iPhone için 5 Trippy Glitch Sanat Uygulamaları

iPhone için 5 Trippy Glitch Sanat Uygulamaları

/ Okuma süresi: 7 dk, 2 sn / Yorum (0)
A A A

Gelişen teknoloji, görsel kaynakları da etkilemekte ve görsel biçimlendirmelerle karşı karşıya getirmektedir. Bu biçimlendirmelerde görsel bozulmalar, kaymalar olmaktadır. Bu bozulmalar ve kaymalar sanatsal bir çabanın tasarım boyutunda Glitch Art’ı meydana getirmiştir.

Böylece bozuk hatalı görsel öğeler, sanat tasarımında göze hoş gelen yeni estetiksel sonuçlar meydana getirir.

Arıza olarak bilinen küçük görsel kusurlar, giderek artan teknolojiyle dünyamızda yaygın bir fenomen olmuştur. Genellikle bir donanım sorunundan veya veri bozulmasından kaynaklanır, ancak film, TV şovları, müzik videoları ve reklamlarda medya üzerinde benzer etkiler görürsünüz.

İnternet, yıllar boyunca video ve görüntüleri kasıtlı olarak “şaşırtıyor”. Veri hırsızlığı olarak bilinen uygulama, veri manipülasyonu yoluyla kasıtlı görsel bozulma kavramını ortaya çıkarmıştır. İnsanlar kasıtlı olarak video dosyalarındaki kareleri kaldırır ve neler olduğuna bakar.

Bu uygulamaların birçoğu, hemen hemen her şey için kullanabileceğiniz videoları, fotoğrafları ve animasyonlu GIF'leri dışa aktarabilir. Instagram yayınları, SoundCloud resmi, Facebook profil videoları, forum avatarları, iPhone arka planları ya da bir sonraki yaratıcı projeniz için eğlenceli olan tüm eğlenceli uygulamalardır.

Ayrıca, oynamak için son derece eğlenceli fotoğraf oyuncakları.

1. Hyperspektiv

Hyperspektive mevcut aksaklık uygulaması çılgınlığının ön planda yer alan $1'lık bir prim uygulamasıdır. Şimdiye kadar çektiğiniz videolar için zaman hatası kamera ve bir işlemci.

Uygulama, ön ayar başına birkaç ayarlanabilir parametre ile Instagram benzeri bir filtre yaklaşımı kullanır. Efekti, bir sentezleyicideki XY pedi gibi çerçevenin etrafına dokunup sürükleyerek kolayca ayarlayabilirsiniz. Gerçek zamanlı olarak kayıt yapıyorsanız 720p çıkışla sınırlısınız, ancak önceden çekilip işlenen videolar 1080p'ye aktarılıyor.

Ön ayarların kendisi, geleneksel bozulma efektleri, renklendirme, yansıtma, stereoskopik 3D ve bunların çeşitli kombinasyonları ile etkileyici. Videolarınızı cihazınızı yatay hale getirerek veya sadece Instagram için mükemmel olan kare videolar çekerek videolarınızı 16: 9 geniş ekrana aktarabilirsiniz.
Hyperspektiv, Instagram gibi bir uygulamanın öğrenme eğrisiyle herkesin benzersiz ve ilginç videolar oluşturmasını kolaylaştırır. Şu an sadece videoları desteklemektedir, ancak geliştiriciler yakın gelecekte fotoğraf içe aktarmayı başlatacaktır.

2. Glitch Wizard

Glitch Wizard

Glitch Wizard, Hyperspektiv'den farklı bir yaklaşımı benimsiyor, hazır filtrelere karşı GIF ve granüler kontrole vurgu yapıyor. Diğer büyük fark, hataları önizlemek için gerçek zamanlı efektleri kullanamazsınız.

Bir videoyu içe aktardığınızda, Glitch Wizard bunu tek tek kareler ile bozar.
Her kareye farklı efektler uygulayabilir veya ekranın altındaki sihirbaz denetimlerini kullanarak tüm sekans boyunca bir efekt ölçeklendirebilirsiniz.

Ayrıca, her kareye ayrı efektler uygulamayı veya tek bir fotoğraftan yeni kareler oluşturmayı da seçebilirsiniz. Bu tamamen benzersiz animasyonlar oluşturmanıza olanak tanır, yaratıcılığınız ve boş zamanınız olan sınırlamalarla.

Ardından oynatma hızını ve sıranızın stilini ayarlayabilirsiniz. Uygulama ayrıca, öne çıkan içeriklerin bir "özet akışını" ve video, GIF veya doğrudan seçtiğiniz bir uygulamaya aktarma özelliğini de içerir. Uygulama içi satın alma yok; bir fiyat size tüm özellikleri sağlar.

3. Glitché

Glitché
Glitché sadece 1 Dolar olsa da, uygulama bu fiyat için ne elde edebileceği konusunda oldukça sınırlıdır. Videolarınızı rahatsız etmek veya gerçek zamanlı kamera efektlerini kullanmak istiyorsanız, her biri için 3 ABD doları ödemeniz gerekir. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafların gönderilmesini istiyorsanız, başka bir 3 dolar. Bu, tüm isteğe bağlı satın alımlarla toplam Glitché maliyetini $10 'a çıkarır.

Temel $1 için, bir glitch görüntü düzenleyicisine sahip olursunuz, hareketsiz görüntülere yakalama ve sonuçları bir GIF olarak dışa aktarabilirsiniz. Her biri için çeşitli mod ve kontrollerle birlikte çok çeşitli efektler mevcuttur. Etkileri biriktiremezsin, ancak her bir kareyi ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca, Glitch Wizard'dan iyi bazı görüntü düzenleme araçları da var. Bunlar, döndürmenize, tersine çevirmenize, ölçeklendirmenize ve resimlerinizi siyah beyaza dönüştürmenize olanak tanır. Üstteki efektleri uygulamaya başladığınızda yaptığınız değişiklikler korunur.

Glitché'nin şöhret iddiası, App Store popülerliğinden ve ünlü ciroların uzun listesinden oluşuyor: Gorillaz, Norman Reedus, Pharrel Williams, Lily Allen, Kim Kardashian, Skepta, Travis Scott ve Binbaşı Lazer. Sınırlı tekliflerine rağmen, Glitché'nin görünüşünü ve davranışını seviyorsanız, muhtemelen video filtrelerinde 3 dolar daha harcamayın.

 • İndir: Glitché ($1, uygulama içi satın alımlar)

4. Luminancer

Luminancer
Luminancer, bu listedeki en güçlü (ve en titiz) uygulamalardan biridir. Geliştirici, uygulamayı benzersiz yaklaşımıyla “lightwave büyücüsü ustaları” ndan hedeflediğini söylüyor.
Luminancer, “parlaklık renklerini ve video geri bildirimlerini kullanarak parlaklık kanalını aşırı yükleyerek” çalışır ve size çok fazla kontrol sağlar.

Sonuç olarak, Instagram benzeri filtreler yoktur. Arka ve ön taraftaki kameralarınızı gerçek zamanlı olarak yönlendirmeyi veya Kamera Rulonuzdaki videolarla çalışmayı seçebilirsiniz. Iki tane var-- ekran kaydırıcıları: efektlerin ekranda ne kadar beklediğine karar veren bir çürüme filtresi; Luminancer’in renkli efektlerinin başladığı noktayı sınırlamak için bir eşik filtresi.

Ardından açık ve karanlık kanallar arasında seçim yapmak ve hangi renk efektini kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz (toplamda dört tane vardır).
Bir karışım modu, çeşitli ayarların nasıl etkileşimde bulunduğuna karar verir ve ekranınızı sürükleyip büküm yaparak çekimlerinizi daha da istikrarsız hale getirebilirsiniz.

Uygulamanın ana vurgusu canlı performans olsa da kare ve 16: 9 videoları (manzara modunda) dışa aktarabilirsiniz.

5. Glitch Art

Glitch Art
Glitch Art indirmek için ücretsiz iken, uygulama içi satın almalar bulunmaktadır. Eğer satın almadan önce-satın alma yaklaşımını tercih ederseniz, bu bazı ciddi sınırlamalar ile iyi bir başlangıç ​​sunar.
Belki de en büyük kısıtlama, premium abonelik için ödeme yapmadığınız sürece videoları filigran olmadan dışa aktarabilmenizdir.

Uygulama, ücretsiz olarak sunulan mevcut filtrelerin yaklaşık yarısı ile Instagram benzeri bir yaklaşım alır. Bunların çoğu mümkünken,
yine de, uygulamanın videoyu manipüle etmekten ziyade overlaying efektlerini tercih ettiği görülüyor.

Etrafında oynayabileceğiniz ücretsiz bir şey arıyorsanız, Glitch Art kötü değildir. Stil filtreleri, videonuza metin ekleme özelliği ve ses kontrolleri gibi bazı ekstra araçlar vardır. Nihayetinde, bu listedeki diğer her şeye kıyasla kısa geliyor.

 • İndir: Glitch Art (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar)
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 787 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone için 5 Trippy Glitch Sanat Uygulamaları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone için 5 Trippy Glitch Sanat Uygulamaları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone için 5 Trippy Glitch Sanat Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.