iPhone İçin En İyi 5 Ses Kaydedici Uygulaması

iPhone İçin En İyi 5 Ses Kaydedici Uygulaması

/ Okuma süresi: 6 dk, 30 sn / Yorum (0)
A A A

iPhone'da Sesli Notlar (Voice Memos) oldukça basit bir uygulamadır. Diğer tüm Apple ürünleri gibi, bu da işinizi görür. Ancak temel işlevlerden daha fazlasına ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakmak zorundasınız.

Örneğin, Sesli Notlar sadece sesi M4A formatında kaydetmenize ve vermenize izin verir. Sesi dönüştürmenin veya herhangi bir ses ayarını değiştirmenin yolu yoktur.

Konuşmadan metne dönüştürme, notlar, yer imleri ve bulut senkronizasyonu gibi ekstralar dahil değildir.

Sesli Notların sınırlamalarından rahatsızsanız, yeni sürüme geçme zamanı. iPhone'lar ve iPad'ler için bu harika ses kaydedici alternatiflerinden birini deneyin.

1. Voice Record Pro

ses kayıt pro

Voice Record Pro, Sesli Notlar uygulamasından farklıdır ancak sonuç harikadır. App eski radyolar ve kaset çalarlar öğelerini birleştiren bir retro kullanıcı arayüzü vardır. Bu gelişmiş özellikler ile birleştirildiğinde kullanıcı deneyimi için iyi bir haber değildir.
Bu basit bir uygulama değil. Örneğin, Kayıt düğmesine bastığınızda, uygulama kaydı hemen başlatmak yerine, kaydınız için bir seçenekler listesi sunar. Benzer şekilde, kayıt işlemini tamamladığınızda, ortak iOS Share düğmesini hiçbir yerde bulamazsınız. Yerine,
iOS’un Paylaşım sayfasına ulaşmak için Etkinlikler ve AirDrop’u seçmeniz gerekir.

Voice Record Pro, özelliklerde sınırlı olmayan App Store'daki birkaç ücretsiz ses kayıt cihazı uygulamasından biri olduğu için, bu küçük sorunlara da değer. Tek uygulama içi satın alma, reklamları kaldırmak içindir.

MP3 formatında, yer imi kaydı yapabilirsiniz, dosya biçimini dönüştür, Dropbox ile senkronize et, yerel Wi-Fi kullanarak dosya aktar, YouTube'a kayıt gönder, efekt ekle ve çok daha fazlasını yap.

2. Voice Recorder & Audio Editor

Ses Kaydedici ve Ses Editör

Voice Recorder & Audio Editor, Sesli Notlar ve Voice Record Pro arasında bir yerdedir. Kayıtlarınızı yönetmek ve paylaşmak için
Sesli Notlara benzer yerel bir iOS arayüzü elde edersiniz. Ancak kayıt söz konusu olduğunda, bir kaset çalar UI ile zamanda geri gider.

Uygulamanın ücretsiz sürümü, beş ses formatı arasında geçiş yapmanıza izin verir, bulut senkronizasyonu, Wi-Fi aktarımı, otomatik yükleme, şifre koruması ve daha fazlasını etkinleştirir. Konuşmadan metne, notlara özellikleri ile reklamları kaldırmak için Pro sürümüne geçebilirsiniz.

MP3 formatında basit bir iş akışı, sesi kırpmak, daha sonra Dropbox'a yüklemek veya arkadaşlarınızla paylaşmak için, Voice Recorder’ın ücretsiz sürümü yeterlidir. Sesli Notların aşina olmasını, ancak kayıtların (özellikle Windows ve Android'de) daha kolay bir şekilde kaydedilip paylaşılmasını istiyorsanız, Voice Recorder'i denemelisiniz.

3. Just Press Record

Just Press Record

Just Press Record, bu listedeki bir Apple Watch ve Mac ile de çalışan tek uygulamadır.
Birkaç görevi gerçekten iyi yapan basit bir uygulama. Uygulama kendi düşüncelerinizi hızlı bir şekilde kaydetmek için tasarlanmıştır ancak uzun format ses kaydı için de kullanabilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, uygulamanın noktası mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde kaydetmeye başlamanızı sağlamaktır.
Her şey iCloud ile senkronize edilir, böylece her zaman tüm cihazlarınızda kullanılabilir. Uygulamanın widget'ını Kilit ekranınızdaki, uygulama simgesine dokunarak veya Apple Watch'ınızdaki uygulamanın karmaşıklığına dokunarak başlatabilirsiniz.

Just Press Record’un sihirli numarası konuşma metni özelliğidir. Uygulama, notunuzu hızlı bir şekilde yazmak için iOS’un kendi metin çevirme motorunu kullanıyor. Kısa bir not kaydettiyseniz, Yazılı metin, uygulamanın Ana ekranından birkaç saniye içinde görünecektir. Bu metni düzenleyebilir ve favori not alma uygulamanıza da gönderebilirsiniz.

Varsayılan olarak, Just Press Record daha uzun klipleri transkribe etmez. Ancak bu davranışı ayarlardan değiştirebilirsiniz. Ayarlar menüsünde giriş cihazını da değiştirebilirsiniz.

Sadece Press Record uzun kayıtlar için tasarlanmamıştı. Ancak, notları veya düşüncelerinizi konuşma-metin yetenekleriyle hızlıca not almak için bir şey arıyorsanız, Just Press Record, satın alma işleminin 5 ABD Doları değerinde bir bedeldir.

4. Smart Record

Akıllı Kayıt

Smart Record bir all-in-one ses kayıt uygulaması. Basit bir ses kaydedici, transkripsiyon hizmeti veya çağrı kaydedici olarak kullanabilirsiniz. Ses kaydedici işlevi ücretsizdir; her şey ücretli bir yükseltme gerektirir.

Smart Record, iOS 11’in tasarım yönergelerine uygun modern bir arayüze sahiptir. Ayrıca iPhone X üzerinde harika görünüyor. Bilge-Özellik, uygulama not almak ve işaretleyiciler eklemenizi sağlar ve sesi paylaşmayı kolaylaştırır. Kaydın kalitesini değiştirebildiğiniz halde, MP3 formatında kayıt yapma seçeneğiniz yoktur (yalnızca M4A, CAF ve WAV formatları desteklenir).

5. Ferrite Recording Studio

Ferrite Recording Studio

Ferrit, profesyonel bir ses kayıt ve düzenleme stüdyosunu cebinize koyar. Sesli Notlar uygulaması gibi, başlamak için kayıt düğmesine dokunursunuz. Ancak, kayıt yaptığınızda Ferrite'nin yapabileceği şey muhteşem.

Ferrite, parçanın sessizliğini ve parçayı manuel olarak karıştırmak için bir dizi kontrolün otomatik olarak kaldırılması için akıllı araçlara sahiptir. Ama bunun için endişelenmene gerek yok. Sadece Ferrite’in Otomatik Tesviye özelliği sizin için tüm zor işleri yapar.

Ferrite’in düzenleme görünümü, birden çok parçayı aynı anda düzenlemenize olanak tanır ve istediğiniz gibi yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz. Ve burada, parçayı kırpmadan çok daha fazlasını yapabilirsin.

Birleştirme, taşıma ve geçiş efektleri ekleme araçları sadece bir tuşa basmadır.
Uygulamanın kullanımı ücretsizdir (kayıt başına 60 dakika ile sınırlı), ancak $10 yükseltme size otomasyon araçlarına, MP3 dışa aktarma, gelişmiş düzenleme özelliklerine ve daha fazlasına erişmenizi sağlar.

iPhone Ses Kaydınızı Seviyeniz
Sesli notları ne kadar kullanırsanız kullanın, sizin için bir iPhone ses kayıt uygulaması var.
Bu seçeneklerden biri kesinlikle ihtiyaçlarınızı karşılar.

Yine de burada bir ihmal olduğunu fark etmiş olabilirsiniz: çağrı kaydı. Android’den farklı olarak iOS, çağrıları kolayca kaydetmenize izin vermez. Ama bu imkansız olduğu anlamına gelmez.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 2263 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" iPhone İçin En İyi 5 Ses Kaydedici Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere iPhone İçin En İyi 5 Ses Kaydedici Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone İçin En İyi 5 Ses Kaydedici Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.