iPhone İçin En İyi 10 Araç: Cetvel, Terazi ve Mesafe Ölçümü

iPhone İçin En İyi 10 Araç: Cetvel, Terazi ve Mesafe Ölçümü

Doğru uygulamalarla, nereye giderseniz gidin bu temel araçlar parmaklarınızın ucunda. Cetveller, teraziler, mesafe ölçürler ve benzeri uygulamalar iPhone'unuz için kullanılabilir. İşte bulabileceğiniz en iyi 10 faydalı iPhone uygulaması.

Herkesin bir ölçüm cihazıyla, bir takım araç kutusuna ihtiyacı vardır. Bir nesneyi veya alanı ölçmek, duvardan duvara bir mesafe hesaplamak veya proje parçalarınızın düz olduğundan emin olmanız gerekebilir. Ne yazık ki, çoğu insan cebinde bir araç kutusu taşımamaktadır. iPhone'unuzun kullanışlı olduğu bir alan da budur.

1. Ruler AR – Camera Measure Tape

Ruler AR uygulaması nesneleri, alanları, mesafeleri, yükseklikleri ve açıları hızlı ve kolay bir şekilde ölçmenizi sağlar. Sadece çeşitli nesneler arasını bir dokunuşla tespit edin ve sonra ölçüm alın.

Ölçümü başlatmak ve bitirmek için dokunun, ardından artırılmış gerçeklik ekranındaki boyutu görüntüleyin. Bunu kaydedip, gönderebilirsin ve ölçüm fotoğraflarınızı paylaşın. Özelleştirilebilir ayarlar, birimleri santimetre, inç veya metre olarak görmenizi sağlar. Ayrıca, daha fazla yardım için odağı ve özellik noktalarını etkinleştirebilirsiniz.

Ruler AR, sıkça kullanmayı düşünüyorsanız reklamları kaldırmak için bir uygulama içi satın alma teklifi sunar.
iPhone'unuz için bazı ücretsiz ARKit oyunlarına ve uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

2. Ruler App + Photo Ruler

Ruler App + Photo Ruler standart bir 2B cetvel ile bir AR fotoğraf cetvelini bir arada sunar.

Basit ölçümler yapın veya açı, alan veya ok gibi elemanlarla bir alan planlayın. Planlarınızı metin ve renkler ekleyebilir ve projeyi uygulamada kaydedebilirsiniz. Santimetre veya inç arasından seçim yapın, ölçümlerinizi kilitleyin ve hareketli cetvellerin hızını ayarlayın.

Uygulama, reklam görmek istemiyorsanız, reklamları kaldırmak için bir uygulama içi satın alma teklifi sunar.

3. Ruler + Tape Measure Tools

Ruler + Tape Measure Tools uygulaması size ölçmek için üç basit yol sağlar. Klasik cetvel, kamera cetveli veya şerit ölçüsünü kullanabilirsiniz.

Kamera cetveli ile nesneleri veya odaları kolayca ölçün. Sadece bir fotoğraf çekin ve ardından ölçüm aracını tam boyut için ekranda hareket ettirin.
Referans nesne için kamera cetveli ayarlarını ayarlayabilir ve ölçülen fotoğraflarınızı cihazınıza kaydedebilirsiniz. Her üç araç da inç veya santimetre ölçmenizi ve temiz ekranlar sunmanızı sağlar.

Ruler + Tape Measure Tools'un şu anda üç kısa videoyu izleyerek reklamları kaldırması ve 25 metrelik bir şerit ölçümü elde etmesi için bir teklifi var.

4. Measure

Measure size, çoklu ölçümler için standart cetvel, zincir cetveli, hassas yükseklik, açı ve yörünge seçenekleri sunar. Kullanımı çok kolay. Ölçümü yakalamak için başlangıç ​​ve bitiş noktalarınıza dokunup ekran görüntüsünü kaydetmek için kamera düğmesine basın.

Dahili el fenerini gerektiği gibi etkinleştirin ve santimetre, metre, inç, ayak veya metre cinsinden ölçün. Nesneler, alanlar ve mesafeler için, Measure artırılmış gerçeklik kullanır.

5. Tape Measure

Tape Measure uygulaması, artırılmış gerçeklik ile nesnelerin, odaların veya mesafelerin ölçümlerini hızlıca almanızı sağlar.
Sadece uygulamayı açın ve sarı noktaları görene kadar yüzeyi tarayın. Ölçüm yapmaya başlamak ve iPhone'unuzu alanın sonuna taşımak için artı işaretine dokunun ve artı işaretine bir kez daha vurun. Bu kadar!

Ölçümü tamamladıktan sonra, boyut sizin için ekranda kalır. Ayrıca, uygulama ekranının üstündeki ölçümleri santimetre, inç olarak da göreceksiniz.

Tape Measure, daha fazla araç içeren ve reklamları kaldıran Pro aboneliği için bir uygulama içi satın alma sunar. Günlük nesnelerin boyutları sizi ilgilendiriyorsa, herhangi bir şeyi ölçmek veya karşılaştırmak için uygulamalara göz atın.

İndir: Tape Measure (Ücretsiz, abonelik)

6. TapMeasure

TapMeasure, artırılmış gerçeklik kullanan bir başka seçenektir. Uygulama, nesneler için hızlı bir ölçü, ölçüm alanları için 3D oda oluşturucu ve her şeyin düz olduğundan emin olmak için akıllı bir seviye de dahil olmak üzere üç ölçüm aracı içerir.

Her bir araçla, uygulama alanı yüzeye yerleştirene kadar alanı veya nesneyi taramanız yeterlidir.
Bunu yaptığınızda, ekranda sarı renkte görürsünüz ve onaylamak için hafifçe dokunursunuz. İnç veya santimetre kullanabilir, ölçümlerinizin görüntülerini uygulamada kaydedebilir ve ekranda aynı anda birden fazla nesneyi ölçebilirsiniz.

TapMeasure, kullanımı kolay harika bir uygulamadır, ancak araçlarla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa kısa videolar da sağlar.

7. PLNAR

PLNAR, oda ve alanların 3D modellerini oluşturmanıza yardımcı olmak için basit ölçümlerin ötesine geçer. Uygulamayı yüzeye çekmek için cihazınızı yavaşça bir daire içinde hareket ettirin. Daha sonra ölçmeye başlamak için öğesine dokunun. Siz hareket ettikçe ve noktalara dokunduğunuzda, görüntülenen alan ve çevre ölçümlerini görebilirsiniz.

App ile ölçüm ünitelerini milimetreye kadar ayarlayabilir, oda planları ve projeleri oluşturabilir ve kaydedebilir, hem 2D hem de 3D modelleri görüntüleyebilirsiniz. PLNAR profesyoneller ve do-it-yourself meraklıları için uygun bir mobil araçtır.

  • İndir: PLNAR (Ücretsiz)

8. EasyMeasure

EasyMeasure ile mesafeleri, nesneleri ve daha fazlasını ölçün.
Uygulama kameranızı kullanır ve tercih ederseniz genişletilmiş bir gerçeklik modu sunar.

Alanı ölçtüğünüzde, birimi değiştirmek için istediğiniz zaman dokunun. Santimetre, metre, inç, feet veya metre kullanabilirsiniz. Karanlık alanlar için uygulama içi ışığını açın, kaydetmek veya paylaşmak için ölçümlerinizin fotoğraflarını çekin, herhangi bir noktada ölçümü duraklatın ve cihazınızı kolayca kalibre edin.

EasyMeasure, reklam kaldırma ile birlikte yükseklik ve genişlik ölçümleri için birkaç uygulama içi satın alma seçeneği sunar.

  • İndir: EasyMeasure (Ücretsiz, premium sürüm mevcut)

9. Bubble Level

Bubble Level uygulaması açıkça bir su terazisi verir, ancak bundan daha fazlasını sunar. Diğer araçlar bir yüzey seviyesi, jiroskop, çekül hattı, metal dedektörü içerir, pusula ve AR cetveli. Sadece her seçenek arasında hareket etmek için kaydırın ve gerekirse ayarlarınızı tek tek ayarlayın.

Seviye araçlarındaki dereceleri açıkça görebilir ve bir dokunuşla yerine kilitleyebilirsiniz.
AR cetvelinin kullanımı basittir: nesnenin başlangıç ​​ve bitiş noktalarına dokunun ve aynı artırılmış gerçeklik ekranında birden fazla nesneyi ölçebilirsiniz.

Bubble Level kullanışlı gelen küçük ekstralar ile mükemmel bir araç sunuyor. Ayrıca, reklamları uygun fiyatlı bir uygulama içi satın alma ile kaldırabilirsiniz.

10. iHandy Level

İHandy Level uygulaması, bulabileceğiniz en basit düzeydir. Esneklik sağlayarak hem portre hem manzara modlarında kullanabilirsiniz.

Kabarcık düzeye geldikçe, ekranda derece ayarını görürsünüz. Balonun yerinde durmasını sağlamak, Kalibrasyon düğmesini ve bip sesini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Beklet düğmesine dokunabilirsiniz ve kabarcık hassasiyetini beğeninize göre ayarlayın.

İndir: iHandy Level (Ücretsiz)

İPhone'unuzu Dijital Araç Kutusuna Dönüştürün
Bu iPhone ölçüm araçlarının her biri farklı bir özellik sunar. Projenize veya zevkinize bağlı olabilir, ancak her birini bir deneme için alın ve sizin için neyin işe yaradığını görün.

Ayrıca mesafe ölçümleriyle ilgileniyorsanız, Google Haritalar ile bölgeleri ve mesafeleri nasıl ölçeceğinizi kontrol edin veya Google Haritalar'da iki nokta arasındaki en kısa mesafeyi bulun.

iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey
İlginizi Çekebilir

iPhone'unuzun Yapabileceğini Bilemediğiniz 10 Şaşırtıcı Şey

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile