Ogznet.com

Fotoğraf çekmek, düzenlemek ve gelişmiş düzenleme işlevleri için en iyi iOS fotoğraf uygulamaları. Varsayılan iPhone kamera ve iOS Fotoğraflar uygulaması, bir iPhone’da temel fotoğrafçılık ve görüntü düzenleme yapmak için yeterli araçlar olabilir, ancak denemeye değer birçok iOS uygulaması da vardır. iPhone için bu fotoğraf uygulamaları, çektiğiniz fotoğrafları yaratıcı düzenleme seçenekleri ve çarpıcı filtrelerle daha güzel hale getirebilir. İşte iPhone için en iyi fotoğraf uygulamalarından bazıları.

1. Typorama: Fotoğraf üstüne yazı

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Typorama: Fotoğraf üstüne yazı

Typorama, yazı ve fotoğraflarınızı kolayca profesyonel tasarımlara dönüştürmenize yardımcı olur. Sadece birkaç dokunma ile, fotoğraflarınızın üzerine profesyonel yazı tipleri kullanarak oluşturulmuş çekici yazılar ekleyebilirsiniz. Bunu, Photoshop veya benzeri bir yazılım kullanarak yapmanız saatlerinizi alabilirdi, fakat Typorama ile, hiç bir tasarım yeteneğine dahi sahip olmadan hızlı ve kolay bir şekilde harika görseller oluşturabilirsiniz.

Typorama, iPhone'unuzda fotoğraf çekmek ve bunları posterlere, broşürlere veya paylaşılabilir memlere dönüştürmek için en iyi uygulamalardan biridir. iPhone kamera rulonuzdan herhangi bir fotoğrafı içe aktarabilir veya Typorama'da zaten mevcut olan çeşitli hazır görüntüler arasından seçim yapabilirsiniz. Sonra, profesyonel görünümlü bir sunum yapmak için çeşitli metin şablonları eklenebilir.

Metin rengini değiştirebilir, gölge ekleyebilir ve hatta dönüştürebilir ve efektler uygulayabilirsiniz. Ek ön ayarlar ve filtreler için aylık ücretli bir abonelik vardır, ancak ücretsiz içerik çoğu kişi için fazlasıyla yeterlidir.

Typorama ile hızlı ve kolayca, harika tipografik tasarımlar oluşturabilir, Facebook, Instagram ve Twitter paylaşımlarınızı daha çekici hale getirebilirsiniz.

2. Canva: Logo, Fotoğraf Tasarım

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Canva: Logo, Fotoğraf Tasarım

Adobe Photoshop'a daha ucuz bir alternatif arayan insanlar için, görüntü düzenleme aracı Canva harika bir uygulamadır. Canva, tasarım yapmayı kolay ve eğlenceli hale getirir. Profesyonel bir tasarımcı olmasanız bile fotoğraflarınızı ve videolarınızı kullanarak çarpıcı tasarımlar yapın.

İster Instagram hikayesi, ister logo, ister doğum günü davetiyesine ihtiyacınız olsun, Canva'da bu tasarımların tümünü ve daha fazlasını yapın. iPhone, iPad ve bilgisayarınızda kullanabilirsiniz ve bu sayede tasarımınıza istediğiniz yerde istediğiniz zaman devam edebilirsiniz.

iPhone uygulaması, cihazınıza kaydedilen fotoğrafları yeniden boyutlandırmak ve ayarlamak için çok çeşitli düzenleme araçlarına sahiptir ve Canva çoğu kullanıcı için yeterli sayıda filtre içerir.

3. PicCollage Video & Grid Editor

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

PicCollage Video & Grid Editor

PicCollage fotoğrafları düzenlemek için en kolay ve en eğlenceli uygulamalardan biridir. Yüzlerce fotoğraf ızgarası, özel etiketler ve arka plan desenleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Kolajlarınızı hızla kırpmak, çizmek ve süslemek için sezgisel araçları vardır.

PicCollage ile birkaç saniye içinde, kendi fotoğraflarınızı kullanarak yüksek kaliteli kolajlar oluşturabilirsiniz.

PicCollage'da bir kolajı düzenlemek çok kolaydır, çünkü hemen hemen her görev tek bir dokunuş veya bir kaydırıcının sürüklenmesini gerektirir. Bu herkesin kullanabileceği bir fotoğraf uygulamasıdır.

4. Darkroom – Photo Editor

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Darkroom – Photo Editor

Darkroom kısa sürede fotoğraflarınızı düzenlemenize ve fotoğraf kütüphanenizi yönetmenize yardımcı olur. Profesyoneller için yeterince güçlü, amatör fotoğrafçılar içinse kullanımı yeterince kolaydır. iOS ve iPadOS'in en yeni özellikleri tam entegre hâlde iPad ve iPhone için kullanılabilen Darkroom, yüksek teknoloji mobil fotoğrafçılık araçlarında çıtayı yükseğe taşır.

Darkroom, iOS için görüntünün her yönüne ince ayar yapmak için çeşitli araçlar içeren son derece kapsamlı bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Temel filtreler ve kırpma araçları mevcuttur, ancak Darkroom'u gerçek profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar için tasarlanmış iPhone için en iyi fotoğraf uygulamalarından biri yapan gerçekten derinlemesine renk kontrolleri de vardır.

İlginizi
çekebilir
Daha İyi Fotoğraf Çekmek İçin 8 iPhone Kamera Ayarı

5. Instasize Fotoğraf Düzenleme

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Instasize Fotoğraf Düzenleme

Instasize, sosyal medya için ihtiyaç duyulan araçları ve fırsatları sunar. Cep telefonunuzdan hızlı, güçlü ve kolay kurgulama için Instasize’a güvenip bu uygulamayı kullanan milyonlarca içerik oluşturucusuna katılın.

Kurgulanmamış resimlerinizi hareket halindeyken bile kurgulayıp saniyeler içinde Instagram’da paylaşılmaya hazır bir gönderi haline getirebilirsiniz. Tek bir yerde daha fazla düzenleme aracının olması hızlı kurgu yapmanıza, bir sonraki fotoğraf yüklemeniz, takipçileriniz ile iletişim kurmanız ve kendi varlığınızı geliştirmek için daha fazla zaman sağlar.

Fotoğraf ya da videolarınızda çok iyi düzenlemeler yapmak için profesyonel bir tasarımcı olmanıza gerek yoktur. Hangi seviyede olursa olsun, isteyen herkes paylaştığı fotoğraflara ya da videolara kişisel profesyonel bir dokunuş ekleyebilir.

Instasize uygulamasında çeşitli renk araçları ve filtreleri mevcuttur, böylece düzenleme yaptığınız fotoğrafı ek değişiklik yapmadan hemen Instagram'a kaydedebilir ve yükleyebilirsiniz. 80'den fazla fotoğrafçıdan ilham alan filtreler ile, aradığınız estetiğe uyan bir filtre mutlaka bulursunuz.

6. Prisma Photo Editor

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

Prisma Photo Editor

Prisma, ünlü sanatçıların stillerini kullanarak fotoğraflarınızı resimlere dönüştürür. Bu stiller arasında Munk, Picasso ve daha dünyaca ünlü pek çok süsleme ve desen bulunur. Yapay zeka ile unutulmaz anları eşsiz sanat eserlerine dönüştürmenize yardım ediyor.

Prisma Photo Editor, normal fotoğrafları veya görüntüleri şık sanat eserlerine dönüştürmeye odaklanan bir iPhone fotoğraf uygulamasıdır. Birçok fotoğraf uygulaması benzer filtreler sunar. Prisma’nın sanat filtresi kütüphanesinde 300’den fazla sanat stili bulacaksınız. Prisma, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı sanatsal tarzların en büyük koleksiyonuna sahiptir.

Tüm filtrelere erişmek için aylık abonelik gereklidir, ancak premium seçeneklerden biri, günlük olarak rastgele sunulur. Farklı bir şey arıyorsanız bir göz atmaya değer.

7. FIMO - Analog Camera

  • Ücretsiz · Uygulama içi satın alımlar sunar

FIMO - Analog Camera

FIMO Analog Kamera, iPhone için en iyi fotoğraf uygulamalarından biri olmayabilir, ancak nostaljik fotoğrafçılara hitap edecek harika bir retro havası olan daha benzersiz olanlardan biridir.

Bir kez açıldığında, tüm uygulama iPhone kullanıcılarının alışkın olacağı tipik uygulama kontrollerine sahip olmayan eski bir kamera gibi görünür.

FIMO, eski vintage görüntülerinin güzelliğini ve büyüsünü doğrudan vizörünüzden yakalar. Toz ve çizikler, retro renkler, titreme, hafif sızıntılar, hatta çerçeve titremeleri tek bir dokunuşla anında fotoğraflara eklenebilir.

FIMO ile 30 yıl önce çekilen gerçek filmli fotoğraflar gibi görünen fotoğraflar yapabilirsiniz.

8. Glitché

  • Ücretli · Uygulama içi satın alımlar sunar

Glitche

Glitche, dijital bozulma filtrelerine ve bir fotoğraf üzerine düzenlenebilen ve yerleştirilebilen sinirli 3D görüntülere oldukça odaklandığı için Apple’ın App Store'daki benzersiz bir fotoğraf uygulamasıdır. Bu uygulama aynı zamanda gif ve videoların oluşturulmasına izin verir ve ayrıca bazı AR (artırılmış gerçeklik) işlevselliği içerir.

Glitche'deki görüntü düzenleme ve oluşturma potansiyeli gerçekten etkileyici ancak ücretli bir uygulama ve uygulama içi satın alımlar sunuyor. Ayrıca çoğu kullanıcının zor anlayacağı kafa karıştırıcı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Yine de, ustalaştıktan sonra Glitche, sizin için güçlü bir iPhone fotoğraf uygulaması olabilir.

İlginizi
çekebilir
Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması

9. Photoshop Express - Foto Editörü

  • Ücretli · Uygulama içi satın alımlar sunar

Photoshop Express - Foto Editörü

Adobe Photoshop Express, sadece iPhone gibi dokunmatik cihazlar için tasarlanmıştır ve ana versiyonda bulunan birçok özelliği barındırır. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan hızlı ve kolay fotoğraf düzenleyici Photoshop Express ile yaratıcılığınızı kullanın. Mobil cihazınızda fotoğraf düzenleme özellikleriyle dolu kullanımı kolay bu dijital stüdyo ile resimlerinizi profesyoneller gibi düzenleyin.

Photoshop Express, eksiksiz fotoğraf efektleri ve düzenleme özellikleri yelpazesini ücretsiz olarak parmaklarınızın ucuna sunar. Deneyimlerinizi kenarlıklar ve metinlerle kişiselleştirin, renk ve görüntüleri geliştirin, resim kolajları oluşturun, hızlı düzeltmeler yapın ve paylaşmaya değer anlarınızı geliştirin.

Fotoğrafları kırpabilir, renk seviyelerini ayarlayabilir ve fotoğrafları dönüştürebilirsiniz. Tüm temel işlevler ücretsizdir.

10. Slow Shutter Cam

  • Ücretli

Slow Shutter Cam

Slow Shutter Cam, yalnızca bir DSLR ile alabileceğinizi düşündüğünüz çeşitli şaşırtıcı yavaş deklanşör hızı efektlerini yakalamanızı sağlayarak cihazınızın fotoğraf araç kutusuna yeni bir hayat getirir.

Slow Shutter Cam, iPhone'da hareket bulanıklığı gerektiren trafik ışığı parkurlarının ve sahnelerin fotoğraflarını çekmek için en iyi uygulamadır. Uygulama, varsayılan iOS Kamera uygulamasının bu efektleri kendi başına oluşturmak için deklanşör hızını yavaşlatamadığı göz önüne alındığında iPhone sahipleri için bir zorunluluktur.

Slow Shutter Cam, iPhone ile sanatsal görüntüler yakalamanız için bir DSLR fotoğraf makinesinin en güçlü özelliklerinden bazılarını sunar.

Slow Shutter Cam, benzersiz görüntüler yakalamak için üç çekim modu sunar:

Hareket Bulanıklığı: Bir DSLR'deki deklanşör önceliği moduna eşdeğer olan Hareket Bulanıklığı modu, hayalet görüntüler oluşturmak, şelale efektleri oluşturmak veya fotoğraflarınızda bir bulanıklık ekleyerek hareket eklemek için mükemmeldir.

Işık İzi: Light Trail modu, ışıkla 'boyamanıza' yani araba izlerini göstermenize veya diğer hareketli ışığı benzersiz bir şekilde yakalamanıza olanak tanır. Bir DSLR ile çekim yapmanın ve iyi sonuçlar elde etmek için belirli sert ayarlara bağlı olmasının aksine, Işık izi modu, gerekli olan şeylerle ilgilenir.

Düşük Işık: Düşük ışık koşullarında, bu çekim modu kameranın sensöre çarpan her ışık fotonu birikmesini sağlar. Obtüratör hızı ne kadar uzun olursa, o kadar fazla ışık birikir. Tam olarak istediğiniz efekti elde etmek için pozlama telafisi kaydırıcısını kullanarak sonuca ince ayar yapabilirsiniz.