluetooth'a hala bağlanmıyorsa, sıfırlama işlemini deneyebilirsiniz. Bu, uygulamalarınızın kullandığı geçici belleği temizler ve böylece belirli işletim sorunlarını çözer.

iPhone 8 ve X'in sahiplerinin telefonu sıfırlamak için yapması gerekenler:

 1. Soldaki Sesi Açma düğmesine basın ve bırakın
 2. Sesi Kısma düğmesine basın ve bırakın
 3. Yeniden başlatılana kadar telefonun sağ tarafındaki Uyku / Uyandırma düğmesini basılı tutun.

Yeniden başlattıktan sonra, iPhone'unuzu yukarıda açıklandığı gibi Bluetooth cihazınızla eşleştirme yapmalısınız.

Bluetooth Bağlanmıyor mu? Diğer seçenekler.
Hem iPhone'unuzu hem de Bluetooth cihazınızı onarmaya ve sıfırlamaya çalışmışsanız ve parazite neden olabilecek başka cihazları temizlediyseniz, daha ciddi bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir yazılım veya donanım sorunu olabilir. Bu durumda, sorunu saptamanıza ve çözmenize yardımcı olabilecek Apple'ın Müşteri Desteğine başvurmayı denemelisiniz. Alternatif olarak, en yakın Apple mağazasından randevu almayı deneyebilirsiniz.

Bluetooth bağlantınızı otomatik kontrol edin
İlginizi Çekebilir

Bluetooth bağlantınızı otomatik kontrol edin

Stereo Bluetooth Kulaklık FINEBLUE MATE7
İlginizi Çekebilir

Stereo Bluetooth Kulaklık FINEBLUE MATE7

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile