Virüsten koruma, cihazınızın güvenli olmasını sağlayacak bir yazılımdır. iPhone mağazasında çok sayıda bu tür uygulama var. Bu yüzden, iPhone'unuz için hangi üst düzey virüsten korunma yazılımını seçmeniz gerektiğini size göstereceğiz.

Teknoloji güçtür. Bugün dünya, teknolojideki hayal gücümüzün ya da beklentilerimizin ötesindeki hızlı gelişmelere doğru ilerliyor. Bugün mobil olarak adlandırılan ve taşınabilir bir çağrı cihazı olarak başlayan şey, dünyanın geri kalanıyla bağlantıda kalmak için ihtiyaç duyabileceğiniz neredeyse her şeye sahip. Gün geçtikçe, cep telefonlarınız için yeni geliştirmeler onları heyecan verici ve daha kullanışlı hale getiriyor.

Fakat teknolojinin de kendi çıkarları olduğu inkar edilemez. Bilgisayarımızda her zaman virüs saldırılarıyla savaşırız ve dürüst olmak gerekirse bunlar çok nadirdir. Bu tür virüs saldırıları, telefonunuzda da mümkün olabilir ve bu da konuyu çok kritik kılar. Bugün çok fazla kişisel bilgimiz, sohbetlerimiz, iletişim numaralarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve güvende olmak istediğiniz çeşitli özel bilgilerimiz var. Bu tür virüs saldırıları kritik bilgiler için büyük bir tehdit oluşturabilir ve bu nedenle anti-virüs yazılımı cep telefonunuz için de zorunludur.

iPhone için En İyi 10 Anti-Virüs Uygulamalası

1. Avast Secure Me:

Avast, masaüstü bilgisayarlar ve PC için geniş bir anti-virüs yazılımı yelpazesine sahiptir ve hem ücretsiz hem de ücretli sürümler ile tasarlanmıştır. Uygulama özellikle herkese açık bir Wi-Fi'ye bağlıyken verilerinize koruma sunmayı vaat ediyor. Bu kullanımı çok basit, hızlı ve verimli. Uygulama, güvenlik sorunlarına neden olabileceğinden, herkese açık ağlara bağlanmadan önce sizi uyarır. Tarama verilerinin şifrelenmesi ve daha güvenilir hale getirilmesi de mümkündür. Kişisel verilerinizin yanı sıra sohbet veya tarayıcı geçmişiniz cihazınız için bu uygulamayı kullanarak iyi korunur. Bu, kişisel bankacılık deneyimini daha kolay ve daha güvenli hale getirecek bağlantılarınızı koruyan VPN özelliğiyle de gelir.

2. McAfee Mobile Security:

McAfee, virüsten korunma için tanınmış bir markadır ve tüm güvenlik hataları için güncelleme bildirimleri üretir ve iPhone'larınızı iyi korur. Bu uygulama mağazasında mevcuttur ve ücretsizdir. Ücretli versiyonunu almak, çok daha fazla özellik içeren sağlıklı pro sürümü verecektir. Bu, özellikle kişisel verilerinizi kaybetmenize neden olabilecek güvenli olmayan web sitelerinden sizi korur. Cihazınızdaki görüntü ve video paylaşımını kısıtlar ve sadece bir PIN ile erişim sağlamak için bunları saklar. Uzaktan yönetim portalını kullanarak telefonunuzu bulmak da mümkün olacaktır.

3. Mobile Security:

  • iPhone için Mobil Güvenlik ve Anti Theft Koruması
  • Fiyat: Ücretsiz

IPhone'larınız için güvenlik ve gizlilikle ilgili özelliklerin bir karışımını sunan ücretsiz bir uygulama. Güvenlik alarmı ayrıca cihaz hırsızlığını önlemek için kullanılır. Premium plan, size bulutta bir yedek ve güvenlikle birlikte gizliliği artırabilecek birinci sınıf bir güvenlik VPN'si de sağlayacaktır. Birçok tüketicinin beğendiği tam paketi satın almadan önce deneyebileceğiniz 3 günlük bir deneme sürümü mevcut. VPN mükemmel bir özellik gibi görünse de, uygulama temel VPN hizmetlerine kıyasla çok pahalı.

4. Lookout:

Bu, satın alabileceğiniz bir premium sürümün de bulunduğu ücretsiz bir uygulama. Bu uygulamanın en iyi özelliklerinden bazıları, telefonunuzdaki fotoğraf, video, rehber vb. kişisel verileri yedekleyeceğidir. Telefonunuzun kapandığı son konumu verebilir ve henüz edinmediğiniz iOS güncellemeleriyle ilgili uyarılarla sizi güncel tutacaktır. Cihazınız kaybolursa cihazınızı arayın veya sesli alarm özellikleri web sitesinden de edinilebilir ve yedek verilere yeni bir cihazdan erişilebilir. Bu ayrıca, bir elma saatinizin de olması durumunda cihazı kilitlemeyi ve herhangi birinin telefondan verilere erişmesini engellemeye yardımcı olabilir.

5. Trend Micro Mobile Security:

Bu uygulama, herhangi bir web tehdidi için anlık bir koruma sağlamaktadır. Geleneksel anlamda bir anti-virüs yazılımı kullanmaktan başka, Trend Micro Mobile Security uygulaması gibi şaşırtıcı bir uygulamayı kullanarak telefonunuzla ilgili soruna neden olan çevrimiçi tehditlere karşı çeşitli önlemler almak da önemlidir. Çoğu tarayıcıda çalıştığı için bu uygulamayı kullanarak herhangi bir kötü amaçlı web sitesine erişim engellenir. Entegre reklam ve izleyici engelleme, veri kullanımınızı azaltırken ve web sitesi için yükleme süresini hızlandırırken gizliliğinizin ve tüm bunların korunmasına yardımcı olur.

6. F Secure:

App indirmek için ücretsizdir ve özellikleri tam olarak kullanma deneyimini geliştirmek için uygulama içi alımları vardır. Bu biraz paraya mal olabilir, ancak özellikler buna değer olduklarından değecektir. En iyi bölüm, çok çeşitli dillerde sunulması ve ayrıca içeriği filtreleyip çocuk dostu olmaya çalışan bir çocuk güvenliği özelliğidir. Diğer çeşitli özelliklerden bazıları, bankacılık sitelerine güvenli erişimin sağlanması ve internette gezinmek için güvenlik sağlamasıdır.

7. MobiShield:

MobiShield, cihazınızdan herhangi bir kişisel bilginin sızmasını önleyen eksiksiz bir mobil sağlık kontrol programıdır. Uygulama ücretsizdir ve aynı zamanda dinamik grafiklerle pil tüketimini izler ve kişileri kaybetmemek için telefon verilerinizi yedekler. Uygulama aynı zamanda depolama, sistem bilgileri ve iPhone trafiğini gerçek zamanlı olarak izler.

8. Bitdefender Central:

Bu, iPhone'unuzda en iyi deneyime sahip olmanın yanı sıra iOS cihazlarınızda güvenliği uzaktan yönetmek için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın özellikleri, bir tehlike algıladığında bildirim gönderebilmesini ve uygulamanın kısa sürede cihazınızı temizleyip optimize edebilmesini ve tarayabilmesini içerir. Ayrıca, çalınması durumunda telefonunuzu kilitlemenize ve sizden izin almadan cihaza erişimin reddedilmesine de olanak tanır.

9. Norton Security:

Bu, iPhone'ların yanı sıra masaüstü bilgisayarlar için de kullanılabilecek bir başka popüler anti-virüs yazılımıdır. Norton, daha önce diğer önemli yazılımların başlangıcı olmuştur. Bazıları heyecan verici birçok özellik olsa da, bazılarının konum ayarları ve uzak özellikleri olması ve aynı zamanda kişileri yedeklemeniz ve kurtarmanız da mümkün. Kişilerinizi bir cihazdan diğerine kolayca değiştirebilir ve cihazınız çalınırsa bu bir alarm özelliğine de sahiptir. Telefon bataryayı düşük seviyede çalıştırmak üzereyken konumu otomatik olarak kaydedebilir ve bunu mobil cihazınızdan çevrimiçi olarak kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.

10. Avira Mobile Security:

Kullanmak çok güvenlidir ve kayıt bittikten sonra iletişim bilgilerinizi depolama sistemlerine yedekleyebilirsiniz. Bu, telefonunuza erişmek için kimlik kontrolü yapılmasını ve kötü amaçlı yazılım durumunda tarama ve uyarıları etkinleştirir. Bu aynı zamanda web sitesi üzerinden kayıp bir cihaz izleme ve bu durumda bir alarm özelliği vardır. Çalışma deneyimi inanılmaz bir uygulamadır ve uygulamanın en iyi özelliklerini keşfetmek için açık ve yardımsever bir topluluk vardır.

Ayrıca iPhone güvenliğiniz için denemek için harika bir seçenek olan Virus bariyer, virüs dedektörü pro vs gibi birkaç anti-virüs yazılımı vardır. Teknoloji geliştikçe, mevcut bilgi miktarını korumak için güvenlik önlemlerinin de güçlenmesi çok önemlidir. Anti-virüs yazılımı, yalnızca gizliliğinizi korumakla kalmaz, aynı zamanda tarayıcı ve özel tarama verileriyle çalışmaya karar verdiğinizde güvenliği artırır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 466 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone için En İyi 10 Antivirüs Uygulaması 2018 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone için En İyi 10 Antivirüs Uygulaması 2018 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone için En İyi 10 Antivirüs Uygulaması 2018 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "